3p
Magyarország leginnovatívabb cégeit díjazták az Országházban - köztük azt az alkalmazást is, amelyiket hamarosan betiltanak.
övér László, az Országgyűlés elnöke, Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Bodnár Balázs és Szepessy Zsolt Szabolcs (a kép bal illetve jobb szélén), a 2015-ös Innovációs Nagydíjjal kitüntetett evopro csoport ügyvezetői, valamint Mészáros Csaba, a csoport tulajdonos-elnöke a 24. Magyar Innovációs Nagydíj átadásán az Országházban 2016. március 31-én.

A 2015. évi Magyar Innovációs Nagydíjat, valamint további hat innovációs díjat adtak át az Országházban, március 31-én. A  bírálók  elsősorban a gazdasági mutatók 2015-ben, a  hasznosítás során elért többleteredmény vagy többlet-árbevétel alapján választották ki a legnagyobb jelentőségű sikeres innovációkat.

A 2015. évi innovációs nagydíjban az Evopro Innovation Kft. és az Evopro systems engineering Kft. részesült, az eRDM dinamikus vasúti terhelésmérő és diagnosztikai rendszerért.

-       A Nemzetgazdasági Minisztérium 2015. évi Ipari Innovációs Díjában

az Aluinvent Zrt. részesült az alumíniumhab gyártástechnológiájának kifejlesztéséért és az alumíniumhab termékek piacosításáért.

-       A Földművelésügyi Minisztérium 2015. évi Agrár Innovációs Díjában

az Univer Product Termelő és Kereskedelmi Zrt. részesült a csípős fűszerpaprika nemesítési programjáért.

-       a Földművelésügyi Minisztérium 2015. évi Környezetvédelmi Innovációs Díjban

az Aquaprofit Zrt. részesült az arzén tartalmú vizek tisztítására, több lépcsős előoxidációval és ózonos oxidáció segítségével, kidolgozott eljárásért és berendezésért.

-       A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2015. évi Innovációs Díjában

a BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft. részesült a komplex vészhelyzeti kommunikációs rendszerért.

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2015. évi Innovációs Díjában

a DAK Acélszerkezeti Kft. részesült a biztonságos acél közúti visszatartó rendszer megalkotásáért.

-       A Magyar Innovációs Szövetség 2015. évi startup innovációs díjában

A CryptTalk startup vállalkozás részesült jelenleg a világon egyedül álló hívástitkosító szolgáltatásért.

Betiltják a díjazottat?

A CryptTalk díjazásának érdekessége, hogy a kormány készülő terrorellenes akcióterve keretében épp betiltani készül az ilyen, a hívásokat lehallgathatatlanná tévő alkalmazásokat. A Magyar Nemzet birtokába került dokumentum szerint a büntető törvénykönyvbe emelnék, hogy vétség miatt akár kétéves szabadságvesztéssel is büntethető, aki „az információs társadalommal összefüggő olyan szolgáltatást vesz igénybe”, amely a felhasználók között „titkosított kommunikációt biztosít”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat 2,5 százalékos kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
PR | 2026. február 6. 13:26
Páratlanul kedvező, 2,5 százalékos fix kamattal érhetők el a Kisfaludy Turisztikai Hitelközpont (KTH) Start hitelei, amelyekhez a jelenleg futó „2=3” akció keretében vissza nem térítendő állami támogatás is társulhat. A konstrukciók nemcsak átmeneti segítséget jelentenek, hanem stabil, hosszú távon is kiszámítható finanszírozási megoldást kínálnak a hazai turizmus legkisebb szereplőinek is.
Vállalat Forradalmi akkumulátorfejlesztést mutattak be Ázsiában
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 13:05
A CATL és a Changan Automobile bemutatta a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral felszerelt személyautóját február 5-én Mongóliában – írja közleményében a kínai akkumulátor-gyártó. A modell piaci bevezetése 2026 közepére várható.
Vállalat Startup csúcsot rendeznek Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:50
A startup világ legismertebb arcai beszélgetnek a február 17-i Best of Startups Gálán a KPMG rendezvényhelyszínen, ahol átadják az Év Startupja és az Év Befektetője díjat is.
Vállalat Meglepő, hogy milyen beruházást támogat a kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:30
Most először egy hazai videojáték-fejlesztő beruházásához nyújt támogatást a kormány – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Vállalat Nem panaszkodhat a magyarok kedvenc autómárkája
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 11:15
A Toyota Motor Corp. japán autógyártó nyeresége és üzemi eredménye is csökkent a folyó, 2026-os pénzügyi év első kilenc hónapjában. Ennek ellenére a vállalat javította a teljes évre vonatkozó pénzügyi előrejelzését.
Vállalat Dörzsölheti a tenyerét Trump, mozgásba lendült a kereskedelmi megállapodás
Imre Lőrinc | 2026. február 6. 07:10
Az indiai kereskedelmi és ipari miniszter arról beszélt, hogy országa hajlandó akár 80 milliárd dollár értékben rendelni Boeing repülőgépeket az Egyesült Államokból.
Vállalat Kínai óriás 450 új munkahelyet hoz Jászfényszarura
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 17:23
Fogaskerekeket és tengelyeket gyártanak majd.
Vállalat Hiába nőtt a Qualcomm bevétele, a nyereség csökkent
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:07
Kiosztottak 949 millió dollárnyi osztalékot is.
Vállalat Hatalmasat kaszált a Google
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 10:49
Először jár az Alphabet bevétele 400 milliárd dollár felett.
Vállalat Megnyílt a Deutsche Telekom giga AI-központja
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:35
Üzembe helyezte első nagy mesterségesintelligencia-központját Münchenben a Deutsche Telekom – jelentette be a vállalat szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG