2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Közel 60 százalékkal esett vissza a Xiaomi nyeresége a harmadik negyedévben a most közölt adatok szerint.

Jelentősen, 59,1 százalékkal esett a kínai Xiaomi, a világ egyik vezető okostelefon-gyártójának nyeresége az idei harmadik negyedévben.

A cég szerdán azt közölte, hogy az adózott eredménye 2,12 milliárd jüanra (297,1 millió dollár) zuhant a szeptember végével záródott három hónapban az egy évvel korábbi 5,176 milliárd jüanról.

A Xiaomi éves szintű negyedéves bevétele 9,7 százalékkal, 70,4 milliárd jüanra (9,9 milliárd dollár) csökkent. A második negyedévben a bevétel visszaesése nagyobb, 20,1 százalék volt. Az elemzői várakozások átlagában minimálisan nagyobb, 70,52 milliárd jüan bevétel szerepelt az idei harmadik negyedévre.

A pekingi székhelyű technológiai óriás szerdai beszámolója szerint az okostelefonok értékesítéséből származó bevétele - ami a Xiaomi teljes bevételének mintegy a 60 százaléka - az idei harmadik negyedévben 11,1 százalékkal csökkent a tavalyi harmadik negyedévvel összevetve.

A Xiaomi a harmadik negyedévben 40,2 millió okostelefont szállított ki, ami 2,8 százalékkal múlta felül az idei második negyedévit - áll a cég honlapján.

A Xiaomi a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártója, 13,6 százalékos piaci részesedéssel, az Apple (17,8 százalék) és a Samsung (21,5 százalék) után, a Canalys piackutató cég harmadik negyedéves adatai szerint.

(MTI)

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Váratlan lépésre készül az Audi Győrben
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 16:47
Németországban is gyártják majd a Q3-asokat.
Vállalat Nagy hírt kapott a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 15:06
Megerősítették a besorolást.
Vállalat Összefog az Mol és az MVM
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 12:04
A két energiavállalat az olajporondon fűzi szorosabbra az együttműködést. 
Vállalat Szilárdan kezdte az évet az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 12:04
43 milliárd forintnyi pluszadó után is jól teljesített az MBH Bank az első negyedévben.
Vállalat Bevásárolhatjuk magunkat a GTA és a Civilization kiadójába?
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 10:39
Egymilliárd dollárt vonna be a Take Two Interactive.
Vállalat Ennyi volt: felszámolják Románia egyik legrégebben működő cégét
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 08:16
1884-ben, Kolozsváron alapították, túlélte a 20. századot, de most az utolós közgyűlése jöhet az egykor virágzó vállalatnak.
Vállalat A határon átívelő együttműködést jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 17:22
Szorosabbra fűzik a kapcsolatot.
Vállalat Ennek nem fogunk örülni: a Ryanair tovább emeli a repülőjegyek árait
Privátbankár.hu | 2025. május 19. 14:35
Michael O'Leary vezérigazgató szerint az éves eredmények „erősek”, és a légitársaság körülbelül 400 millió euró osztalékot fog fizetni. De azért a repjegyek árát is emelik. 
Vállalat Nagy bejelentést tett Csányi Sándor
Privátbankár.hu | 2025. május 19. 13:17
Szlovénia jelenlegi legnagyobb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP: Ljubjana megújuló városrésze, az Emonika komplexum alapkövét hétfőn tették le; a mintegy 400 millió eurós beruházás várhatóan 2027 végére készül el – hangzott el az OTP-csoport alapkőletételi ünnepségén hétfőn, a projekt helyszínén.
Vállalat Vállveregetést kaptak a bankok – nem is akárhonnan
Privátbankár.hu | 2025. május 19. 11:29
A kis- és középvállalkozások közel kétharmada elégedett a számlavezetőjével.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG