3p
Hamarosan indulnak a nyugdíjas-szövetkezetek.

Várhatóan két hét múlva megkezdheti működését a közérdekű nyugdíjas-szövetkezetek érdekképviseleti szervezete - mondta a Magyar Nemzetnek Karácsony Mihály szövetkezeti szakértő.

Már 74 bejegyzett szervezet

A lap cikkében a szakértő kifejtette, hogy miután mostanáig 74 nyugdíjas-szövetkezetet jegyeztek be, és a múltban bőven voltak rossz tapasztalatok a szövetkezeti rendszerre rárepülő ügyeskedőkkel, úgy gondolták, össze kell fogni a becsületesen működő szervezeteket.

Az NGM szerint egyre nagyobb szükség van az 55 év feletti dolgozókra. >>>

Erre azért is nagy szükség lenne, mert egyre több kisebb-nagyobb vállalkozást érdekelne az adózási szempontból kedvező - nem kell fizetni bizonyos járulékokat - foglalkoztatási forma, csak éppen nem tudják hová forduljanak.

Ügyfélszolgálat és kereskedelem

Némethné Jankovics Györgyi, a Nyugdíjasok Országos Szövetségének (NYOSZ) elnöke a lapnak arról beszélt, hogy az általuk létrehozott közérdekű nyugdíjas-szövetkezet egyelőre egy országos hálózatot működtető kereskedelmi vállalkozással, illetve egy szintén országos hatáskörű intézménnyel áll szerződésben. Az előbbi esetben értelemszerűen kereskedelmi munkát kell végezni, az utóbbi szervezetnél pedig személyes jelenlétet is igénylő területi ügyfélkapcsolati munkáról van szó.

Elmondta, számos nyugdíjas vállalkozót már kiközvetítettek, de a szerződött vállalkozások körét egyelőre nem szeretnék bővíteni, hogy megfelelő rutint szerezzenek az ügyintézésben.

Tovább olvasnál a nyugdíjasok sorsáról? Itt írtunk a témáról. >>>

Külön is vitatott a pedagógusok foglalkoztatása: a szövetkezeten keresztül vállalt iskolai munkával kapcsolatosan ugyanis egymásnak ellentmondó információk láttak napvilágot - írta a lap.

Heller Alajosné pedagógiai szakértő, a Baranya megyei Nyugodt Erő Közérdekű Nyugdíjas-szövetkezet elnöke szerint hiába közvetítené ki a szövetkezet a tanárt az iskolának, az nem szerződhet vele, mert az ágazati jogszabályok értelmében csak munkaviszonyban vagy közalkalmazotti státusban lehet pedagógusokat alkalmazni. Vagyis az oktatónak közvetlenül kell szerződni az oktatási intézménynél, nem állhat közéjük a szövetkezet.

Ugyanez igaz a heti legfeljebb tízórás megbízási szerződésekre is. A kifejezetten nyugdíjas pedagógusok foglalkoztatására alakult szövetkezet a problémát már jelezte is a Kliknek (a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnak), illetve a szakminisztériumnak is, de egyelőre nem találtak megnyugtató megoldást, azaz nyugdíjas-szövetkezeten keresztül - a vonatkozó törvény módosításá­ig - nem tudnak tanári álláshoz jutni a pedagógusok.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Rossz hír a nyugdíjasoknak: kiesik egy csomó pluszpénz
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 11:39
Nem lesz lehetőség a novemberi nyugdíjprémium kifizetésére. Az év második felében ismét meglóduló inflációs mutató miatt viszont nyugdíjkorrekciót fognak kapni idős honfitársaink.
Személyes pénzügyek Még a héten a számlákra érkezhet a családosok pénze
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:03
Április eleje és a Húsvét kombinációja közbeszólhatna, de most kedvezően alakul az utalások rendje. 
Személyes pénzügyek Hidegzuhany: meredeken kilőtt a repjegyek ára
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:53
Többszörösét is elkérhetik egy útra a korábbinál. Ráadásul néhány hét alatt következett be a draszttikus változás.
Személyes pénzügyek Dobták a készpénzt a magyarok, bezuhant a gépek használata is
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:56
Egyre kevesebb alkalommal használják a készpénzt kiadó autómatákat, melyek száma mégis nőtt az utóbbi időben.
Személyes pénzügyek Siessen! Nyugdíjasok is lecsaphatnak ezekre a pénzzel járó támogatásokra
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:22
Van, ahol létezik húsvéti támogatás is, ez most különösen aktuális.
Személyes pénzügyek Lekötött betétbe vagy állampapírba fektessem a pénzem?
Homa Péter | 2026. március 22. 10:24
A kockázatmentes befektetések piacán régóta verseng egymással az állampapír és a lekötött betét. Az állam még 2019-ben egyoldalúan lejtette a pályát az állampapír felé a kamatot terhelő adók megszüntetésével, a magas infláció pedig átmenetileg ki is végezte a banki lekötött betéteket. Az infláció megszelídülésével azonban újra versenyképesek lettek a lekötött betétek. Lássuk, hogy áll most a kamatcsata a kétféle befektetési lehetőség között, a BiztosDöntés.hu szakértői szerint.
Személyes pénzügyek Nem akármilyen változás készül az Otthon Startnál – ennek sokan örülni fognak?
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:05
Kiterjesztenék a programot.
Személyes pénzügyek Ugrásszerűen megnőtt a mobiltelefonnal fizetők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 17:35
A Mastercard ma közzétette a bankkártya használattal és attitűdökkel foglalkozó kutatásának eredményeit, amely immár 17 éve térképezi fel a magyar városi lakosság fizetési szokásait. A kutatás tapasztalatai szerint 2025-ben az elektronikus fizetési megoldások használata Magyarországon minden vizsgált szegmensben növekedett. A legjelentősebb előrelépés a mobilfizetés területén történt, de a felmérés szerint a digitalizáció új területeken is gyorsan terjed – például a közösségi közlekedésben vagy a SZÉP-kártya használatában.
Személyes pénzügyek Elrajtolt a tavasz legizgalmasabb pénzügyi versenye
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 11:11
Tizenkettedszer is elrajtolt a Privátbankár.hu által szervezett Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! pénzügyi tudatossági verseny. A második online fordulóban már szóbeli feladatok is várnak a gimnazista csapatokra.
Személyes pénzügyek Nagy pofonba szaladhat bele, aki nem nézi át az adóbevallását
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:54
Kedvezményekről lehet lemaradni, büntetéseket összeszedni, ha csak leokézzuk a NAV tervezetét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG