2p
Az Európai Bizottság korainak találja, hogy azonnali felügyeleti intézkedéseket kezdeményezzen, míg a német kancellár az átláthatóságot sürgeti.

 

 

Teljes átláthatóságot és gyors magyarázatot követel a német kancellár a Volkswagen (VW) autógyártól, amely elismerte, hogy csalt bizonyos modelljei károsanyag-kibocsátását illetően.

Német lapértesülések szerint a VW felügyelőbizottsága pénteken meneszti a VW-t eddig irányító Winterkornt és helyére Matthias Müllert, a Porsche vezérigazgatóját nevezi ki.

Egész Európa felkapta a fejét

Korai lenne arról beszélni, hogy szükség lenne-e konkrét és azonnali felügyeleti intézkedésekre Európában, illetve arról, hogy érintettek-e Európában eladott járművek is - hangoztatta Lucia Caudet szóvivő, hozzátéve, hogy az Európai Bizottság nagyon komolyan kezeli az ügyet.

A dolog végére fogunk járni... A fogyasztók és a környezetünk érdekében biztosnak kell lennünk abban, hogy az autóipar tiszteletben tartja a károsanyag-kibocsátás határait. A tagállamok illetékes hatóságai felelősek az engedélyek jóváhagyásáért és a határértékek betarttatásáért - mondta Lucia Caudet. A tervek szerint az EU hamarosan összehívja az unió nemzeti hatóságait ez ügyben.

Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége (EPA) pénteken azzal vádolta meg a legnagyobb európai autógyártó vállalatot, hogy olyan szoftvert telepített 482 ezer dízelüzemű járművébe, amelynek segítségével kijátszhatók a károsanyag-kibocsátásra vonatkozó amerikai előírások. A világszinten gyűrűző botrányról itt olvashat bővebben. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Régóta nem volt ennyire gyenge éve a BYD-nak
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 18:25
A kínai autógyártó eredménye alulmúlta az elemzői várakozásokat, és piacvezető szerepük is megingott az országban. Eközben van olyan kínai versenytárs, aki jókora profitnövekedésről számolt be.
Vállalat Reagált a 4iG vezetője a befektetői aggodalmakra és a részvényárfolyam hullámvölgyére
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 15:31
Kedvezőtlen uniós döntés született a magyar SAFE-programról, ez után gyorsult fel a 4iG-részvények értékének csökkenése. Jászai Gellért arról is beszélt, befolyásolja-e a magyar választások előtti várakozás az árfolyamot.
Vállalat Megint vizsgálatot indított a Wizz Air ellen a versenyhivatal
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:30
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot rendelt el a Wizz Air-nél.
Vállalat Hatalmas energiatároló átadás Tiszaújvárosban
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 17:40
A Mol Petrolkémia átadta Kelet-Magyarország legnagyobb, 40 megawattóra energiatárolási kapacitású villamosenergia-tároló rendszerét csütörtökön.
Vállalat Debrecent Isztambullal köti össze a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:40
Ezzel tovább bővül a Debrecenből elérhető úticélok száma a fapados légitársaság kínálatában.
Vállalat A pornóoldalakat vizsgálják az EU hatóságai
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:00
Az uniós szabályozók csütörtökön közölték, hogy a Pornhub, a Stripchat, az XNXX és az XVideos felnőtt tartalom platformokat azzal vádolják, hogy megsértették az uniós szabályokat, mivel pornográf tartalmakhoz engedték hozzáférést gyermekeknek az oldalaikon.
Vállalat Lezárult a nagy összeolvadás, külföldi terveit is felfedte az MBH
Imre Lőrinc | 2026. március 26. 14:30
Végleg lezárult az elmúlt 5 év konszolidációs folyamata az MBH Banknál, amely során három magyarországi pénzintézet olvadt össze. Eközben az ügyfélállomány jelentősen bővült és már a külföldi terjeszkedés a következő cél – hangzott el az MBH 2025-ös pénzügyi eredményeit bemutató sajtótájékoztatón.
Vállalat Megvan, ki lesz az Alteo új vezérigazgató-helyettese
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 17:25
Március 25-i hatállyal nevezték ki.
Vállalat Felszámolják a legnagyobb romániai hajógyárat
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:31
A társtulajdonos elutasította a csődegyezséget, kezdődik a legnagyobb romániai hajógyár, a Damen Shipyards felszámolása – írja a BNS szakszervezeti szövetség közleménye alapján az economedia.ro.
Vállalat Montenegróban nyert el megbízást a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:41
Montenegró kormánya a 4iG Csoportot választotta a rendvédelmi szervek technológiai fejlesztését, valamint a kormányzati adatközpont és kapcsolódó infrastruktúra kialakítását célzó projektek megvalósítására. A beruházások a csoport első nagyszabású külföldi kormányzati megbízását jelentik a digitális infrastruktúra-fejlesztés területén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG