Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ben Jerry nélkül, mivel a fagylaltcég társalapítója kilép az Unileverrel folytatott gázai konfliktus miatti viszálya után.

A Ben & Jerry's társalapítója, Jerry Greenfield, annak a duónak a tagja, akiknek a neve az elmúlt fél évszázadban meghatározta a népszerű fagylaltmárkát, kilépett a cégtől, miután a gázai konfliktus miatt nézeteltérés és nyilvános viszály alakult ki anyavállalatával, az Unileverrel – írja a Reuters.

Egy nyílt levélben, amelyet partnere, Ben Cohen osztott meg az X közösségi média platformon, Greenfield azt írta, hogy a vermonti székhelyű vállalatot – amely jól ismert társadalmi aktivizmusáról – az elmúlt években „elhallgattatta” az Unilever, amely jelenleg leválasztja a Ben & Jerry's márkát is magában foglaló Magnum fagylaltüzletét.

A fagylatgyár mindig is fontosnak tartotta társadalmi szerepvállalását
A fagylatgyár mindig is fontosnak tartotta társadalmi szerepvállalását
Fotó: Wikipédia/M

„Megtört szívvel döntöttem úgy, hogy 47 év után már nem maradhatok jó lelkiismerettel a Ben & Jerry's alkalmazottja” – írta a 74 éves Greenfield, aki márkanagyköveti szerepet vállalt a cégnél. „Az olyan értékekért való kiállás, mint az igazságosság, az egyenlőség és a közös emberiesség, soha nem volt még ennyire fontos, mégis a Ben & Jerry's-t elhallgattatták és félreállították, attól tartva, hogy felbosszantják a hatalmon lévőket.”

Korábban is felmerült már ez a kérdés, amellyel az alábbi cikkben foglalkoztunk:

Vita Gázáról az értékek mentés

A Magnum Ice Cream Company, az Unilever fagylaltgyártó egységének szóvivője azt mondta, hogy „nem ért egyet Greenfield nézőpontjával, és arra törekedett, hogy mindkét társalapítóval konstruktív párbeszédet folytasson arról, hogyan lehetne megerősíteni a Ben & Jerry's erős, értékeken alapuló pozícióját a világban”.

A Ben & Jerry's-t – amelyet Cohen és Greenfield alapított egy felújított benzinkútnál 1978-ban – az Unilever 2000-ben vásárolta meg 326 millió dollárért egy olyan üzletben, amely egy egyedi záradékot tartalmazott, amely lehetővé tette a márka számára, hogy fenntartsa saját, független igazgatótanácsát, amely hatáskörrel rendelkezik a társadalmi küldetése felett, bár a működés felett nem gyakorol kontrollt.

Az Unilever és a Ben & Jerry's azonban 2021 óta összetűzésbe került, amikor a Chubby Hubby fagylaltot gyártó bejelentette, hogy leállítja az értékesítést az Izrael által megszállt Ciszjordániában. A márka azóta beperelte anyavállalatát az állítólagos elhallgattatási kísérletek miatt, és a gázai konfliktust „népirtásnak” minősítette, ami ritka álláspont egy nagy amerikai vállalattól.

A Magnum azt nyilatkozta, hogy Greenfield lemondott márkanagyköveti posztjáról, és nem vett részt a perben.

Címkék: Vállalat
A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriásfúzió készülődik a sportszergyártó-piacon?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 12:49
Az Adidas és a Puma egyesüléséről pletykálnak.
Vállalat Egy multiból magyar cég lett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 11:22
A Budapesti Értéktőzsdén szereplő UBM Csoport felvásárolta a világ egyik legnagyobb takarmánygyártójának hazai leányvállalatát.
Vállalat Bérlői stabilitás és új fejlesztés a magyar bevásárlóparkok piacán
Natív tartalom | 2025. szeptember 17. 07:14
A hazai ingatlanbefektetési piacon még a bizonytalan gazdasági környezet ellenére is vannak jól teljesítő szegmensek. A CPI Hungary, amely a magyar retail piacon meghatározó szereplő, az idei első két negyedévben növelni tudta a bérlőktől származó bérleti díjbevételeit nyitott bevásárlóközpontjaiban – például a STOP SHOP-okban. Ez azért is figyelemre méltó, mert miközben a gazdasági környezet inflációs nyomás alatt áll, a vásárlói költések még csak lassan élénkülnek.
Vállalat Több, mint egy jelentés: így működik az ESG egy nagyvállalatnál
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 15:35
Az elmúlt években a vállalatok életében is fontossá vált a fenntarthatósági szemlélet, ami egyfelől organikusan, az éghajlatváltozásra adott természetes válaszként, másfelől pedig a jogalkotók hatására, felülről irányítottan is terjed a hazai céges világban. Európai Uniós irányelvek, a Magyar Nemzeti Bank zöld ajánlásai, az ESG-törvény: az a vállalat, amely csak legyint ezekre, hosszabb távon nagyon gyorsan kieshet a versenyből.
Vállalat A Google hatalmas befektetést jelentett be ide, épp Donald Trump látogatása előtt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 13:58
A Google kedden bejelentette, hogy 5 milliárd font (6,80 milliárd dollár) értékű új befektetést hajt végre Nagy-Britanniában Donald Trump amerikai elnök állami látogatása előtt.
Vállalat A Ford itt rúg ki ezer főt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 13:35
A Ford akár ezer munkahelyet is megszüntethet az elektromos autók gyártásában a németországi Köln városában a gyenge kereslet miatt – közölte az amerikai autógyártó kedden.
Vállalat Elon Musk 1 milliárd dollárért vett Tesla-részvényeket
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 19:21
A milliárdos Elon Musk nagyjából 1 milliárd dollár értékű Tesla-részvényt vásárolt, amivel bizalmat szavazott az elektromos autógyártónak.
Vállalat Elképesztő összeget költött fél év alatt az állam rezsicsökkentésre
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 16:31
Az év első felében 484 milliárd forintjába került az államnak, hogy a magyar lakossági átlagfogyasztók támogatott és nem piaci áron jutnak hozzá a háztartási energiához.
Vállalat Eladták a TiKTok-ot, de még titkolják a részleteket
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 15:48
Az USA megállapodást kötött Kínával a TikTok tulajdonjogáról a madridi tárgyalások után.
Vállalat A feldolgozóipar és az IT-szektor tarolt a vállalati tranzakciók között
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 12:27
A belföldi ügyletek a felvásárlások és összeolvadások több mint felét tették ki, de magyar cégek nemzetközi felvásárlására is több példa adódott az első fél évben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG