1p
Óriási a fejetlenség a berlini repülőtereken.

A földi kiszolgáló személyzet mintegy kétezer tagja hétfő hajnalban újabb sztrájkot kezdett bérkövetelésekkel.

A sztrájk miatt már pénteken is járatok százai maradtak ki. A hétfői menetrendből több mint 650 járatot kellett törölni, de a többi járatnál is késésekkel kell kalkulálni.

A német főváros mindkét repterét - a schönefeldi és a tegeli repülőteret is - érintő munkabeszüntetés hétfőn reggel 4 órakor kezdődött, és az éjszakai műszak befejeztével, kedden reggel 5 órakor ér véget.

A szolgáltató szektor szakszervezeti szövetsége, a Verdi azt követeli, hogy egy éven belül emeljék 1 euróval a reptéri munkavállalók órabérét. A munkaadó négy évre elnyújtva adná meg az emelést. A mintegy kétezer érintett dolgozó jelenlegi órabére átlagosan 11 euró.

"A munkaadó nem reagált a követelésünkre, nem tett tárgyalási alapnak tekinthető javaslatot, és a hét végét is hagyta kárba veszni" - mondta a Verdi sztrájkvezetője, Enrico Rümker. A szakszervezet kész folytatni a tárgyalásokat, és a sztrájkbejelentést is az utasok érdekében tette meg jó korán.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Tényleg kivonul a Tesco Magyarországról?
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 15:29
Csütörtökön jelent meg a nemzetközi sajtóban a hír, hogy a Tesco fontolgatja a magyar, cseh és szlovák érdekeltségének eladását. A vállalat az értesülést nem kommentálta, de az ATV-nek nyilatkozva kollégánk, Király Béla beszélt az eladás mellett szóló érvekről. Az esetleges tranzakció abból a szempontból nem lenne előzmény nélküli, hogy a közelmúltban az Auchan itthoni részlege is tulajdonost váltott.
Vállalat Kevés a haszon, kivonulhat a Tesco Magyarországról
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 14:11
A brit piacon jóval nagyobb haszonkulccsal tudnak működni, ezért eladhatják a magyarországi, szlovákiai és csehországi üzleteket.
Vállalat Elegük lett a magyarországi Ikea-dolgozóknak, letették a munkát
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 13:41
Mindenkire érvényes, 6 százalékos béremelést szerettek volna, a vállalat csak differenciált béremelést ajánlott fel. A közleményükben azt írták, szuper évet zártak.
Vállalat A kormányváltással megnőtt a nemzetközi érdeklődés a magyar cégek iránt
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 10:55
Élénkült a vállalati összeolvadás és felvásárlás (M&A) piac Magyarországon; tavaly 88 tranzakciót zártak, ami 15,8 százalékkal haladja meg az előző évit; szektorszinten az IT-szektor vált a magyar tranzakciós piac legaktívabb területévé – derül ki a Deloitte Magyarország összesítéséből.
Vállalat Kapóra jött a NATO-csúcs a 4iG számára
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:59
Ankarában is megjelent a magyar cég a kiemelkedő lehetőségek miatt.
Vállalat Szimbolikusan ekkor indul újra a köztévé adása
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 17:59
Az MTVA közleményben jelentette be, hogy már ma este újraindul a Magyar Televízió hírcsatornájának műsora, miután kedd délután lekapcsolták, és bocsánatkérő üzenetet sugároztak a korábbi évek hazugságai miatt. Átmenetileg új formában, filmekkel és hírszolgáltatás nélkül indul újra a csatorna.
Vállalat Ez gyors volt: ő az MVM új vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 17:13
Kapitány István ma nem csak azt jelentette be, hogy lecseréli az MVM Zrt. vezetőit, hanem azt is, kire bízza a vezérigazgatói teendőket. 
Vállalat Újabb fejcserék, most az MVM vezetőségében
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 15:05
Egyelőre nem lehet többet tudni az MVM vezetőinek felmentéséről, csak a tényt. 
Vállalat Taroltak a dél-koreai óriások
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:42
1800 százalékos növekedés itt, soha nem látott rekord ott.
Vállalat Tovább egyezkedhet a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 16:41
Jól jön az amerikai haladék a megegyezések tető alá hozatalához.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG