3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Ugyan Szatmáry Kristóf tavaly év végén kiszállt a híressé vált zöldséges cégéből, az maradt családi tulajdonban. Szatmáry kiszállása után az édesanyja vitte tovább a boltot, aki nyáron a társaság végelszámolása mellett döntött.

A kormányzati feladatokat ellátó Szatmáry Kristóf családi érdekeltségei főként a 24.hu-nak köszönhetően került be a hírekbe, amikor a portál munkatársa vásárlásokkal igyekezett bizonyítani a nyugtaadás elmaradását. A 24.hu cikke szerint a probléma két céget is érinthetett, attól függően, hogy az adott zöldségüzlet működési engedély jogosultja: az egyik a Szatmáry Kft., a másik pedig a Szatmáry-Hungary Kft. A Fidesz országgyűlési képviselője mindkét társaságban tulajdonos volt, ám az elmúlt egy évben kiszállt a társaságokból, azok az édesanyja tulajdonában maradtak.

Az egyik problémával érintett társaságot időközben át is nevezték. Mint arról az mfor.hu beszámolt, tavaly májustól a Szatmáry-Hungary Kft. JÁFET Kft. néven működött tovább - egészen idén nyárig.

Júniusban a képviselő édesanyja Szatmáry-Jähl Angéla, a cég tulajdonosa és ügyvezetője a Kft. megszüntetése mellett döntött. Az Opten adatai szerint 2019. június elsején a cég végelszámolása indult el, melyet június 18-án jegyzett be a cégbíróság. Az egyéb élelmiszer-kiskereskedelemmel foglalkozó cég végelszámolójának saját magát jegyezte be.

A JÁFET Kft. egyébként a mai napig nem nyújtotta be a 2018-as évről szóló éves beszámolót, így nem tudni, folytatott-e érdemi tevékenységet. Ha a korábbi évek eredményeiből indulunk ki, akkor feltételezhetően tavaly sem volt árbevétele a társaságnak, a nagyjából félmillió forint körüli kiadás pedig veszteséges működést eredményezett. A JÁFET-nek 2017-ben 16 millió forintos saját tőkéje volt, emellett éveken keresztül konstans 6,8 milliós tartozással is rendelkezett, melyből 2,6 millió rövid lejáratú adósság.

Bár Szatmáry Kristóf kiszállt a zöldséges cégeiből tavaly decemberben egy új társaságba szállt be, a PRIMO Kft.-be, amelynek főtevékenysége a divat,- formatervezés. A vállalkozás jegyzett tőkéjét augusztusban emelték 3 millióról 6 millió forintra. A cég tulajdonosa a tavaly szeptemberben létrehozott PRIMO Ferenciek Kft.-nek, valamint a még 2012-ben létrehozott PRIMO HOST Kft.-nek is. A PRIMO Kft. tavaly novemberben közvetlenül is beszállt Szatmáry Kristóf mellé tulajdonosként a képviselő badacsonytomaji borászati cégébe, a Nimfeum Kft.-be. A cég tavaly 50 millió forintos uniós forrást nyert el, melyből részben tudta fedezni a borászati fejlesztését. Nettó 123 millióért egy szálláshelyet, nettó 148 millióból pedig a borászat épületét húzta fel Badacsonytomajban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Jött egy negatív jelentés a bankszektorról, amire nem számítottunk
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 17:15
Az S&P Global Ratings negatívra rontotta a magyar bankszektor gazdasági kockázataira vonatkozó kilátásait. A lépést elsősorban a növekvő költségvetési nyomás, az intézményi gyengeségek és a külső kitettség indokolja az intézmény szerint, ugyanakkor az úgynevezett Banking Industry Country Risk Assessment (BICRA) besorolást és az OTP Bank minősítését változatlanul hagyta a hitelminősítő.
Vállalat Most végre kiderülhet, van-e alternatívája a Barátság kőolajvezetéknek
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:52
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
Vállalat Megvan, mikortól kapnak mentőövet az éttermek
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:15
A hazai éttermek számára március végétől igényelhető az 5+5 millió forintos hitel- és támogatási konstrukció.
Vállalat Nyolcszorosára nőtt az OTP extraprofitadója tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:37
Hajnalban tette közzé tavalyi eredményeit az OTP Bank. Az utolsó negyedévben megfelelt az eredmény az elemzők várakozásainak, a teljes évet nézve pedig több mint 1146 milliárd forintos pluszban zártak. Az extraprofitadó mértéke pedig nagyot ugrott.
Vállalat Elindultak Debrecenből a BMW-k
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:53
Speciális eszközökön indulnak világhódító útra.
Vállalat Újraindulnak az Emirates járatai
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:37
Március 5-én és 6-án több mint 100 járat indul és érkezik Dubajból.
Vállalat Nagy fába vágja a fejszéjét a 4iG Észak-Macedóniában
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:29
A 4iG Csoport macedón tagvállalata, a One Macedonia és az Ericsson a 2026-os Mobile World Congress (MWC) keretében szállítói és szolgáltatási szerződést írtak alá Észak-Macedónia egyik legfejlettebb, zöldmezős 5G (SA – Standalone) mobilhálózatának kiépítésére. Az Ericsson exkluzív technológiai partnerként vesz részt a 4iG 100 millió eurós észak-macedóniai beruházási stratégiájának részeként megvalósuló fejlesztésben, melynek keretében négy év alatt több mint 500, 5G bázisállomás létesül.
Vállalat Új információk jöttek a Wizz Air közel-keleti járatairól
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:59
Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem – közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
Vállalat 50 milliárd dollárt fektet be az Amazon az OpenAI-ba
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:45
15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
Vállalat Az Adidas nagyot tudott fordítani, maradhat a vezér
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:30
A német sportfelszerelés-gyártó nyereséges negyedik negyedévet zárt az egy évvel korábbi veszteség után, működési eredménye és bevétele is emelkedett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG