2p
A Great Wall Motor azt fontolgatja, hogy az Európai Unióban nyit üzemet, ehhez azonban először évi legalább 50 ezerre kell növelnie európai autóeladását.
illusztráció

A cég elnöke szerdán a Reuters hírügynökségnek azt mondta, hogy kezdetben Kínában gyártott autókat exportálnak majd az EU-ba, az első járművek WEY márkájúak lesznek, de szállítanak majd teljesen és részben elektromos autókat is. A vállalatvezető hozzátette, hogy ha évi 50 ezer fölé szökik a Great Wall eladott autóinak a száma, akkor fontolóra veszik egy autógyár létrehozását az Európai Unióban.

A Great Wall, amely Kína legnagyobb városi terepjáró (SUV) gyártója, külföldi terjeszkedésének részeként júniustól kezdett autókat gyártani az oroszországi Tulában. Kezdetben évi 80 ezer autó készül majd a tulai gyárban, a termelést később évi 150 ezerre tervezik felfuttatni. Tulában a Great Wall Haval F7 modelljét kezdték el gyártani.

A Great Wall Motor az egyike annak a néhány kínai autógyártónak, amely eladásának növekedéséről számolt be az első nyolc hónap alapján. A cég 624 ezer autót értékesített, 5,79 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.

A Forbes globális kétezres vállalati listáján a Great Wall Motor a 842. helyen áll, piaci tőkeértéke 12,1 milliárd dollár, az 1984-ben alapított cég csaknem 63 ezer embert foglalkoztat.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Minden, amit a vállalati pénzügyekről tudni érdemes – egy podcastben
PR | 2026. április 1. 11:15
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Lezárult a Szilícium-völgy eddigi legnagyobb magántőkebevonása
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 11:00
122 milliárd dolláros, rekordméretű finanszírozási kört jelentett be a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI, amivel nagyobbá válhat a nyomás a cégen, mint valaha.
Vállalat Bejelentette az Opus: osztalékot emelne a tavalyi eredménye után
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 08:45
Adózott eredmény és EBITDA szinten is új csúcsokat döntött az Opus Global Nyrt. 2025-ben. A kiemelkedő csoportszintű számok lehetővé tették, hogy a társaság igazgatósága megemelt, 10,55 milliárd forintos osztalékjavaslatot terjesszen a közgyűlés elé.
Vállalat Az amerikai szankciók majdnem elvették a Huawei szárnyait tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:40
A kínai Huawei Technologies kedden 2,2 százalékos növekedést jelentett 2025-ben, amelyet az infrastruktúra-hálózatok és a fogyasztói eszközök alaptevékenysége segített, míg a felhőalapú számítástechnikai tevékenysége bevételcsökkenést mutatott.
Vállalat Az Unilever és a McCormick élelmiszeripari óriásvállalat létrehozására készül
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 16:20
Érik a megállapodás egy 60 milliárd dolláros élelmiszeróriás megalapításához.
Vállalat Aknagyártójával robbantott a 4iG – újabb stratégiai lépés
Czwick Dávid | 2026. március 31. 15:40
Meghatározó üzleti partnerséggel bővíti védelmi ipari tevékenységét a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. Lőszerek és aknák? Tátra és a Rába? A következőkben kiderül, hogy mi köze ezeknek a cégeknek a mostani bejelentéshez. De fény derül arra is, hogy kerül képbe Szlovákia, sőt Ausztria is a cseh együttműködésnek köszönhetően.
Vállalat Az INA kivásárolja a kanadai tulajdonost a horvát területről
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 15:20
Ezzel megvásárolja a SAVA-07 kutatási terület teljes tulajdonát.
Vállalat Valódi válaszok valódi vállalkozásoknak: ez a Cégkassza Podcast
PR | 2026. március 31. 15:00
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Az elsők között adták le cégbeszámolójukat Varga Juditék
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:17
Sok vállalkozás csak az utolsó pillanatban adja le a tavalyi évről szóló beszámolóját. Ezért a volt igazságügyminiszter és párja mindenképpen az első fecskék között van, akik jóval a május 31-ei törvényes határidő lejárta előtt, már január végén letudták a kötelezettségüket.
Vállalat 160 filippínó hegesztő érkezhet Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 12:32
Egy újszerű kiválasztási és felkészítési program keretében. A magyarokat nem tudták megfizetni vagy már nyugdíjba vonultak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG