2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Majdnem a teljes tavalyi nyereségüket fizetik be a költségvetésbe.

Kiemelkedő, 254,7 milliárd forint nyereséget ért el 2019-ben a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Az MNB igazgatóságának megítélése szerint a jegybank elégséges eredménytartalékkal rendelkezik, így szerdán meghozott döntése értelmében az eredmény döntő részét, 250 milliárd forintot osztalékként befizet a költségvetésbe, aminek átutalása már pénteken megvalósul - jelentette be csütörtökön a honlapján a Magyar Nemzeti Bank.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A 250 milliárdos befizetés (a GDP több mint 0,52 százaléka) segíti az állam finanszírozását, ebből az összegből 48 milliárd forint (a GDP több mint 0,1 százaléka) javítja a költségvetés uniós módszertan szerint elszámolt úgynevezett ESA-egyenlegét. Mindezzel a koronavírus által okozott válsághelyzetben növekszik az állam mozgástere - fűzte hozzá közleményében az MNB.

Az éves eredmény alakulásában a 229 milliárd forintos, kiugró árfolyameredmény meghatározó szerepet játszott, amelyből az arany befektetésen elért nyereség közel 140 milliárd forintot tett ki. Az éves eredményt az is javította, hogy a nettó kamat- és kamatjellegű eredmény is magas, 49 milliárd forintos szintet ért el. A kamateredmény kedvező alakulásához a devizatartalék kamatbevételének emelkedése és a forint kamateredmény javulása egyaránt hozzájárult.

2013 óta a jegybank harmadik alkalommal döntött osztalékfizetésről, a 2015. évi és 2018. évi eredményéből történt 50-50 milliárd forintos befizetést követően.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
Vállalat Fellélegezhetnek az eladósodott sportegyesületek: itt az állami védőháló a végrehajtók ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:17
Megkötik a végrehajtók kezét. Nem lehet behajtani rajtuk a tartozást az állami támogatás terhére. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG