3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Rekord negyedéves adatokról számolt be a Duna House Group (DH). A harmadik háromhavi időszakban az egész csoportban kiugróan magas bevételt ért el, miután a tavaszi visszaesést követően sikerült feltornászni a tranzakciószámot. Az év utolsó negyede azonban kiszámíthatatlan, a bizonytalanság azért alakulhat ki, mert a válság nyomán sokan elhalaszthatják az adásvételi tranzakciót.

A Duna House Group a harmadik negyedévben a mindenkori értékeknél magasabb, 2,9 milliárd forint ingatlanközvetítési jutalékot ért el, ez 10,3 százalékos plusz év/év alapon. Magyarországon 7, Lengyelországban 25,2 Csehországban pedig 1,3 százalékkal nőtt a jutalékvolumen éves szinten 2019. harmadik negyedévéhez képest. Kiemelkedő a lengyel Metrohouse teljesítménye, 642 millió forint jutalékbevétellel országos rekordot ért el - tette közzé előzetesen a csoport.

A jelentésben utaltak rá, hogy a mostani javulás annak ellenére történt, hogy az ingatlan-,és hitelpiacot, valamint az egyes országokat eltérő mértékben és ütemben érintette a járvány, kisimítva ezáltal annak hatásait.

 

Hálózati irodák a Duna House-nál (forrás: DH)
Hálózati irodák a Duna House-nál (forrás: DH)

A DH emlékeztet: Magyarországon a lakóingatlan-piac a tavalyi szinteken kezdte az évet, majd a járvány kapcsán hozott kijárási korlátozások hatására drasztikusan visszaesett március utolsó két hetében, a hónap utolsó hetében 67 százalékos zuhanást produkálva év/év alapon. A volumenek május végére zártak vissza a tavalyi szintekre. Az újabb fellendülés vélhetően akkor következhet be, ha beindul a kormány által régen beígért rozsdaövezeti program, ekkor megélénkülhet a közvetítői piac is - fűzzük hozzá mi.

A csoport franchise ingatlanközvetítői hálózata összesen 2,2 milliárd forintos jutalékot produkált a harmadik negyedévben. Elismerték ugyanakkor, hogy a saját irodák rosszabbul teljesítettek ebben az időszakban: csoportszinten összesen 404 millió forint jutalékbevételt értek el, ez 6,8 százalékos csökkenés év/év alapon. Magyarországon a jutalékbevételek éves szinten 20,1 százalékkal visszaestek, s mivel a budapesti piacot erősebben érintette a zuhanás, lassabb felzárkózás várható. A másik két ország viszont pozitív számokat hozott: a lengyel saját irodák jutalékbevétele 0,1, a csehországiaké 19,5 százalékkal nőtt.

Hitelközvetítés a Duna House-nál (forrás: DH)
Hitelközvetítés a Duna House-nál (forrás: DH)

Minden külső szakértő megjegyzi: a jutalékbevétel csökkenésére inkább az utolsó negyedévben és 2021 első felében lehet számítani, a tranzakciós értékek ugyanis eshetnek, ha beindul az országos árcsökkenés. Például Magyarországon, illetve, ha eleve kevesebb adásvétel történik a következő hónapokban, ami a válság miatti kivárások nyomán elképzelhető. Az éves tranzakciószám várhatóan 15-20 százalékkal elmarad majd a tavalyitól.

Lengyelországban évek óta jelen van a csoport, miután felvásárolta a legnagyobb helyi hálózatot. A jelentés szerint ott erős organikus növekedési fázisban érte a csoportot a járvány, így bár a megszorítások pár nappal hamarabb kezdődtek, mint Magyarországon, a volumenek mégis kisebb mértékben csökkentek a második negyedév során év/év összehasonlításban. Az év harmadik negyedévében tapasztalható visszapattanáson túl új csúcsot értek el a lengyel franchise hálózat jutalékbevételei, 25 százalékkal meghaladva az egy évvel korábbi szinteket. A lengyel saját irodák teljesítménye is visszaugrott a 2019. harmadik negyedévi szintre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Repkednek a mínuszok a Magyarországon működő akkugyáraknál
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 17:30
Az általános hazai és világgazdasági helyzetet elnézve egyáltalán nem meglepő, de jelentős veszteséggel zártak a már hosszú ideje Magyarországon működő akkumulátorgyárak.
Vállalat Döntött a kínai elektromosautó-gyártó, nem Magyarországon építi fel az üzemét
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:55
Spanyolországban építi fel első európai elektromosautó-gyárát a kínai SAIC Motor, amely többek között az MG Motor és a Maxus márkákról ismert. A döntés azért is figyelemre méltó, mert a cég korábban Magyarországot is mérlegelte mint lehetséges helyszínt, végül azonban a spanyolországi Galícia lett a befutó.
Vállalat Újabb fordulat a Mol szerbiai vásárlásának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:30
A Mol további 30 napos haladékot kért az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Eszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC) a szerbiai kőolajipari vállalat (NIS) jövőjéről folyó tárgyalások lezárására – közölte Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter a szerbiai közszolgálati televíziónak adott szentpétervári nyilatkozatában.
Vállalat Újabb személycserékről döntött a Tisza-kormány egyik minisztere
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:24
A digitális fejlesztésekért felelős állami társaságok működésének áttekintését követően az érintett szervezetek vezetői struktúrájának megújításáról döntött a kormány – közölte a tudományos és technológiai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Vállalat Olajárfolyam: mi mozgatja az árakat, mire figyelhetnek a befektetők?
PR | 2026. június 2. 15:32
Az olaj ára egyszerre tükrözi a világgazdaság állapotát, az energiapiaci kínálatot és a geopolitikai feszültségeket. Éppen ezért az olajpiac követése több egyszerű árfolyamfigyelésnél. A háttérben működő gazdasági és piaci összefüggések megértése nélkül nem lehet sikeres a folyamat.
Vállalat Mága Zoltán több cége is végelszámolás alá került
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 15:11
A Nemzeti Kultúrális Alap félmilliárd forintos támogatása körüli botrány után megnéztük az elmúlt években már diplomata útlevéllel utazgató hegedűművész céghálóját, ami jelenleg nem fest túl optimista képet.
Vállalat Súlyos vihar közeleg, autógyárak egész sorát zárják be Japánban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:45
Sokakat evakuáltak is.
Vállalat Közel-Keletről vásárolják fel Európa legnagyobb alumíniumkohóját
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:04
670 milliárd forintos üzlet.
Vállalat Ünnepelhet a Samsung, de vajon kiírhatják a Facebookra is?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:29
Beverekedte magát a Top 10-be a dél-koreai óriáscég, a Metát szorították ki.
Vállalat Csúcsot döntött a Wizz Air a BL-döntő miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:51
A Wizz Air több mint 20 éves történetének egyik legjelentősebb üzemelési kihívását zárta le sikeresen a budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntőjének hétvégéjén, a légitársaság a három nap alatt csaknem 80 extra járatot repült Budapest és London, valamint Párizs között, amelyeket a légitársaság több mint 400 pilótája és légiutas-kísérője szolgált ki – közölte a Wizz Air Magyarország hétfőn az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG