1p

Pert indítottak.

Az Apple hétfőn pert indított az Európai Unió szabályozó hatóságai ellen az Európai Törvényszéken, miután az Európai Bizottság áprilisban 500 millió eurós bírsággal sújtotta a vállalatot a Digitális Piacokról szóló jogszabály megsértése miatt, számolt be a Reuters.

Az Európai Bizottság döntése szerint az Apple technikai és kereskedelmi korlátozásokkal akadályozta az alkalmazásfejlesztőket abban, hogy a felhasználókat az App Store-on kívüli olcsóbb ajánlatokra irányítsák.

„Ma benyújtottuk fellebbezésünket, mert úgy véljük, hogy a Bizottság döntése és példátlan bírsága messze túlmegy a törvény által megkövetelteken” – közölte az Apple. „Az általuk előírt üzleti feltételek zavaróak a fejlesztőknek és rosszak a felhasználóknak. Mindezt csak azért vezettük be, hogy elkerüljük a napi büntetőbírságokat, és a bíróság előtt ismertetni fogjuk az igazságot.”

Az Apple múlt hónapban módosította App Store-szabályait az uniós előírásoknak megfelelve, hogy elkerülje a napi akár 50 millió eurós bírságot. A Bizottság most fejlesztői visszajelzéseket vár, mielőtt döntene, elfogadja-e a változtatásokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Microsoft-partneri minősítést szerzett a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 11:13
A sikerben a 4iG-csoporthoz tartozó telekom-szolgáltató, a One is osztozik.
Vállalat Nem kaptak béremelést, csütörtökön is sztrájkolnak a magyarországi Ikeákban
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 08:07
Az Ikea vezetősége elzárkózott az egységes, 6 százalékos fizetésemeléstől. A szakszervezet eredetileg csütörtök reggel 6 óráig tervezte a munkabeszüntetést, ezt 15 óráig meghosszabbították.
Vállalat Újabb tőkeemelést készít elő a kínai DeepSeek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:02
Újabb tőkebevonásra készül a kínai mesterségesintelligencia-fejlesztő DeepSeek mintegy 500 milliárd jüanos, hozzávetőleg 74 milliárd dolláros vállalatértékelés mellett, miközben megkezdte egy sanghaji tőzsdei bevezetés előkészítését is.
Vállalat Javuló pályán az AutoWallis, de még megérzi a hormuzi helyzetet
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 11:20
Fennmaradtak az első három hónap kedvező folyamatai, így a első félévben összességében 10 százalékot megközelítő mértékben bővült az új gépjárművek értékesítése az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi Üzletágában. A Nagykereskedelmi Üzletág eközben 3,5 százalékra csökkentette elmaradását, elsősorban a tavaly megszerzett új márkák értékesítésének köszönhetően – közölte a Budapesti Értéktőzsde autós vállalata.
Vállalat Ha tovább halogatja ezt, lecsap a NAV, törölhetik az adószámát is
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 10:13
Rengetegen maradtak adósak ezzel a beszámolóval – figyelmeztetett a hivatal.
Vállalat Vörös posztó volt az Európai Unió szemében, a kormány módosította a közbeszerzések rendszerét
Imre Lőrinc | 2026. július 13. 17:13
Pénteken biztossá vált, hogy Magyarország megkapja az Európai Unió helyreállítási alapjából (RRF) járó 10 milliárd eurónyi forrást (ebből 6,5 milliárd euró a támogatás, 3,5 milliárd euró a kedvezményes hitel), miután az EU pénzügyminiszterei is jóváhagyták a magyar helyreállítási tervet. Ezeket a pénzeket a magyar kormánynak nagyon szűk határidővel, augusztus 31-ig kell felhasználnia. A jóváhagyást egy törvényalkotási folyamat előzte meg, ami során az Országgyűlés a közbeszerzésekről szóló 2015. évi törvényt is módosította – erről beszélt kollégánk a Trend FM hétfő reggeli műsorában.
Vállalat Jön az MFB tőkeemelése, és ez a magyar gazdaságnak is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 16:54
Az Európai Bizottság jóváhagyó döntése értelmében megvalósulhat a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) forrásaiból az a történelmi léptékű tőkeemelés, amelyet a magyar állam hajt végre a Magyar Fejlesztési Banknál (MFB).
Vállalat Rekordbevétel született a chipek piacán, kaszált az óriáscég
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 15:17
A kereslet nem hagy alább.
Vállalat Megkezdődött az új elektromos Mercedes sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 12:26
Átadták a kibővített kecskeméti gyárat, és egyúttal megkezdődött az új elektromos C-osztály sorozatgyártása is.
Vállalat Tényleg kivonul a Tesco Magyarországról?
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 15:29
Csütörtökön jelent meg a nemzetközi sajtóban a hír, hogy a Tesco fontolgatja a magyar, cseh és szlovák érdekeltségének eladását. A vállalat az értesülést nem kommentálta, de az ATV-nek nyilatkozva kollégánk, Király Béla beszélt az eladás mellett szóló érvekről. Az esetleges tranzakció abból a szempontból nem lenne előzmény nélküli, hogy a közelmúltban az Auchan itthoni részlege is tulajdonost váltott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG