2p

Hosszú távú közös szabadalmi licencmegállapodást írtak alá.

A kínai Huawei és a svéd Ericsson hosszú távú globális szabadalmi keresztlicenc-megállapodást írt alá a héten - jelentette be hivatalos közleményben a Huawei saját weboldalán. A közlemény szerint a Huawei és az Ericsson közötti megállapodás a szabványok széles skálájához, például a 3GPP, az ITU, az IEEE és az IETF 3G, 4G és 5G cellás technológiákra vonatkozó szabványaihoz nélkülözhetetlen szabadalmakra terjed ki.

A hálózati infrastruktúrát és a fogyasztói értékesítést is belevették a paktumba. Fotó: depositphotos.
A hálózati infrastruktúrát és a fogyasztói értékesítést is belevették a paktumba. Fotó: depositphotos.

A megállapodás kiterjed továbbá a vállalatok hálózati infrastruktúrájára és a fogyasztói eszközök értékesítésére, ezáltal mindkét fél számára globális hozzáférést biztosítva egymás szabadalmaztatott, szabványosított technológiáihoz.

"Nagy örömünkre szolgál, hogy hosszú távú globális keresztlicenc-megállapodást köthetünk az Ericssonnal" - mondta Alan Fan, a Huawei szellemi tulajdonért felelős részlegének vezetője. "A mobilkommunikációhoz szükséges szabványos alapvető szabadalmak (SEP-k) fő támogatóiként a vállalatok elismerik egymás szellemi tulajdonának értékét, és ez a megállapodás erősebb szabadalmi környezetet teremt. Bizonyítja a két fél elkötelezettségét, hogy a szellemi tulajdont megfelelően tiszteletben kell tartani és védeni" - tette hozzá.

A közlemény arra is kitért, hogy az elmúlt 20 év során a Huawei jelentős mértékben hozzájárult a főáramú IKT-szabványokhoz, többek között a mobiltelefonos, a Wi-Fi és a multimédiás kodekek szabványaihoz. 2022-ben a Huawei állt az Európai Szabadalmi Hivatal bejelentői rangsorának élén a benyújtott szabadalmi bejelentésék számát tekintve, összesen 4505 bejelentéssel.

Alan Fan hozzátette, hogy a vezető technológiai innovációk megosztása iránti elkötelezettségük az egészséges, fenntartható iparági fejlődést fogja előmozdítani, és a fogyasztók számára megbízhatóbb termékeket és szolgáltatásokat fog nyújtani. (MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kiváló eredményről számolt be a venezuelai olajat kitermelő amerikai cég
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 08:25
Jól megy az olajcégeknek.
Vállalat A kínai BYD járműeladásai zsinórban az ötödik hónapban estek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 06:21
A BYD járműeladásai januárban 30,1 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz képest, miközben a kínai elektromosautó-gyártó külső bizonytalanságokkal és éles hazai versennyel küzd.
Vállalat Magyar Termék: lehet, hogy pont a Mercosur-megállapodás ad majd lökést?
Szirmai S. Péter | 2026. február 1. 10:23
Immár 250 vállalat csaknem hatezer terméke viseli az idén húszéves Magyar Termék védjegyet, és egyre nő a számuk. E cégek 48 ezer főt foglalkoztatnak és évi 4700 milliárd forint árbevételt realizálnak, de új kihívást, lehetőséget is jelent a vámháború és a Mercosur-megállapodás.
Vállalat Elmaradt a rekordprofit a bankoknál
Herman Bernadett | 2026. január 31. 10:08
Csökkent tavaly a magyarországi bankok nyeresége, a megemelt tranzakciós illetéket átháríthatták a hitelintézetek. 
Vállalat Líbiában terjeszkedik a Mol
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:21
A magyar olajcég stratégiai partnerséget kötött Líbia Nemzeti Olajvállalatával (NOC).
Vállalat A Wizz Air vezetője szerint megnőtt az igény a kisállatok és a lőfegyverek szállítására is
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:41
A Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor több kérdésére is válaszolt Váradi József, a Wizz Air elnök-vezérigazgatója. Elmondta, miért állítottak le több nagy-britanniai járatot Budapestről, bejelentett egy új útvonalat, és arról is beszélt, jellemzően hova utaznak a magyar családok. Egy másik légitársaság gépén eltűnő kígyó is szóba került.
Vállalat 100 milliárdos segítség a vendéglátóiparnak
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:21
A kormány 5+1 elemből álló akciótervéről a társadalmi egyeztetése megkezdődött, és hamarosan megjelennek vonatkozó rendelkezések is.
Vállalat Több mint tíz év után is még mindig kísért a brókerbotrányok emléke
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 11:47
Még mindig nem ért véget a Buda-Cash leánybankjainak felszámolása. Két hitelintézet történetének a végére pont került, a harmadiknál viszont nem zárultak még le az eljárások – írja az Mfor.hu. 
Vállalat Egyre rosszabb a helyzet, már 3 percenként jelentenek be kibertámadásokat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:59
Rekordot döntöttek az adatvédelmi incidensek Európában tavaly, a felügyeleti hatóságok emiatt összesen 1,2 milliárd euró bírságot szabtak ki – közölte a DLA Piper.
Vállalat Kiderült, mennyien vásároltunk tavaly az IKEA-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:30
Az IKEA Magyarország teljes kiskereskedelmi forgalma elérte a 144,3 milliárd forintot a 2024. szeptember 1-től 2025. augusztus 31-ig tartó pénzügyi évben. Ez 4,4 százalékos növekedés az előző pénzügyi évhez képest – közölte a vállalat csütörtökön az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG