2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A versenyhivatal rábólintott az AutoWallis szlovéniai tranzakciójára, a vállalat tulajdonába kerülhet a helyi Avto Aktiv cég.

Jóváhagyta a szlovén versenyhivatal, hogy az AutoWallis felvásárolja az Avto Aktiv tevékenységét és ingatlanjait. Szlovénia jelentős autókereskedője, az Avto Aktiv 5 városban 4 autómárkát értékesít és szervizel közel 20 éve.

A magyar tőzsde autós vállalatának ez már a második szlovéniai tranzakciója, és jelenleg is vizsgálja, hogy a meglévő 4 autómárka bővítésével továbbiakat is értékesítsen a közép-európai országban.

A nagy nyugati márkák vannak a középpontban (fotó: AutoWallis)
A nagy nyugati márkák vannak a középpontban (fotó: AutoWallis)

Az akvizíció fontos mérföldkő az AutoWallis Csoport történetében, mivel az Avto Aktiv árbevétele az eddigi tranzakciók között is jelentősnek mondható, megközelíti a társaság 2021-ben várható árbevételének 10 százalékát. A növekedési stratégiának megfelelően így tovább bővül a Csoport nemzetközi kiskereskedelmi tevékenysége, melynek célja, hogy a régió meghatározó autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatója legyen.

Az AutoWallis-nak nem ez volt az első akvizíciója Szlovéniában: a vállalat 2020-ban vette át az ország legnagyobb, egyben Ljubljana egyetlen BMW márkakereskedését, amivel belépett az ország gépjármű kiskereskedelmi piacára is. A Csoport emellett a szlovén piacon az Opel, a Jaguar és Land Rover márkák kizárólagos márkaképviseletét látja el.

A 2004-ben alapított Avto Aktiv a szlovén gépjárműkiskereskedelmi piac jelentős szereplője, öt városban (Koper, Kranj, Ljubljana, Nova Gorica, Trzin) értékesít és szervizel BMW, MINI, Toyota és Suzuki járműveket (ebből a MINI márkát egyedüli szereplőként Szlovéniában). A vállalat 2020-as árbevétele 51 millió euró, közel 18 milliárd forint volt, amit 960 új és 351 használt autó eladásával, valamint a hozzá kapcsolódó szerviz- és egyéb szolgáltatásokkal ért el.

Antal Péter, az AutoWallis Kiskereskedelmi üzletágának vezetője a tranzakció zárása kapcsán elmondta, hogy összesen 14 országban vannak jelen nagykereskedelmi tevékenységgel, és Szlovénia az első Magyarország mellett, ahol a kiskereskedelmi piacra is beléptek. A vállalat az újabb szlovén akvizíció zárását követően ki akarja használni a két szereplő közötti szinergikus lehetőségeket, továbbá tőkeerejére alapozva tovább kívánja fejleszteni szlovén jelenlétét, így jelenleg is vizsgálja az országban meglévő újabb akvizíciós lehetőséget is. 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az óriási bérnyomás eltüntetheti a kkv-k árrését
Herman Bernadett | 2025. október 31. 10:01
Új hitelprogramokkal igyekszik a kormányzat és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) élénkíteni a kkv-k beruházási kedvét. A hitelpiac növekedése azonban nem csak a kamatokon múlik – mondja Győr Tamás, a CIB Bank kkv üzletágának igazgatója. 
Vállalat Felfoghatatlan rekordot döntött meg az Nvidia
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:03
A cég értéke több mint ezerszerese a Mészáros-csoport értékének, és a világon először átlépte az ötezer milliárd dollárt.
Vállalat Megvan, ki veszi meg a Lukoil külföldi eszközeit
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 16:54
Az új tulajdonos ezzel legalább húsz országban szerzett benzinkút-hálózatot, és a világ egyik legnagyobb olajmezőjében is többségi tulajdonrésze lesz. 
Vállalat Több mint négy éve nem esett vissza ennyire a BYD nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 16:09
Az autógyártó profitja éves szinten 32,6 százalékkal csökkent a harmadik negyedévben. A bevétel is elmaradt az elemzők várakozásaitól.
Vállalat A Porsche kihúzta a szőnyeget a Volkswagen alól
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 12:58
Egymilliárd eurós veszteséget szenvedett el a harmadik negyedévben a Volkswagen, a konszern leányvállalata, a Porsche a stratégiaváltásával járó egyszeri tételek miatt.
Vállalat A Masterplastot az árfolyam is húzza
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 09:51
Növekvő árbevétel mellett veszteséggel zárta a harmadik negyedévet a főleg építőipari szigetelőanyagokat gyártó cég.
Vállalat Rájár a rúd a Boeingre: most meg gigabüntetést kapott a légitársaság
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 17:19
5 milliárd dolláros büntetéssel sújtották a légitársaságot az új repülőgép gyártásának késése miatt.
Vállalat Tovább terjeszkedik a német hadiipari óriás
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 06:52
Ezúttal Bulgáriában.
Vállalat Szépen tejel a világ legnagyobb joghurtgyártója
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 17:33
Nőtt a Danone árbevétele, főleg a speciális élelmiszer üzletág teljesített jól.
Vállalat Újraindult a termelés Százhalombattán
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 13:38
Múlt hét elején keletkezett tűz a Mol Dunai Finomítójában. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG