1p
Jól sikerült a leghíresebb magyar töménygyártó éve.

A Zwack Unicum Nyrt. belföldi értékesítésből származó nettó árbevétele 16,5 százalékkal nőtt a 2016-2017-es üzleti évben az előző évihez képest, így a tavalyi 11,03 milliárd forint után idén 12,85 milliárd forint árbevételt ért el. A cég export árbevétele 1,42 milliárd forint volt, ami gyakorlatilag azonos az egy évvel ezelőttivel - közölte a társaság az éves közgyűlését követően.

A közlemény szerint a negyedik negyedévben 4,6 százalékkal emelkedett a társaság belföldi értékesítésből származó nettó árbevétele. A Zwack nemzetközi pénzügyi jelentési szabványok (IFRS) szerinti adózott eredménye meghaladta a 2,24 milliárd forintot, amely 32,7 százalékkal magasabb az 1,69 milliárd forintos bázisnál.

A közlemény szerint az üzleti év eredményességét segítette az is, hogy 2017. januártól módosult a népegészségügyi termékadóról (NETA) szóló törvény és az új szabályozás értelmében az idei évtől a szeszesitalok eddiginél szélesebb körére terjed ki a NETA. Így a cég kereskedelmi partnerei (elsősorban a nagykereskedések) jelentős előrehozott vásárlásokat hajtottak végre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A NAV és a fogyasztóvédelem is vizsgálja a kínai webáruház Magyarország-pótdíját
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 17:16
Vasárnap délután reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium arra az észrevételre, hogy az Alibaba kínai webáruház Magyarország-pótdíjat számít fel a magyar vásárlóknak. A díj 4,5 százalék, tehát megegyezik a platformokra is érvényes kiskereskedelmi különadóval.
Vállalat Újabb ütés az európai autóiparnak: két tervezett óriásgyár sem épül meg
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 16:35
Egy dél-olasz városba, és a német-francia határnál lévő Kaiserslauternbe is tervezett egy óriásberuházást az ACC, de le kellett mondaniuk az építkezésről. A Stellantis árfolyama eközben legnagyobb napi zuhanását mutatta pénteken.
Vállalat 2,5 százalékos kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
PR | 2026. február 6. 13:26
Páratlanul kedvező, 2,5 százalékos fix kamattal érhetők el a Kisfaludy Turisztikai Hitelközpont (KTH) Start hitelei, amelyekhez a jelenleg futó „2=3” akció keretében vissza nem térítendő állami támogatás is társulhat. A konstrukciók nemcsak átmeneti segítséget jelentenek, hanem stabil, hosszú távon is kiszámítható finanszírozási megoldást kínálnak a hazai turizmus legkisebb szereplőinek is.
Vállalat Forradalmi akkumulátorfejlesztést mutattak be Ázsiában
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 13:05
A CATL és a Changan Automobile bemutatta a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral felszerelt személyautóját február 5-én Mongóliában – írja közleményében a kínai akkumulátor-gyártó. A modell piaci bevezetése 2026 közepére várható.
Vállalat Startup csúcsot rendeznek Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:50
A startup világ legismertebb arcai beszélgetnek a február 17-i Best of Startups Gálán a KPMG rendezvényhelyszínen, ahol átadják az Év Startupja és az Év Befektetője díjat is.
Vállalat Meglepő, hogy milyen beruházást támogat a kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:30
Most először egy hazai videojáték-fejlesztő beruházásához nyújt támogatást a kormány – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Vállalat Nem panaszkodhat a magyarok kedvenc autómárkája
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 11:15
A Toyota Motor Corp. japán autógyártó nyeresége és üzemi eredménye is csökkent a folyó, 2026-os pénzügyi év első kilenc hónapjában. Ennek ellenére a vállalat javította a teljes évre vonatkozó pénzügyi előrejelzését.
Vállalat Dörzsölheti a tenyerét Trump, mozgásba lendült a kereskedelmi megállapodás
Imre Lőrinc | 2026. február 6. 07:10
Az indiai kereskedelmi és ipari miniszter arról beszélt, hogy országa hajlandó akár 80 milliárd dollár értékben rendelni Boeing repülőgépeket az Egyesült Államokból.
Vállalat Kínai óriás 450 új munkahelyet hoz Jászfényszarura
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 17:23
Fogaskerekeket és tengelyeket gyártanak majd.
Vállalat Hiába nőtt a Qualcomm bevétele, a nyereség csökkent
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:07
Kiosztottak 949 millió dollárnyi osztalékot is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG