2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Ismét csökken a Diákhitel kamata.

A diákhitelek kamata 15 bázisponttal csökken a második fél évben, a felvehető összeg nem változik - mondta Bugár Csaba, a Diákhitel Központ (DK) Zrt. vezérigazgatója.

  • A szabad felhasználású Diákhitel 1 konstrukció kamata 3,75 százalék lesz a 2016. július 1. és december 31. közötti időszakban,
  • míg a Diákhitel 2 kamatát 5 százalékban állapították meg, de az ügyfelekre eső része továbbra is fix 2 százalék.

A felvehető hitelösszeg nem változik a 2016/2017-es tanévben:

  • a Diákhitel 1 esetében továbbra is havi 15 és 50 ezer forint közötti összeg igényelhető,
  • a kizárólag képzési díjra fordítható Diákhitel 2 maximális összege az adott képzésre meghirdetett önköltségi díj.

Bugár Csaba elmondta: a Diákhitel 1 kamata évek óta csökken, a 2012 második fél évi 8 százalékról mostanra mintegy felére mérséklődött. A 3,75 százalékos kamat elemei közül a forrásköltség 2 százalék, a kockázati prémium 0,97, a működési prémium 0,78 százalék. A forrásköltség 2012-ben még 5,83 százalék volt.

A Diákhitel 2 konstrukció esetében a forrásköltség 2 százalék, a kockázati prémium 1,09, a működési prémium 1,91 százalék az 5 százalékos kamaton belül. A működési költség itt a konstrukció bevezetési költsége miatt magasabb még.

Bugár Csaba, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója.

A vezérigazgató beszámolt arról is, hogy 2015-ben 19 881-en kaptak 506 millió forint állami kamattámogatást, és 80 577-en 523 millió forint célzott kamattámogatást.

A DK 2015-ben 10,848 milliárd forint hitelt nyújtott a hallgatóknak, míg az előző évben 12,245 milliárdot. A kihelyezett hitelösszeg 2009 óta - akkor 22,319 milliárd forint volt - folyamatosan csökken. A 2015/2016-os tanévre 4749 új Diákhitel 1-et és 5119 új Diákhitel 2-őt igényeltek a hallgatók, az előbbit 212 millió, utóbbit 1,35 milliárd forint összegben.

Diákhitel: a szülőkkel is meg kell értetni, ez egy befektetés – a Privátbankár korábbi interjúja Bugár Csabával >>>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Akkorát mentek a decemberi keresetek, hogy már egy átlagfizetéssel is kijön a legmagasabb személyi hitel
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:58
Az átlagbér feléből már kijön a havi törlesztő.
Személyes pénzügyek Hoppá, hagytak egy kiskaput a készpénzfelvevős rendeletben?
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 08:16
Akár 300 ezer forintnál is többet lehet díjmentesen felvenni, ha ügyes valaki.
Személyes pénzügyek A nulla forint az új kulcsszó a lakossági számlacsomagoknál
Homa Péter | 2026. február 19. 18:29
Az ingyenes dolgokat mindenki szereti, nem csoda, ha mindig is voltak nulla forintos banki szolgáltatások. Egy időben ezek az aranykorukat élték, de a pénzügyi tranzakciós illeték tönkretette ezt a piacot, és csakhamar visszaszállingóztak a banki díjak. Az utóbbi időben azonban újra megjelentek a nulla forintos csomagok, sőt a BiztosDöntés.hu elemzése szerint még díjmentes tranzakciókkal is találkozhatunk.
Személyes pénzügyek Szép hozamot jelentettek a nyugdíjpénztárak
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 11:21
Egyre nő a vagyona az egyre több tagnak. Tartósnak bizonyult az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszám-növekedése.
Személyes pénzügyek Durvul a helyzet a hitelpiacon, egyre nagyobb adósságba verik magukat a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 07:58
A lakáshitelek és a személyi hitelek szerződéses összege is folyamatosan nő, egyre több hitelre van szükségük az embereknek. 
Személyes pénzügyek Lakástulajdonosok figyelmébe: így érdemes jó biztosítást kötni
Herman Bernadett | 2026. február 17. 14:03
Az árnál fontosabb a fedezet, és a többség nem online köti meg az új lakásbiztosítását – derül ki a Groupama felméréséből. 
Személyes pénzügyek Kikerekedik a szeme, ha megnézi, mi várja a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 09:51
Kedden is érdemes lesz a nagy árjelzőkre pillantania annak, aki autózik.
Személyes pénzügyek Megint emelnek a bankok
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:14
Egyedül egy pénzintézet nem követte automatikusan az inflációt.
Személyes pénzügyek Megéri felkészülni a közelgő lakásbiztosítási kampányra
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 10:31
Harmadik alkalommal indul márciusban a biztosítók versengése, amikor az ügyfelek a szerződés évfordulójától függetlenül válthatnak biztosítást.
Személyes pénzügyek Az éles verseny megnyújtja a személyi kölcsönök futamidejét
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 09:31
A tíz éves táv egy újabb nagybanknál lett elérhető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG