2p

205 milliárd dollárt fektetnek a két ágazatba.

A Samsung Electronics dél-koreai cég a következő három évben 240 ezermilliárd wonra (205 milliárd dollár) növelné befektetéseit chipgyártásába és a biotechnológiai ágazatba az előző három évben végrehajtott 180 ezer milliárd won után - írta meg a The Wall Street Journal a vállalat közlése alapján.

A lap szerint a Samsung célja, hogy világelső legyen a chipgyártásban és hogy a koronavírus elleni védőoltás gyártásában is fontos szerepet játsszon.

A Samsung jelenlegi legnagyobb riválisa a chipgyártásban a Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), a világ legnagyobb szerződéses félvezetőgyártója. A tajvani cég a következő három évben mintegy 100 milliárd dollárt invesztál termelése bővítésébe.

A Samsung komoly konkurensévé válhat akár már a közeljövőben az amerikai Intel, amely ugyan szerényebb beruházási tervekkel rendelkezik, viszont vizsgálja annak a lehetőségét, hogy 30 milliárd dollárért felvásárolja a GlobalFoundries amerikai chipgyártót.

A Samsungtól sem áll távol az ágazati vállalatai felvásárlás gondolata, a múlt hónapban ismertetett negyedéves eredményei mellett jelezte, hogy legalább egy akvizíciót tervez. A Samsung ezen kívül egy 17 milliárd dolláros amerikai befektetést is fontolgat, a chipgyár építéséről azonban egyelőre nincs döntés.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kilőttek a DH Group hitelközvetítései és a jutalékbevétele
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:25
Az ingatlanközvetítéssel és pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó DH Group csaknem 30 százalékkal növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit 2025 utolsó negyedévében.
Vállalat Nagyot robbantott a TSMC a negyedik negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:15
A mesterséges intelligencia térhódítása igen jól jött a tajvani chipgyártó vállalatnak.
Vállalat A Meta az atomerőművek karjaiba szaladt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:24
Három atomenergia vállalattal is hosszútávú energiavásárlási megállapodásokat kötött.
Vállalat Kínával is dacolt a BMW, erős napot futnak a németek
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:05
A BMW Csoport 2025-ben világszerte 2 millió 463 ezer 715 járművet szállított ki, ami 0,5 százalékos növekedés az előző évhez képest – közölte a vállalat a honlapján közzétett jelentésben pénteken. A bővülést elsősorban Európa és az Egyesült Államok, valamint a Mini márka teljesítménye biztosította, miközben a kínai piac jelentősen visszahúzta az összesített számokat.
Vállalat Több száz millió forintos bírságot fújt be a szél a One ablakán
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:45
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 352 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarország Zrt. jogutódjára, a One Magyarország Zrt.-re, mert a Vodafone 2022 októbere és 2024 májusa között nem megfelelően tájékoztatta a fogyasztókat az inflációkövető díjkorrekció alkalmazásáról – közölte a hatóság pénteken az MTI-vel.
Vállalat Óriási, közel egy évtizedes sorozat szakadt meg a technológiai nagyágyúnál
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:45
Az LG Electronics először jelentett negyedéves veszteséget kilenc év után.
Vállalat 2700 munkahely veszélyben: a Zalando bezárja az egyik legnagyobb logisztikai központját
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 16:21
Átszervezik a hálózatot, miután felvásárolták a versenytársukat. 
Vállalat Több mint 200 százalékkal nőtt a Samsung nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:58
Lehengerlő utolsó negyedéves adatok jöttek.
Vállalat Nagy döntés nyertese Kecskemét
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 15:20
A városba kerül át Németországból a Mercedes A-osztály gyártása, elsősorban költségmegtakarítás miatt.
Vállalat Ez repítette a Kia tavalyi járműeladásait rekordmagasra
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 14:01
A dél-koreai Hyundai Motor Co. leányvállalata, a Kia Corporation járműeladásai tavaly éves összevetésben 2,0 százalékkal, rekordmagasra emelkedtek a terepjárók (SUV-ok) iránti élénk keresletnek köszönhetően.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG