2p

Ez történik vasárnap.

A The Information értesülése szerint a TikTok vasárnap leállíthatja alkalmazását az Egyesült Államokban, amennyiben életbe lép a közösségi platformot érintő szövetségi tilalom. A tilalom elkerülhető lenne, ha a Legfelsőbb Bíróság közbelépne és blokkolná annak végrehajtását, számolt be a Reuters.

A tervezett leállás esetén a TikTok elérhetetlenné válna minden amerikai felhasználó számára, ami túlmutat a törvény által előírt korlátozáson. A jogszabály ugyanis csak az új letöltések tiltását írja elő az Apple és a Google alkalmazásboltjaiban, miközben a meglévő felhasználók egy ideig tovább használhatnák az alkalmazást.

A lapértesülés szerint azok, akik megpróbálják megnyitni az alkalmazást, egy felugró ablakban tájékoztatást kapnak a tiltás részleteiről és egy kapcsolódó weboldalra irányítják őket. A TikTok emellett lehetőséget kínál majd a felhasználóknak, hogy letöltsék az összes személyes adatukat.

A TikTok és kínai anyavállalata, a ByteDance egyelőre nem reagált a Reuters megkeresésére.

Joe Biden elnök tavaly áprilisban írta alá azt a törvényt, amely előírja, hogy a ByteDance-nek 2025. január 19-ig el kell adnia amerikai érdekeltségeit, ellenkező esetben országos tilalom lép életbe. 

A TikTok szerint a szabályozás sérti az Egyesült Államok alkotmányának első kiegészítését, amely a szólásszabadságot védi. A cég egy korábbi bírósági beadványában jelezte, hogy a platformot használó 170 millió amerikai közül körülbelül harmaduk hagyná el az alkalmazást, ha a tilalom egy hónapig érvényben maradna.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Befuccsolt a Tesla romániai üzeme
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 14:36
Nem épül meg a cseh Tesla romániai üzeme – írja az economedia.ro a bukaresti pénzügyminisztérium közleménye alapján.
Vállalat Berobbant a Széchenyi hitel iránti érdeklődés
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 12:58
A Bankmonitornál egyetlen hétvége alatt annyian regisztráltak a szombaton bejelentett új, fix, évi 3 százalékos kamatozású vállalkozói hitelre, mint az azt megelőző teljes hónapban összesen.
Vállalat Elhagyná a Slovnaftot Világi Oszkár vezérigazgató
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 11:01
Már 22 éve irányítja a szlovák olajvállalatot, 2006-tól vezérigazgatóként, és most beszélt először nyilvánosan a távozás lehetőségéről.
Vállalat Példátlan összefogás a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége között
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 10:45
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) stratégiai együttműködést kötött a biztosításközvetítői szektor digitalizációjának előmozdítása érdekében. Nagy Elek, az MKIK és Keszthelyi Erik, az MBTSZ elnöke hangsúlyozta: a két szervezet olyan közös fellépésre készül, amely hosszú távon segíti a hazai biztosításközvetítői szektorban tevékenykedő kis- és középvállalkozásokat, fokozva az ágazat fejlődését, fenntartható növekedését és versenyképességét.
Vállalat Az önkormányzatokat ünnepelte az OTP
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 09:42
Megrendezte Önkormányzati Fórum rendezvényét az OTP.  
Vállalat A 4iG SDT új vezetőket nevez ki divíziói élére
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 08:55
A 4iG Space and Defence (4iG SDT) az elmúlt időszak intenzív növekedési stratégájának megfelelően két új területtel kiegészülve, a piaci igényekhez és tevékenységébe illeszkedő öt különálló üzletágat hozott létre, amelyek élére további hazai és nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakemberek érkeznek.
Vállalat A TSMC remek számot közölt a harmadik negyedévre
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 08:25
Árbevétele 32,5 milliárd dollár volt, ami meghaladja az előrejelzéseket.
Vállalat A Delta Group árbevételcsökkenéssel zárta az üzleti évét
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 06:40
Az IT cég üzleti évének első felében még megközelítette a tavalyi első féléves kiugró üzleti teljesítményt, azonban az üzleti év második felét az IT piac további szűkülése jellemezte, ami a vállalati szektor stagnálására és az állami beruházások elhalasztása miatti keresletcsökkenésre vezethető vissza.
Vállalat Üzent a Mol: ezt várják a horvátoktól
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 17:37
Megint üzenget a Mol és a Janaf. 
Vállalat Nagy dobás: megérkezett a Huawei legújabb termékcsaládja
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 14:44
A Huawei új fejezetet nyitott Magyarországon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG