2p
Nagyon jól sikerült az első három negyedév a Waberer's Internationalnél.

Növelte nyereségét és árbevételét az idei első három negyedévben a Waberer's International Zrt. (Waberer's) - közölte a cég csütörtökön. A tájékoztatás szerint a cég kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti (EBITDA) nyeresége a 2016 szeptemberének végéig tartó időszakban 58,8 millió euró (mintegy 18 milliárd forint) volt, ami 3,7 millió euróval (mintegy 1,1-1,2 milliárd forinttal) haladta meg a tavalyi háromnegyedév eredményét.

Ugyanebben az időszakban a konszolidált értékesítési árbevétel elérte a 424,3 millió eurót (mintegy 130 milliárd forintot), ami 32 millió euróval (mintegy 10 milliárd forinttal) több az egy évvel korábbinál. A közlemény szerint fuvarmegbízásaik száma kimagasló növekedést mutatott, járműveik az év első kilenc hónapjában 165 ezerrel több megbízást teljesítettek, mint egy éve. A cég 3500 szerelvényes saját tulajdonú kamionflottája - amely Európa egyik legnagyobbja - száz új járművel gazdagodott az időszakban, ezzel is erősítette a cég versenypiaci helyzetét. A bővítés hozzájárul a flotta 2 év alatti átlagéletkorának megőrzéséhez.

Vannak azért akadályok

Az Európában uralkodó sofőrhiányra a Waberer's a gépjárművezetői jövedelmek 15 százalékos növelésével reagált és különböző szociális, jóléti juttatások bevezetésével is növelte munkaerőpiaci vonzerejét. A Waberer's pilóták száma szeptember végére több mint 10 százalékkal nőtt, és meghaladta a 4800-at, a teljes munkavállalói létszám elérte a 6500-at.

A Waberer's járművei 2016 első kilenc hónapjában 411 millió kilométert tettek meg Európa útjain. A szerelvények rakottsági mutatója az elmúlt év azonos időszakához képest is tovább javult és az európai iparági átlagot meghaladva elérte a 91,6 százalékot.

A harmadik negyedévben működött először új tulajdonosi struktúrában a társaság, miután a Mid Europa Partners (MEP) Közép- és Délkelet-Európa vezető magántőke-befektetési alapja ez év júliusában 97,1 százalékára növelte részesedését a cégben - áll a közleményben.

Wáberer György idén 35 év után visszavonult a Waberer’s-ben vállalt aktív szerepéből és a társaságban még meglévő részesedését eladta a Mid Europa Partners-nek.
Címkék: Vállalat Waberer's
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
Vállalat Három nagy légitársaság csap össze a portugál légitársaságért
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:31
Az érdeklődők között van a Deutsche Lufthansa, az IAG és most már az Air France-KLM is. 
Vállalat Erős évet zárt az AKKO Invest, de egy tétel lenyomta a profitot
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:37
Újabb rekordévet tudhatnak maguk mögött.
Vállalat A piac negyede az MBH lízingcégéé
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:33
Jó évet zárt az Euroleasing Zrt. 2025-ben is.
Vállalat Sikert és profitot érő kérdések és válaszok kkv-knak
PR | 2026. április 2. 10:27
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Vagyonból örökséget csinálna az OTP Private Banking
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:06
Új szolgáltatást integrálnak a vagyonkezelésbe.
Vállalat Megfürdették pénzben a ChatGPT fejlesztőit
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 09:48
Rekordösszegű tőkebevonás a cégnél.
Vállalat Újra indítja észak-koreai járatait az Air China
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:33
Nem máshova, mint egyenesen Észak-Koreába indítanak repülőket.  
Vállalat Komoly átalakulást hajtottak végre a Mol-nál
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:29
A Mol Nyrt. tavaly jóváhagyott szervezeti átalakulása értelmében április elsejétől holdingtársaságként működik tovább, amely személyi változásokkal is járt – közölte a társaság a BÉT honlapján szerdán.
Vállalat ÁKK: az első negyedév meghaladta a terveket
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:34
Az egész évre tervezett 5445 milliárd forint összegű nettó forrásbevonás teljesülése kedvező volt, az első negyedévben a lakossági állampapírokra vonatkozó éves terv 33 százaléka teljesült, a forint intézményi finanszírozás esetében 99 százalék, a deviza intézményi finanszírozás vonatkozásában pedig 66 százalék a teljesülési arány – közölte kedden az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A nettó kibocsátás mellett a bruttó állampapír-eladás is kedvezően áll időarányosan, még a háborús feszültség sem okozott komoly megingást a piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG