3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az Európai Törvényszék helyben hagyta az Európai Bizottság Google-ra kiszabott, 2,42 milliárd eurós versenyfelügyeleti bírságát, egyúttal kimondta: a cég visszaélt erőfölényével. A döntés megerősítőleg hathat a hazai, hasonló versenyhatósági vizsgálatokra is, áll a GVH közleményében, amelyből az is kiderül, a magyar hivatal mely nagy nemzetközi platformokat vizsgálja.

Az Európai Bizottság 2017 nyarán rótt ki 2,42 milliárd eurós bírságot a Google-re, amiért az amerikai cég jogsértő módon biztosított előnyt saját ár-összehasonlító szolgáltatásának a versenytársakéval szemben. A vizsgálat ugyanis feltárta, hogy a termékkeresések eredményei figyelemfelkeltőbb módon jelentek meg az oldalon, ha a Google saját szolgáltatásából származtak. A cég ezzel – a keresőszolgáltatások piacán fennálló erőfölényével visszaélve – akadályozta a fogyasztókért folyó valódi versenyt az árösszehasonlító szolgáltatások között. A feltárt jogsértés az Európai Gazdasági Térség összesen 13 országát érintette, Magyarország nem volt köztük, áll a GVH közleményében.

A Google jogorvoslattal élt a Bizottság határozatával szemben, ez ügyben zárult le most a közösségi bírósági eljárás. Az Európai Unió Törvényszéke 2021. november 10-i döntésében nagyrészt elutasította a Google (és anyacége) keresetét, vagyis megerősítette a kérdéses gyakorlat versenyellenes jellegét, valamint helyben hagyta a kiszabott bírságot. A bírói fórum úgy vélte: a Bizottság helyesen állapította meg a Google szóban forgó magatartásának versenyre gyakorolt káros hatásait. Az árösszehasonlító szolgáltatások forgalmának ugyanis lényeges része érkezik a Google keresőoldaláról, a felhasználók pedig általában az első találatokra koncentrálnak, így a versenytársak hátrasorolása gyengíthette a versenyt az érintett piacon.

A magyar versenyhatóság jelenleg hasonló vizsgálatot folytat annak feltárására, hogy Google keresőjében dalcímekre megjelenő, ún. dalszövegkártya alkalmazásával a kaliforniai cég versenyjogot sértő módon részesíti-e előnyben saját szolgáltatását. A cég dalok, dalszövegek keresése során ugyanis az organikus keresési találatok – így az ezzel foglalkozó honlapok linkjei – előtt saját dalszöveg-megjelenítési szolgáltatását helyezi el, ami gátolhatja a piaci szereplők közötti versenyt.

Az Európai Bizottsághoz hasonlóan a magyar versenyhatóság is különös figyelmet fordít a jelentős számú fogyasztó és vállalkozás érdekeit és helyzetét befolyásoló, nagy technológiai vállalkozások magatartásainak vizsgálatára. A GVH korábban a Google számára is előírt már kötelezettségeket az Allo chatkliens kapcsán és jelenleg is vizsgálja a Rakuten-csoportba tartozó Viber, illetve a ByteDance által üzemeltetett TikTok magatartását, közölte a magyar hivatal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A LEGO hatalmasat épített tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:25
Mind árbevétele, mind nyeresége új csúcsra ért fel 2025-ben.
Vállalat A Lufthansa extra ázsiai járatokat kínál az iráni háború nyomán
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:10
A Lufthansa csoport a nagy kereslet miatt a következő hetekben extra járatokat kínál Ázsiába és Afrikába – közölte légitársaság kedden.
Vállalat Rijekában átadták a korszerűsített finomítót
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 17:10
A Mol által irányított INA 700 millió eurós nagyberuházására került pont.
Vállalat E perben végleg nyert a Mol Horvátország ellen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 16:55
A magyar olajválallat már végrehajtást is kérhet a számára megítélt 236 millió dollárra.
Vállalat Cégek figyelem! Itt vannak a legfontosabb tudnivalók a zöld átálláshoz
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 16:35
A 2024-es ESG törvény hatályba lépésével felállt a magyar vállalkozások zöld átállását segítő ökoszisztéma. Az egyes intézmények már épp elosztották egymás között a feladatköröket, amikor beütött a krach az Európai Unió Omnibus I-es csomagjával. A Klasszis Fenntarthatóság 2026 konferencián jártunk, ahol a hazai cégek lehetőségeiről, ESG-érettségéről és egy új vállalati kategória születéséről volt szó.
Vállalat Új versenytársat kap a Rheinmetall Németországban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 16:15
A német szövetségi versenyhivatal jóváhagyta a norvég Nammo Raufoss és a német Diehl Defence közös vállalatának megalapítását, amely 155 milliméteres tüzérségi lőszerek gyártására jön létre Németországban – közölte a hatóság kedden.
Vállalat Nem teszi zsebre az elmúlt évet a világ legnagyobb olajvállalata
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:35
Jelentősen, 12 százalékkal, 93,4 milliárd dollárra esett a Saudi Aramco szaúdi olajcég tavalyi adózott eredménye – számolt be a vállalat kedden a honlapján.
Vállalat Elhasalt a német óriás, csúnyán bezuhant a profitja
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:02
A Volkswagen Csoport tavalyi adózott eredménye 6,9 milliárd euró volt, 44,3 százalékkal kisebb a 2024. évi 12,4 milliárd eurónál – derült ki a cég honlapjára kedden felkerült adatokból.
Vállalat Jött egy negatív jelentés a bankszektorról, amire nem számítottunk
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 17:15
Az S&P Global Ratings negatívra rontotta a magyar bankszektor gazdasági kockázataira vonatkozó kilátásait. A lépést elsősorban a növekvő költségvetési nyomás, az intézményi gyengeségek és a külső kitettség indokolja az intézmény szerint, ugyanakkor az úgynevezett Banking Industry Country Risk Assessment (BICRA) besorolást és az OTP Bank minősítését változatlanul hagyta a hitelminősítő.
Vállalat Most végre kiderülhet, van-e alternatívája a Barátság kőolajvezetéknek
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:52
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG