2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A BKV-s dolgozók mindenképpen fizetésemelést szeretnének, miközben a főváros forráshiányra hivatkozva nem akar többet fizetni, áll a Népszava cikkében. A tömegközlekedésben dolgozók attól tartanak, hogy egy politikai játszma áldozatai lesznek.

Naszályi Gábor, a BKV-nál dolgozó buszvezetőket tömörítő Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) elnöke, nem látja a kiutat az év elején kialakult patthelyzetből, miszerint a városvezetés a csőd szélén tántorogva felelőtlenségnek, sőt törvénybe ütközőnek tart bármiféle ígéretet a béremelésre, a szakszervezetek viszont nem tudják elfogadni a 0 százalékos "ajánlatot", írta csütörtökön a Népszava.

A fővárosi önkormányzat tucatnyi cégénél és intézményénél közel 28 ezer munkavállalót tömörítő szakszervezetek márciusban egyszerre kezdeményeztek kollektív munkaügyi vitát. Az érdekképviseletek már korábban megalakították a bérszövetséget, hogy egységesen tiltakozzanak a 0 százalékos béremelési ajánlat ellen és minden lehetséges módon megpróbálják kiharcolni a legalább 6 százalékos keresetnövekedést.

Bolla Tibor, a BKV Zrt. elnök-vezérigazgatója (b) és Karácsony Gergely főpolgármester a társaság új Mercedes-Benz Conecto Next Generation típusú autóbuszainak forgalomba állítása alkalmából tartott rendezvényen, 2020 januárjában. (Fotó: MTI / Kovács Tamás)
Bolla Tibor, a BKV Zrt. elnök-vezérigazgatója (b) és Karácsony Gergely főpolgármester a társaság új Mercedes-Benz Conecto Next Generation típusú autóbuszainak forgalomba állítása alkalmából tartott rendezvényen, 2020 januárjában. (Fotó: MTI / Kovács Tamás)

A főváros csupán annyit ígért, hogy elkötelezettek magát egy több éves bérmegállapodás megkötésére jövő évtől, továbbá a szociális hozzájárulás mértékének kormányzati csökkentése esetén az abból megmaradó pénzt béremelésre fordítják. Ígéretet tettek arra is, hogy idén nem lesz csoportos létszámleépítés és a kollektív szerződésekben rögzített plusz juttatásokhoz sem nyúlnak.

„Semmilyen érdekérvényesítési formát nem vetettünk el, de még nem tartunk a sztrájkbejelentésnél” – jelentette ki a lapnak Naszályi Gábor, aki szerint jelen helyzetben a béremelést erővel kikényszeríteni olyan lenne, mint a hajléktalant pénzbüntetéssel sújtani.

(Privátbankár kommentár: Azt már mi tesszük hozzá, hogy mivel a tömegközlekedés használata látványosan visszaesett, így vélhetőleg egy sztrájkfenyegetés is kisebb nyomást jelentene.)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Szlovén alapkezelőt vásárolt meg az OTP
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 19:52
Lezárult a tranzakció.
Vállalat A növekedés motorjai: Szintlépés előtt a magyar „Nemzeti Bajnokok”
Natív tartalom | 2026. május 20. 15:53
A globális gazdasági bizonytalanság és a beruházási aktivitás megtorpanása közepette Magyarország gazdasági jövője a hazai kkv-szektor kezében van. Mivel a kis- és középvállalkozások adják a hazai foglalkoztatás több mint 70 százalékát és a GDP jelentős részét, megerősítésük nem csupán opció, hanem a gazdasági élénkítés alapfeltétele. Az MGFÜ legújabb programja most a legígéretesebb cégeket célozza meg, hogy valódi „nemzeti bajnokokká” válhassanak.
Vállalat Széthordhatták a szennyezett földet – a BYD kaphatja az első gigantikus bírságot?
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 12:19
Nyomozás indult a kötelezettségek be nem tartása miatt.
Vállalat Ma is dől majd a lé? Színt vall Amerika kedvenc pénzgyára
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 09:51
A chipgyártásban éllovas amerikai részvénytársaság fontos számokat ismertet a mai napon.
Vállalat Nincs tovább: brutális sztrájk tör a Samsungra
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 08:07
Több tízezren csatlakozhatnak a munkabeszüntetéshez, ám van, ami fékezheti őket.
Vállalat Környezetkárosítás miatt vizsgálódnak a szegedi BYD-gyár ügyében
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 17:04
Feljelentést tett a kormányhivatal.
Vállalat Ha nem a Mol, a szerb állam veheti meg az olajfinomítót?
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 15:39
Megjelenhet a potenciális vásárlók közt az állam.
Vállalat Bajba került a Deutsche Bank egyik egysége az orosz szankciók miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 14:03
Megbírságolták a Deutsche Bank londoni egységét az orosz szankciók megsértése miatt.
Vállalat A magyar KKV-szektor új gazdasági korszak előtt áll
PR | 2026. május 19. 12:31
Termelékenység, beruházás, együttműködő finanszírozási rendszerek – a következő időszakban az alkalmazkodóképesség kerül előtérbe.
Vállalat Világelső lett a debreceni akkumulátorgyár, a CATL Németországból kapott elismerést
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:15
Az akkumulátorgyárak közül a világon elsőként megszerezte a német Responsible Supply Chain Initiative (RSCI) fenntartható fejlődési tanúsítványát a CATL debreceni akkumulátorgyára – jelentette be a cég sajtóközleményben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG