4p

A Magyar Bankholding Zrt. elfogadta a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésére vonatkozó ötéves üzleti stratégiát. A létrejövő nagybank Magyarország legmodernebb bankja kíván lenni, amely rugalmas, nemzetközileg is élenjáró digitális megoldásokat vezet be. A Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank integrációjával 2023-tól Magyarország lakosait és vállalkozásait már egy egységes pénzintézet szolgálja ki, amely tervei szerint átformálja a bankokról kialakult hagyományos képet.

Fontos mérföldkőhöz ért a Magyar Bankholding Zrt., az igazgatóság és a felügyelőbizottság elfogadta a társaság következő öt évre (2021-2025) vonatkozó stratégiáját - olvasható a lapunknak elküldött közleményben. Eszerint a három külön-külön is erős, hazai kereskedelmi bank, a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank fúziója 2023-ban zárulhat le. Ekkorra állhat fel a piacvezető szerepre törekvő, tisztán magyar tulajdonú bank, amely elkötelezett abban, hogy Magyarország legmodernebb, leginkább digitalizált pénzügyi szolgáltatójává váljon.

A holding számos területen piacvezető pozícióval rendelkezik. Fotó: depositphotos
A holding számos területen piacvezető pozícióval rendelkezik. Fotó: depositphotos

Az új nagybank a teljes piaci spektrumot és minden ügyfélszegmenst kiszolgál a jövőben, miközben jelentős hangsúlyt kap a lakossági, mikro-, kis- és középvállalati, valamint agrár ügyfeleinek nyújtandó új, modern termék- és szolgáltatási paletta. Piacvezető vállalati, agrár- és lízing pozícióit a csoport az új üzleti modellben is megőrzi.

A stratégia ugyanakkor több olyan szinergikus lehetőséget is azonosít, például a működés, az irányítás és az informatikai rendszerek területein, amelyek kiaknázásával az új nagybank hatékonyabban működhet a jövőben, mint tették azt a korábbi tagbankok külön-külön.

„A piaci átlagot jelentősen meghaladó növekedéssel számolunk a lakossági, a mikro- és kisvállalati, valamint az agrárszegmensekben egyaránt. A cél a bankcsoport pénzügyi eredményeinek dinamikus, ugyanakkor stabil növelése” – nyilatkozta Dr. Barna Zsolt, a Magyar Bankholding Igazgatóságának elnöke.

Dinamikus átállás

Az ügyfelek az átalakulás során nem fognak tapasztalni semmilyen fennakadást, a tagbankok a fúziós folyamat alatt is a korábban megszokott magas minőségben szolgálják ki ügyfeleiket.

A Magyar Bankholding azt is deklarálta, hogy a friss üzleti stratégia értelmében a következő öt év során a megtermelt profitot teljes egészében visszaforgatja a bankcsoport fejlesztésébe és működésébe. Az új nagybank az átalakulást követően is a legnagyobb magyarországi fiókhálózatot fogja működtetni, elkötelezett marad a kistelepüléseken élők kiszolgálása mellett, mindeközben erős digitális orientációval szeretne élenjáróvá válni.

Komoly kihívás

Az új magyar nagybank nemcsak a hagyományos bankokkal, hanem az innovatív pénzügyi szolgáltatókkal és a pénzügyi szektorba betörő nagy nemzetközi technológiai vállalatokkal is versenyre kel.

„A stratégia részét képezi a nemzetközi szinten is élenjáró digitális megoldások bevezetése, de legalább ekkora hangsúlyt kap az ügyféligények felismerésére és kiszolgálására épülő, rugalmas, folyamatos megújulásra képes szervezet és vállalati kultúra létrehozása” – mondta el a stratégiai célkitűzések kapcsán Dr. Barna Zsolt.

Majd hozzátette: „A magyar bankszektorban történelmi jelentőségű átalakítás következik, amelynek megvalósításán rendkívül erős szakmai csapat dolgozik nap mint nap.”

Hatékonyság és rugalmasság

A Budapest Bank Zrt., az MKB Bank Nyrt. és az MTB Zrt. meghatározó tulajdonosai 2020. december 15-én apportálták a banki részvényeiket a Magyar Bankholding Zrt.-be, amivel kialakult a három bank egységes tulajdonosi struktúrája és irányítása.

A három tagbank összesen már jelenleg is 1,4 millió aktív lakossági és 208 ezer aktív vállalati ügyfelet szolgál ki. A holding számos területen piacvezető pozícióval rendelkezik. Együttes mérlegfőösszege 8424 milliárd, hitelállománya 3787 milliárd, betétállománya pedig 5414 milliárd forint.

A világméretű koronavírus-járvány a gazdaságot, így a bankrendszert is átalakítja. Felértékelődhetnek az önellátásban kritikus szektorok, amelyekre az új bank kifejezetten erősen tervez fókuszálni. A megváltozott környezetben a pénzügyi szolgáltatóktól is elvárás a rugalmasság, a teljes körű digitális ügyfélkiszolgálás, vagyis a gyors és költséghatékony reagálás, amelynek az egyik kulcseleme az új informatikai rendszer lesz.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Régóta nem volt ennyire gyenge éve a BYD-nak
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 18:25
A kínai autógyártó eredménye alulmúlta az elemzői várakozásokat, és piacvezető szerepük is megingott az országban. Eközben van olyan kínai versenytárs, aki jókora profitnövekedésről számolt be.
Vállalat Reagált a 4iG vezetője a befektetői aggodalmakra és a részvényárfolyam hullámvölgyére
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 15:31
Kedvezőtlen uniós döntés született a magyar SAFE-programról, ez után gyorsult fel a 4iG-részvények értékének csökkenése. Jászai Gellért arról is beszélt, befolyásolja-e a magyar választások előtti várakozás az árfolyamot.
Vállalat Megint vizsgálatot indított a Wizz Air ellen a versenyhivatal
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:30
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot rendelt el a Wizz Air-nél.
Vállalat Hatalmas energiatároló átadás Tiszaújvárosban
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 17:40
A Mol Petrolkémia átadta Kelet-Magyarország legnagyobb, 40 megawattóra energiatárolási kapacitású villamosenergia-tároló rendszerét csütörtökön.
Vállalat Debrecent Isztambullal köti össze a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:40
Ezzel tovább bővül a Debrecenből elérhető úticélok száma a fapados légitársaság kínálatában.
Vállalat A pornóoldalakat vizsgálják az EU hatóságai
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:00
Az uniós szabályozók csütörtökön közölték, hogy a Pornhub, a Stripchat, az XNXX és az XVideos felnőtt tartalom platformokat azzal vádolják, hogy megsértették az uniós szabályokat, mivel pornográf tartalmakhoz engedték hozzáférést gyermekeknek az oldalaikon.
Vállalat Lezárult a nagy összeolvadás, külföldi terveit is felfedte az MBH
Imre Lőrinc | 2026. március 26. 14:30
Végleg lezárult az elmúlt 5 év konszolidációs folyamata az MBH Banknál, amely során három magyarországi pénzintézet olvadt össze. Eközben az ügyfélállomány jelentősen bővült és már a külföldi terjeszkedés a következő cél – hangzott el az MBH 2025-ös pénzügyi eredményeit bemutató sajtótájékoztatón.
Vállalat Megvan, ki lesz az Alteo új vezérigazgató-helyettese
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 17:25
Március 25-i hatállyal nevezték ki.
Vállalat Felszámolják a legnagyobb romániai hajógyárat
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:31
A társtulajdonos elutasította a csődegyezséget, kezdődik a legnagyobb romániai hajógyár, a Damen Shipyards felszámolása – írja a BNS szakszervezeti szövetség közleménye alapján az economedia.ro.
Vállalat Montenegróban nyert el megbízást a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:41
Montenegró kormánya a 4iG Csoportot választotta a rendvédelmi szervek technológiai fejlesztését, valamint a kormányzati adatközpont és kapcsolódó infrastruktúra kialakítását célzó projektek megvalósítására. A beruházások a csoport első nagyszabású külföldi kormányzati megbízását jelentik a digitális infrastruktúra-fejlesztés területén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG