2p
A techóriásnak csökkentenie kellett a bevételi várakozásait, annyira gyengén alakultak a kínai eladások, a tőzsde pedig azonnal reagált.

Csökkentette az elmúlt negyedévre vonatkozó bevételi várakozásait szerdán az Apple, elsősorban a gyenge kínai eladásokra hivatkozva, és arra, hogy a vártnál kevesebben váltottak az új iPhone-modellekre. A bejelentés hatására nagyot zuhant az Apple részvényeinek árfolyama. A beismeréssel a tőzsdezárást követően, a cég részvényeseihez intézett levelében állt elő Tim Cook, az informatikai óriás vezérigazgatója.

Cook közlése szerint az Apple bevételeit a december 29-vel záródó, és a kulcsfontosságú ünnepi bevásárlási szezont is magában foglaló negyedévre vonatkozóan jelenleg 84 milliárd dollárra becsülik, ami jóval elmarad a cég 89 és 93 milliárd dollár közötti korábbi előrejelzéseitől, ahogy a részvénypiaci elemzők mintegy 91,5 milliárd dolláros várakozásaitól is.

A bejelentés hatására a cég részvényeinek árfolyama 7,7 százalékot zuhant a tőzsdezárást követő elektronikus kereskedésben, 700 milliárd dollár alá taszítva a vállalat piaci értékét. Az Apple árfolyama ezzel immár 32 százalékot esett az október eleji csúcs óta, amikor a befektetők még nagy reményeket fűztek az új iPhone-modellek eladásaihoz.

A bevételek esését Cook elsősorban Kínára vezette vissza, rámutatva a kínai gazdaság lassulására, és arra, hogy az Apple a vártnál keményebb versenyhelyzetbe került az olyan kínai okostelefon-gyártókkal szemben, mint a Huawei és a Xiaomi. A vezérigazgató utalást tett azokra a feszültségekre is, amelyeket Donald Trump elnök teremtett az amerikai-kínai kereskedelemben, büntetővámokat róva ki több mint 200 milliárd dollárnyi árura, még ha ez közvetlenül nem is érintette az iPhone-ok eladásait.

Kína "gazdasága lassulni kezdett az év második felétől" - mondta Cook a CNBC televíziónak adott szerda délutáni interjújában. "Az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi feszültségek pedig további nyomást helyeztek a gazdaságukra."

Cook azt is elismerte, hogy a feltörekvő országokban kevesebb kelt el az ősszel piacra dobott új iPhone-készülékekből, mint ahogy azt az Apple-nél várták.

Címkék: Vállalat Apple Kína

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Líbiában terjeszkedik a Mol
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:21
A magyar olajcég stratégiai partnerséget kötött Líbia Nemzeti Olajvállalatával (NOC).
Vállalat A Wizz Air vezetője szerint megnőtt az igény a kisállatok és a lőfegyverek szállítására is
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:41
A Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor több kérdésére is válaszolt Váradi József, a Wizz Air elnök-vezérigazgatója. Elmondta, miért állítottak le több nagy-britanniai járatot Budapestről, bejelentett egy új útvonalat, és arról is beszélt, jellemzően hova utaznak a magyar családok. Egy másik légitársaság gépén eltűnő kígyó is szóba került.
Vállalat 100 milliárdos segítség a vendéglátóiparnak
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:21
A kormány 5+1 elemből álló akciótervéről a társadalmi egyeztetése megkezdődött, és hamarosan megjelennek vonatkozó rendelkezések is.
Vállalat Több mint tíz év után is még mindig kísért a brókerbotrányok emléke
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 11:47
Még mindig nem ért véget a Buda-Cash leánybankjainak felszámolása. Két hitelintézet történetének a végére pont került, a harmadiknál viszont nem zárultak még le az eljárások – írja az Mfor.hu. 
Vállalat Egyre rosszabb a helyzet, már 3 percenként jelentenek be kibertámadásokat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:59
Rekordot döntöttek az adatvédelmi incidensek Európában tavaly, a felügyeleti hatóságok emiatt összesen 1,2 milliárd euró bírságot szabtak ki – közölte a DLA Piper.
Vállalat Kiderült, mennyien vásároltunk tavaly az IKEA-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:30
Az IKEA Magyarország teljes kiskereskedelmi forgalma elérte a 144,3 milliárd forintot a 2024. szeptember 1-től 2025. augusztus 31-ig tartó pénzügyi évben. Ez 4,4 százalékos növekedés az előző pénzügyi évhez képest – közölte a vállalat csütörtökön az MTI-vel.
Vállalat A magyar piac is megdobhatta a H&M profitját
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 13:45
Megugrott a svéd Hennes & Mauritz AB (H&M), Európa második legnagyobb divatáru-kiskereskedelmi láncának profitja a november végén zárult pénzügyi negyedik negyedévében. Mindez csökkenő bevételek mellett történt – áll a cég honalapján.
Vállalat Elkészült a legújabb közvéleménykutatás, mutatjuk a számokat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 12:59
A magyarok negyede dolgozik vagy dolgozott már kkv-nál, jellemzően kevesebbet keresnek, mint a multik alkalmazottai. 
Vállalat Jelentett a Microsoft, így áll most a világ negyedik legnagyobb cége
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 12:47
Az elemzők által vártnál jelentősebben nőtt az amerikai Microsoft technológiai vállalat negyedéves bevétele és nyeresége a december végével záródott pénzügyi második negyedévében.  
Vállalat Beindult a szekér a gazdaságban: viszik a hitelt a vállalatok
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 10:39
Szabados Richárd: beindult a kereslet a vállalati hitelpiacon a fix 3 százalékos kkv-hitelek hatására.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG