2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Ezerszámra panaszkodnak Oroszországban a YouTube-ra. Az elmúlt időszakban a platform szándékos lassítása is felmerült, de az orosz hatóságok szerint a Google a ludas.

Nehéz, vagy lehetetlen elérni a YouTube-ot Oroszországban, melynek ott tartózkodó munkatársai nem férnek hozzá a platformhoz. Az Sboi.rf nevű orosz internetállapot-monitorozó szolgáltatás azt közölte a hírügynökséggel, hogy ezres nagyságrendben érkeznek kimaradásokról szóló jelentések a YouTube-bal kapcsolatban - írja a hvg.hu

A felhasználók ugyanakkor azt tapasztalják, hogy virtuális magánhálózat (VPN) használatával rendben működik a videómegosztó platform. A VPN egy olyan szolgáltatás, mellyel – nagyon egyszerűen – az is megoldható, hogy a számítógép, és így a böngésző azt higgye, egy másik országban van. Így megkerülhető lehet az adott ország cenzúrája is – de egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy az orosz vezetés szánt szándékkal próbálná blokkolni a YouTube elérését.

Furcsa dolgokat tapasztalnak az orosz internetezők
Furcsa dolgokat tapasztalnak az orosz internetezők
Fotó: Depositphotos

A lap szerint azonban érdekes a kimaradás fényében, hogy a Meduza néhány napja a YouTube szándékos lassításáról írt.

Az orosz hatóságok ugyanis állítólag arról tájékoztatták a helyi internetszolgáltatókat, hogy a YouTube ezentúl legfeljebb 128 kbps sebességgel érhető el. Ha ez igaz, lehetetlen HD minőségben videót nézni a platformon, szakadozásmentesen legfeljebb a 240p-s képminőség opció. 2024-ben ez nagyon-nagyon alacsony felbontás, még az SD-t sem közelíti meg.

Meduza iparági forrásai szerint az orosz hatóságok az internetszolgáltatók hálózataira telepített speciális berendezésekkel korlátozzák a YouTube elérését. Ez egy ügyes taktika, ha valóban így van: a platform szinte élvezhetetlenül lassúvá válik, de mégsem lehetne a YouTube betiltásával vádolni Oroszországot – mely egyébként a Google hátrahagyott, öregedő eszközeinek számlájára írja a problémákat. A techóriás ugyanis az orosz-ukrán háború hatására elengedte az oroszországi leányvállalatát.

Júliusban azonban Alekszandr Hinstein, az orosz parlament alsóházának, az Állami Dumának a képviselője bejelentette, hogy a YouTube sebességét akár 70 százallékkal is lelassíthatják az ország asztali számítógépein.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hatalmas jutalékot kap Donald Trump kormányzata a TikTok-ügylet közvetítéséért
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:00
Az amerikai kormányzat nagyjából 10 milliárd dolláros jutalékot kap a befektetőktől a nemrég lezárult üzletben, amelynek keretében átveszik a TikTok amerikai üzletágának irányítását – jelentette pénteken a Wall Street Journal az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva.
Vállalat Óriási pofont kapott a Gazprom, az ukránoknak adtak igazat
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 19:35
Az ukrán állami Naftogaz energiacég jogerősen pert nyert a Gazprom orosz állami energiaóriás ellen a svájci legfelsőbb bíróságon.  
Vállalat Megint Brüsszelben kopogtat a Mol a horvátok miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 17:39
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal „visszaélésszerű árképzési gyakorlata” miatt.
Vállalat Nagyon jól ment az Adobe-nak, de lecserélik a vezérigazgatót
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:06
Szépet nőttek a bevételek és a profit is.
Vállalat Rekordévet zárt a Garantiqa, megvannak a pontos számok
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 16:35
Történelmi csúcsra emelkedett a Garantiqa által kezességvállalással támogatott hitelek volumene tavaly. Az idei évet is erősen indította a vállalat, a hozzájuk érkező kérelmek száma a két és félszeresére nőtt.
Vállalat Összezárva a munkahelyen: betemethetők a generációs különbségek?
Imre Lőrinc | 2026. március 12. 16:01
Minél fiatalabb valaki, annál fontosabb számára a fenntarthatóság – ezt a már-már közhelyszerű megállapítást sokszor halljuk. Azonban a munkaerőpiacra frissen belépő Z-generáció tagjainak a vállalatoknál hosszú ideje dolgozó felsővezetőkkel kell együttműködniük a zöld átállás érdekében. Hogy ez lehetséges-e, és ha igen, milyen módon, az a Klasszis Fenntarthatóság 2026 kerekasztal-beszélgetésén derült ki.
Vállalat Nagyon felpörgött a hitelezés az Erste Banknál
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 11:45
Lendületesen bővült tavaly a hitelezés az Erste Banknál, a működési kiadások viszont gyorsabban nőnek, mint a bevételek. Az adóterhek az idén tovább fokozódnak, hangzott el a bank csütörtöki sajtóeseményén.
Vállalat Új támogatót kapott a One Veszprém kézicsapata
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 07:45
A legeredményesebb hazai klub a hazai biztosításközvetítői piac legnagyobb szereplőjével, a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt.-vel folytatja a stratégiai partnerségét, emellett új megállapodást köt a legnagyobb magyar tulajdonban lévő biztosítótársasággal, a CIG Pannónia Biztosítókkal.
Vállalat A LEGO hatalmasat épített tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:25
Mind árbevétele, mind nyeresége új csúcsra ért fel 2025-ben.
Vállalat A Lufthansa extra ázsiai járatokat kínál az iráni háború nyomán
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:10
A Lufthansa csoport a nagy kereslet miatt a következő hetekben extra járatokat kínál Ázsiába és Afrikába – közölte légitársaság kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG