3p

Megvenné a Mediamarkt és a Saturn anyacégét a kínai óriásvállalat.

A kínai e-kereskedelmi óriás, a JD.com hivatalos nyilvános vételi ajánlatot tett a német Mediamarkt és Saturn elektronikai áruházláncokat tulajdonló Ceconomy AG-re.

Az ajánlattevő cég szerdai közleménye szerint a JD.com leányvállalata, a Jingdong Holding Germany GmbH részvényenként 4,60 euró készpénzt kínál a Ceconomy részvényeseinek. Ez nagyjából 4 milliárd eurós piaci értékelést jelent és 43 százalékkal haladja meg a részvények három hónapos átlagárát.

A Ceconomy legnagyobb részvényese a Kellerhals társalapító család, amely jelenleg 29,2 százalékos részesedéssel rendelkezik. A család vállalatcsoportja, a Convergenta, az ajánlat sikeres lezárása után is 25,35 százalékos részesedést tartana meg. Emellett a JD.com több jelentős részvényessel kötött megállapodást, amelyek összesen 31,7 százalékos részesedésre kötelezték el magukat az ajánlat elfogadására, beleértve a Kellerhals-család által birtokolt 3,81 százalékot is.

A Ceconomy több mint ezer üzlettel van jelen 11 európai országban, és a 2023/24-es pénzügyi évben 22,4 milliárd euró árbevételt ért el, amelynek közel negyede online értékesítésből származik. A MediaMarkt és Saturn láncok több évtizedes múltra tekintenek vissza; az első Saturn áruház 1961-ben Kölnben, a MediaMarkt pedig 1979-ben Münchenben nyílt meg. A Ceconomy 2017-ben vált ki a Metro AG-ből.

A JD.com szerint a tranzakció nem jár majd elbocsátásokkal vagy telephelybezárásokkal, az eddigi munkavállalói megállapodások, kollektív szerződések és belső felügyeleti struktúrák legalább három évig változatlanok maradnak. Az ázsiai vállalat elkötelezett a Ceconomy márkaszerkezetének legalább öt évig tartó fenntartása mellett.

A JD.com éves árbevétele 2024-ben megközelítette a 159 milliárd dollárt, és az ázsiai piac egyik vezető technológiai és szolgáltató vállalata, amely több mint tíz éve jegyzett a Nasdaq amerikai tőzsdén. A JD.com az általa elért megállapodással jelentős lépést tesz európai jelenlétének bővítésére mind fizikai üzletek, mind online kereskedelem terén.

A részvényárfolyam az ajánlat nyilvánosságra hozatala után 4,35 euróra ugrott, idén pedig több mint 60 százalékot emelkedett az átvétellel kapcsolatos várakozások miatt.

Az üzlet megnyitná a JD.com számára az ajtót a francia Fnac Darty elektronikai kereskedelmi lánchoz is, hiszen a Ceconomy több mint 23 százalékos részesedéssel rendelkezik benne.

(MTI)

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Trump vámjai elkaszálták a Nissant, az autógyártó a központját is eladja
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 18:25
A Nissan Motor japán autógyártó jelentős veszteséggel zárta pénzügyi évének első felét a járműeladások csökkenése, a magas amerikai vámok miatt – közölte a cég csütörtöki jelentésében.
Vállalat Ezt tervezi a német bankóriás Commerzbank gyenge eredménye után
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 17:26
A Commerzbank, a második legnagyobb német bank adózott eredménye 7,9 százalékkal csökkent az idei harmadik negyedévben éves összevetésben – áll a cég csütörtöki közleményében.
Vállalat A bolgárok már a Lukoil finomítójának átvételére készülnek – de van benne csavar
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 16:41
Bulgária jogszabályváltozást készít elő a Lukoil burgaszi finomítójának állami átvételére és értékesítésére.
Vállalat Fájó szerződésszegésre panaszkodik a Mol leányválallata
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 16:21
A szlovák Slovnaft szerint nem tud szerződés szerint szállítani a horvát Janaf.
Vállalat Csúcsra szállt az Emirates
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 13:51
Az Emirates Group csütörtökön publikálta első féléves pénzügyi jelentését, így sorozatban a negyedik olyan féléves beszámolási időszakát zárta a cégcsoport, amikor történelmi csúcsot ért el a profit.
Vállalat Elutazott a két Orbán, de a Richter pozitívan látja a közeljövőt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 13:31
A negyedik negyedévben a működési eredményének javulására számít a Richter, így az árfolyamszűrt, tisztított EBIT (kamatfizetés és az adózás előtti eredmény) 8-10 százalékkal nőhet az év egészében.
Vállalat A bevétel nőtt, de a profit csökkent a magyar tőzsde egyik legfontosabb cégénél
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 07:02
A forint erősödése sem jött jól a Richternek.
Vállalat Száguld a Ferrari
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 18:15
A Ferrari olasz luxusautó-gyártó bevétele és nyeresége egyaránt nőtt a harmadik negyedévben éves összevetésben – derült ki a vállalat kedden közzétett jelentéséből.
Vállalat Már a Starbucksnak sem megy kínaiak nélkül
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 16:19
Az amerikai kávézólánc bejelentette, hogy kínai tevékenységének irányítását eladja a kínai Boyu Capitalnak egy 4 milliárd dolláros tranzakció keretében – ez az egyik legnagyobb kínai egységeladás egy globális fogyasztói vállalat részéről az elmúlt években.
Vállalat A K&H nem hagyta szó nélkül Orbán Viktor kritikáját, kiáll az elemzőjéért
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 15:29
A hétfői sajtótájékoztatón beszélő szakértő szavait a bank szerint tévesen interpretálták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG