2p
A kormány támogatja az innovatív megoldásokat - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ismét, miután az Uber ma bejelentette, búcsút int Magyarországnak.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tudomásul veszi az Uber döntését, miszerint a cég inkább kivonul Magyarországról, minthogy vállalja a törvényes működést, az adófizető magyar taxisokkal való tisztességes piaci versenyt és az adófizetést - közölte az NFM szerdán.

A régi lemez

A tárca az Uber szerdai, a szolgáltatás felfüggesztéséről szóló bejelentésére reagálva kiemelte: a kormány támogatja az innovatív megoldásokat, de ahhoz ragaszkodik, hogy a személyszállításban résztvevő piaci szereplők egyenlő feltételek mentén, törvényesen működjenek és adót fizessenek.

A minisztérium közölte: az Uber adóelkerüléssel és a magyar jogszabályok semmibevételével, engedély nélkül végzett személyszállító tevékenységet, és így tett szert versenyelőnyre, emiatt más országokban be is tiltották vagy korlátozzák tevékenységét. (Más országokban pedig támogatják az innovatív cégek működését a modernizált szabályozással az állam részéről -  a szerk.)

A magyar kormány és a parlament több intézkedéssel segítette, hogy az Uber tevékenységét "legalizálja", törvényes keretek közé terelje, több intézkedést hozott az egyenlő versenyfeltételek garantálására, a feketetaxizás visszaszorítására. Az Uber döntése azonban azt jelzi, hogy a cég nem vállalja a tisztességes piaci versenyt és törvényes működést - húzta alá az NFM.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat 2700 munkahely veszélyben: a Zalando bezárja az egyik legnagyobb logisztikai központját
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 16:21
Átszervezik a hálózatot, miután felvásárolták a versenytársukat. 
Vállalat Több mint 200 százalékkal nőtt a Samsung nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:58
Lehengerlő utolsó negyedéves adatok jöttek.
Vállalat Nagy döntés nyertese Kecskemét
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 15:20
A városba kerül át Németországból a Mercedes A-osztály gyártása, elsősorban költségmegtakarítás miatt.
Vállalat Ez repítette a Kia tavalyi járműeladásait rekordmagasra
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 14:01
A dél-koreai Hyundai Motor Co. leányvállalata, a Kia Corporation járműeladásai tavaly éves összevetésben 2,0 százalékkal, rekordmagasra emelkedtek a terepjárók (SUV-ok) iránti élénk keresletnek köszönhetően.
Vállalat A Tesla nem köszöni meg a német vásárlóknak
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 13:20
A Tesla németországi eladásai decemberben majdnem a felére csökkentek az előző év azonos hónapjához képest – közölte kedden a német közúti közlekedési ügynökség, a KBA.
Vállalat Nem lesz többé rosszul az autóban ezzel az extrával
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 11:47
A következő évtized elejére a Bosch a többnyire mesterséges intelligencián alapuló szoftverek és szolgáltatások terén több mint 6 milliárd eurós árbevételre számít.
Vállalat Túl sikeres lett a hitelprogram, január közepén fel is függeszti a kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 11:14
A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026. január 16-tól a Demján Sándor Tőkeprogram (DSTP) átmenetileg felfüggeszti az új jelentkezések befogadását – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kedden az MTI-vel.
Vállalat Megvásárolta a 4iG leányvállalata a Rába többségi tulajdonát
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 18:04
74,34 százalékos tulajdoni hányadot szerzett.
Vállalat Tényleg jobb év lesz? Jó hír érkezett a magyar iparból
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 09:00
Nyáron lassult a feldolgozóipar, de az év végére megfordult a trend – átlag fölötti eredmények érkeztek decemberben a vállalatvezetőktől.
Vállalat Újabb szolgáltatást szüntet meg a Revolut Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:00
Véget ért a Revolut készpénz befizetésére vonatkozó teszt időszaka Magyarországon, éles bevezetés helyett azonban kivezetés lett a történet vége.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG