2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A francia versenyhivatal 220 millió eurós (több mint 76 milliárd forintos) bírságot szabott ki a Google amerikai vállalatra az online reklámpiacon folytatott gyakorlata miatt, és reformokra szólította fel az óriáscéget.

A Google jelezte: megállapodott a versenyhivatallal többféle megoldásról, amely hozzájárulhat az online reklámpiaci működésének javításához. A Google France jogi igazgatója, Maria Gomri a vállalat blogján közzétett reakciójában rámutatott: a következő hónapokban tesztelik és fejlesztik ezeket a módosításokat, amelyek közül többet globálisan is bevezetnek.

Bruno Le Maire francia gazdasági miniszter üdvözölte a versenyhivatal döntését, amely lehetővé tette a Google szankcionálását annak súlyosan versenysértő gyakorlata miatt. "Elengedhetetlen, hogy a területünkön működő internetes óriásvállalatok betartsák versenyszabályainkat" - húzta alá a miniszter.

Lecsaptak a franciák, fizethet a Google (Fotó: Depositphotos)
Lecsaptak a franciák, fizethet a Google (Fotó: Depositphotos)

A versenyhivatal eljárása a programozott hirdetési piacot veszi célba. Ennek során a hirdetők egy valós idejű, licit alapú platformon vásárolják meg az internetezők profilja alapján testre szabott hirdetések jogát. Ugyanakkor a Google az online reklámpiac más szegmenseiben is jelen van, köztük a kiadó reklámfelületeket értékesítő reklámszervereken.

A techóriás ezt a vertikális integrációt eddig arra használta, hogy a legkedvezőbb árat ajánlva jogosulatlan versenyelőnyhöz jusson - magyarázta a francia versenyhivatal elnöke, Isabelle de Silva. A tisztségviselő szerint történelmi döntés született, mert ez volt az első alkalom, hogy a döntéshozók az online hirdetések alapját jelentő licitmechanizmusok komplex algoritmusainak működésén alapuló ítéletet hoztak. A versenyhivatal három sajtócsoport, a francia Le Figaro, a belga Rossel és globális médiaóriás, a News Corp megkeresésére foglalkozott az üggyel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nem a vízzabáló iparágaknak áll a zászló az energiaválságok idején
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 3. 19:07
A jövőben az egymást érő energiaválságok és a fokozódó szárazság is hatással lehet a Magyarországra érkező külföldi nagyberuházásokkal kapcsolatos döntésekre. Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy a feldolgozóipari gyárakat milyen vízellátottságú régiókba telepítik – erről is beszélt Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat Reuters: több. Orbán Viktorhoz közeli cég is köddé válhat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 16:14
Az stratégiai váltás sem feltétlenül elegendő néhány gazdasági társaság számára.
Vállalat Lépett a 4iG – így csökkentik az energiafelhasználást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:02
Több intézkedést is meghoztak.
Vállalat Bajba kerülhet a Temu, betelt a pohár az Európai Bizottságnál
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:53
A brüsszeli bizottság kifogásolta, hogy a kínai e-kereskedelmi óriás szerinte akadályozta a testület helyszíni vizsgálatát.
Vállalat 550 forint egy napi étkezés? Ettől javulhatna a helyzet a kórházakban és a menzákon
Imre Lőrinc | 2026. július 30. 09:13
Még mindig vannak olyan kórházak Magyarországon, ahol 2012 óta 550 forintból oldják meg egy beteg négy étkezésből álló napi élelmezését. Ezen sürgősen változtatni kellene – erről beszélt Czirbesz Gergely, a Gasztvitál csoport stratégiai igazgatója a laptársunknak, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfornak adott interjúban. Majd kitért azokra a lépésekre, amiket a Tisza-kormány megtehetne a közétkeztetés javítása érdekében.
Vállalat A nyár végén dönthet arról a kormány, hogy mi lesz a Dunaferr sorsa
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:15
A nyár végére dől el, mit tervez a kormány a dunaújvárosi vas- és acéltermeléssel – tudta meg a Világgazdaság a Gazdasági és Energetikai Minisztériumtól.
Vállalat Az elnöki különgép betett a Boeingnek, már nem az Nvidia a legértékesebb cég
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:57
A vártnál nagyobb veszteséggel zárta a második negyedévet a Boeing, ami elsősorban a régóta húzódó Air Force One programnak tudható be. Eközben az Nvidia elveszítette a legértékesebb cégnek járó koronát.
Vállalat Komoly állami támogatást és tízezer vendégmunkást is megígérhetett a BYD-nak az előző kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:15
Az előző kormány hatalmas anyagi támogatást ígért a BYD szegedi beruházásához – mondta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.
Vállalat Razzia készül szeptemberben: megvizsgálják a bizalmi vagyonkezelőket
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 17:36
Miközben a kormány ismét átírná a bizalmi vagyonkezelés adószabályait, egyúttal a meglévő bvk-ra is bevezetne egy adóellenőrzési kötelezettséget.
Vállalat A közel-keleti háború miatt húzta be a féket az Audi?
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 15:37
Az Audi csoport német autóipari konszern csökkenő bevétellel zárta az első fél évet, lefelé módosította idei bevételi prognózisát – közölte a vállalat a honlapján hétfőn.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG