2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

100 millió euró a veszteség fél év alatt.

A magasabb költségszint miatt százmillió eurós veszteséget jelentett a június 30-ával zárult első pénzügyi fél évben a Lufthansa Csoport – derül ki a légitársaság honlapján kedden közölt eredmény-kimutatásból.

A csoport az előző év azonos időszakához képest 3 százalékkal 18,5 milliárd euróra növelte teljes árbevételét, a költségszint ugyanakkor ennél nagyobb mértékben, 7 százalékkal emelkedett és 18,2 milliárd eurót tett ki. A kiigazított üzemi eredmény a tavalyi első fél évi eredményhez képest 60 százalékot csökkent és 418 millió eurót tett ki. A csoport a 2019-es pénzügyi év első felét 116 millió eurós adózott veszteséggel zárta az egy évvel korábbi 713 milliós nyereség után.

A Ryanair is tegnap közölte negyedéves számait, amely szerint 21 százalékkal 243 millió euróra esett a az ír diszkont légitársaság adózott eredménye. A szakértők kisebb profitra, 232 millió euróra számítottak.

A taglégitársaságok közül a Lufthansa 403 milliós (-43 százalék) üzemi eredményt mutatott fel, a Swiss 215 millió eurót (-23 százalék) termelt, az Austrian Airlines pedig 55 milliós veszteséggel üzemelt az egy évvel korábbi szolid, 9 milliós nyereség után.

A diszkont forgalmat bonyolító Eurowings, illetve az ide sorolt Brussels Airlines tovább növelte veszteségét a tavalyi évhez képest, a 2018 első félévi 270 millió eurós veszteség idén az első fél évben 274 millió euróra növekedett.

Kiéleződő verseny

Carsten Spohr, a Lufthansa Csoport elnök-vezérigazgatója elsősorban a kiéleződő versenyt és a 450 millió euróval megugró kerozinköltségeket okolta és jelezte, hogy több intézkedést is hoztak már, amelyek javítják majd a cég nyereségességét. Ezek között szerepel az Eurowings átalakítása, a légitársaság átadja minden hosszútávú járatát a Lufthansának és csak az Európán belüli, közvetlen, úgynevezett point-to-point forgalomért lesz felelős.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Olajárfolyam: mi mozgatja az árakat, mire figyelhetnek a befektetők?
PR | 2026. június 2. 15:32
Az olaj ára egyszerre tükrözi a világgazdaság állapotát, az energiapiaci kínálatot és a geopolitikai feszültségeket. Éppen ezért az olajpiac követése több egyszerű árfolyamfigyelésnél. A háttérben működő gazdasági és piaci összefüggések megértése nélkül nem lehet sikeres a folyamat.
Vállalat Mága Zoltán több cége is végelszámolás alá került
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 15:11
A Nemzeti Kultúrális Alap félmilliárd forintos támogatása körüli botrány után megnéztük az elmúlt években már diplomata útlevéllel utazgató hegedűművész céghálóját, ami jelenleg nem fest túl optimista képet.
Vállalat Súlyos vihar közeleg, autógyárak egész sorát zárják be Japánban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:45
Sokakat evakuáltak is.
Vállalat Közel-Keletről vásárolják fel Európa legnagyobb alumíniumkohóját
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:04
670 milliárd forintos üzlet.
Vállalat Ünnepelhet a Samsung, de vajon kiírhatják a Facebookra is?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:29
Beverekedte magát a Top 10-be a dél-koreai óriáscég, a Metát szorították ki.
Vállalat Csúcsot döntött a Wizz Air a BL-döntő miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:51
A Wizz Air több mint 20 éves történetének egyik legjelentősebb üzemelési kihívását zárta le sikeresen a budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntőjének hétvégéjén, a légitársaság a három nap alatt csaknem 80 extra járatot repült Budapest és London, valamint Párizs között, amelyeket a légitársaság több mint 400 pilótája és légiutas-kísérője szolgált ki – közölte a Wizz Air Magyarország hétfőn az MTI-vel.
Vállalat Megint méretes veszteséget hozott az Orbán-kormány tengeri álma
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:16
Megjelent a trieszti kikötőt építő vállalat beszámolója.
Vállalat AI, automatizáció és outsourcing: merre tartanak a modern vállalkozások?
PR | 2026. május 29. 19:41
Az elmúlt néhány évben látványosan megváltozott az, ahogyan a vállalkozások működéséről gondolkodunk. Korábban sok cég számára a növekedés elsősorban nagyobb irodát, több alkalmazottat és egyre nagyobb infrastruktúrát jelentett. Ma viszont egyre több modern vállalkozás inkább a rugalmasságra, az automatizációra és a kiszervezhető megoldásokra épít. Ebben pedig óriási szerepe van a technológiai fejlődésnek. Az AI-alapú eszközök, az online rendszerek és a távoli együttműködések ma már olyan lehetőségeket adnak a kisebb cégek kezébe is, amelyek korábban leginkább nagyvállalati szinten voltak csak elérhetők.
Vállalat Rekorderedményről, euróról és a Tisza-kormányról is beszélt a 4iG
Imre Lőrinc | 2026. május 29. 17:43
Rekordot jelentő árbevételt ért el a 4iG az idei első negyedévben. A társaság eközben egy nagy nemzetközi kötvénykibocsátás célegyenesébe fordult és a kormányváltástól függetlenül új növekedési fázisba lépne át. A vállalatcsoport legfrissebb eredményeit bemutató háttérbeszélgetésen megtudtuk, hogy milyen tervei vannak a 4iG-nek az űr- és védelmi ipar területén, mekkora az állami kitettségük és mit gondolnak az euró bevezetésének tervéről.
Vállalat Már nem létezik Oltóanyaggyár Zrt. – új neve van
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 12:45
Aki a régi nevén keresné az Oltóanyaggyárat a cégek között, a hűlt helyét találja. Pedig nem szűnt meg a kudarcra ítélt Nemzeti Oltóanyaggyár, csupán új nevet kapott, miközben még a nyeresége is csökkent.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG