1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Csehországban az első negyedév végén 4,62 millió lakosnak volt kiegészítő nyugdíjbiztosítása. Ez 51 ezerrel több 2011 március végéhez képest - közölte a cseh pénzügyminisztérium honlapján.

A tárca szerint a kiegészítő nyugdíjbiztosítás iránti érdeklődés továbbra is emelkedik. Jelenleg 2 millióval többen vannak a rendszerben, mint tíz éve.

A magyarok alig raknak félre
A magyar lakosság pénzügyi tartalékai a válságba alaposan megcsappantak. Sajnálatos, hogy miközben egyre kevesebben tudnak félre rakni, már egyre kevesebben is tervezik, hogy tartalékolnak. A legtöbben úgy vannak vele, hogy "ezt a hónapot éljük túl".

A növekvő nyugdíjbiztosítási számlákkal párhuzamosan emelkedik az alapból kifizetett állami támogatások nagysága is. Ez az összeg az idei első három hónap alatt 1,41 milliárd koronát (1 euró=25,3 korona) tett ki, ami 20 millió koronával több, mint a tavalyi év hasonló időszakában.

A nemzetközi gazdasági válság és a cseh gazdasági recesszió következtében ugyanakkor egyre csökken a nyugdíjra félretett összeg nagysága. Míg a tavalyi első negyedévben ez biztosítottként havi 442 koronát tett ki, az idén ez már csak 434 koronát.

Csökken azon munkaadók száma is, amelyek pénzt utalnak át alkalmazottaik kiegészítő nyugdíjbiztosítására.

Jelenleg a maximális havi állami támogatás 150 korona. Ez januártól 230 koronára emelkedik. Ezt a támogatást azok kaphatják meg, akik havonta legalább 1.000 koronát tesznek félre nyugdíjukra.

Csehországban 1994 óta van lehetőség kiegészítő nyugdíjbiztosításra. Eredetileg 44 alap működött, mára kilenc maradt a piacon.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Nem ébrednek fel a rémálomból a benzinkutakon a piaci árak
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 16:04
Újabb áremelkedés jöhet a védett áron kívül.
Személyes pénzügyek Siessen: a NAV-tól már csak ma kérheti bevallását ebben a formában
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 08:23
Elektronikus eleérhetőség nélkül még ma éjfélig adott a lehetőség.
Személyes pénzügyek Ezek a legtanulságosabb esetek az Otthon Start igénylése kapcsán
Herman Bernadett | 2026. március 15. 10:41
A lakáshitelpiac 80 százalékát ma már támogatott hitelek teszik ki. Sokaknak a 10 százalékos önerő előteremtése is gondot okoz – mondja Kói Tibor, a CIB Bank Lakossági Hiteltermékek vezetője. 
Személyes pénzügyek Hiába a védett ár – a hazai árak relatíve korántsem olcsók
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 10:30
Az uniós átlaghoz képest összehasonlítva drágulást láthattunk.
Személyes pénzügyek Itt a lakásbiztosítási kampány: megéri átnézni a szerződéseket
Herman Bernadett | 2026. március 13. 15:31
A várakozásokkal szemben élénkebb az idei lakásbiztosítási kampány, mint a 2025-ös. Az átlagdíj a kampányban 38 ezer forint – mondják az alkuszok. 
Személyes pénzügyek Netrisk: tízből heten váltottak biztosítót 2026-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 13:48
Már több mint 112 ezer új lakásbiztosítási kalkulációra került sor az idei kampány időszakában a Netrisknél. Március első hetéig 10-ből 7-en váltottak biztosítót, új kötések esetében pedig átlagosan 18 ezer forintot tudtak megspórolni azok, akik kihasználják ezt a lehetőséget. Az átlagdíj március első hetéig 37 500 forint volt, ami lényegében megegyezik az egy évvel korábbi szinttel. A mostani kampányban eddig a fővárosban és Pest vármegyében található lakóingatlanokra kötötték a legtöbb új biztosítást a Netrisken keresztül.
Személyes pénzügyek Még hogy nincs verseny a bankok között? Ettől az ajánlattól hanyatt fog esni!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:12
Az eddiginél is alacsonyabb, 2,79 százalékos, éves kamattal kínálja az Otthon Start hitelt a Gránit Bank, ezzel újra a pénzintézetnél érhető el a legkedvezőbb kamat a piacon – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az elmúlt hónapokban sorban bővítettek a támogatott hitel kedvezményein a bankok, és a rendkívül erős kereslet – illetve verseny – nyomán számítani lehet újabb lépések bejelentésére is.
Személyes pénzügyek Ötéves az azonnali fizetési rendszer: a legjobb szolgáltatásait kevesen használják
Herman Bernadett | 2026. március 11. 05:42
Immár öt éve, hogy 5 másodperc alatt ott van az átutalás a másik bankszámláján. A másodlagos azonosítót azóta is kevesen használják, a fizetési kérelem jobban elterjedhet. 
Személyes pénzügyek Biztosítot váltana? Végre itt egy jó hír Önnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:14
Zajlik a lakásbiztosítási kampány is, melynek kedvező, forintosítható hozadéka is van.
Személyes pénzügyek Mellékhatás: dobott egyet ezen a programon is a lehengerlő Otthon Start
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:03
Kéz a kézben járhatnak a támogatások, legalábbis a számok ráerősítenek erre a folyamatra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG