2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az Opel elektromos autó hatótávolságának növelése érdekében jelentős akkumulátor-technológia fejlesztési beruházást hajt végre - jelentette be Uwe Hochgeschurtz, az Opel vezérigazgatója az Augsburger Allgemeine című lapnak adott pénteki interjúban.

Európában az Opel 2028-tól nem is fog többé belsőégésű motorokat értékesíteni. Az autógyár elektromos modelljei hatótávolságának és töltési sebességének a növelésére összpontosítja fejlesztési erőfeszítéseit. "Azon dolgozunk, hogy egy perc alatt 32 kilométert tölthessünk bele egy autóba" - mondta Hochgeschurtz. "Arra számítok, hogy az évtized közepére ez az Opel modelleknél már így is lesz" - jelentette be a cégvezető. "A jövőre nézve - modelltől függően - 500-800 kilométeres hatótávolsággal számolunk."

Elmondása szerint az autógyártó a chipválságra való tekintettel már most is az e-autók gyártását részesíti előnyben. "Az elektromos autókat gyorsabban szállítjuk, mint a belsőégésű motoros autókat, ezért elsősorban az elektromos meghajtású járműveket szolgáljuk ki chipekkel" - mondta Hochgeschurtz, hozzátéve, hogy az Opel így kíván hozzájárulni az elektromos autók számának növeléséhez Németországban és Európában.

Különleges modellként a rüsselsheimi autógyártó több mint három évtizeddel a gyártás leállítása után tisztán elektromos modellként szeretné "feltámasztani" kultikus rangra szert tett Manta modelljét az évtized közepére - jelentette be az Opel-főnök. "Ez egy lenyűgöző újraértelmezés lesz, szenzációsan tágas belső térrel - természetesen sokkal nagyobbal, mint amivel az 1970-es eredeti Manta rendelkezett" – mondta.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Fontos visszajelzést kapott a befektetőktől az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:46
Újabb 500 millió eurónyi kötvényt bocsátottak ki.
Vállalat Többet szedett be, de kevesebb maradt a Ryanair zsebében
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 10:49
Igaz, céltartalékot is képeztek közben. 
Vállalat Újabb felmérés bizonyítja: idén is inkább csak a lakosságban bízhat a gazdaság
Imre Lőrinc | 2026. január 25. 15:11
Továbbra sem látszik javulás a magyarországi cégek beruházási hajlandóságában, hiába a kamattámogatott konstrukciók. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, illetve az Egyensúly Intézet közös felmérése azt bizonyítja, hogy idén is elsősorban a belső fogyasztásban, a lakossági költésekben bízhat a kormány, hiszen a kkv-k egyelőre inkább a tartalékaikat élik fel ahelyett, hogy új fejlesztésekben gondolkodjanak. A munkaerő megtartása viszont top prioritás lett.
Vállalat Washington is rábólinthat a Mol szerb üzletére
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 10:46
 A szerb sajtó szerint pénteken az Egyesült Államoktól érkezett egy erre utaló gesztus.
Vállalat Az egyik legnagyobb globális hitelminősítő elnökével tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:35
Azerbajdzsáni és szingapúri pénzügyi vezetőkkel tárgyalt a 4iG elnök-vezérigazgatója, Jászai Gellért a davosi Világgazdasági Fórumon. Az S&P Global Ratings elnökével pedig a hitelminősítésről beszélgetett a magyar cégvezető.
Vállalat Igen nagy dobásra készül Elon Musk a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:01
A SapeceX, a vállalkozó űripari cége tőzsdei bevezetésre készül, és meg is bízott négy nagy amerikai befektetési bankot ennek előkészítésével. Már idén meg is jelenhet a tőzsdén.
Vállalat Máris leállítják az óriási japán atomerőművet – egy napig bírta
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:43
A Tokyo Electric Power (TEPCO) leállítja a Kashiwazaki-Kariwa atomerőmű 6. számú reaktorát, miután csütörtökön kora reggel meghibásodást észleltek, egy nappal azután, hogy az egység körülbelül 14 év után először kapcsolt be.
Vállalat Az ALTEO gázmotoros erőművet vett
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:01
Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a DEPO Erőmű Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról a Plant Industrial Engineering Kft.-vel – közölte az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat csütörtökön a BÉT honlapján.
Vállalat Elvétette a célt a Procter & Gamble
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 16:40
A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója, az amerikai Procter & Gamble Co. az elemzők által vártnál némileg kevésbé növekvő bevétellel zárta a december végével záródott pénzügyi második negyedévét.
Vállalat Jöhet a repülőrajt? Egyre optimistábbak a magyar cégvezetők
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 10:31
Folytatódott a javuló tendencia a hazai nagyvállalatok gazdasági várakozásainak tekintetében – derült ki a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2025 utolsó negyedéves kutatási adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG