2p

2024 végén távozik a Boeingtől David Calhoun vezérigazgató. 

2024 végén távozik a Boeingtől David Calhoun vezérigazgató – írja a 24.hu a New York Times-ra hivatkozva. Calhoun távozása a vezetőség átfogó átalakításának részét képezi, és annak következménye, hogy a repülőgépgyártó az elmúlt évek legjelentősebb biztonsági válságával küzd.

Boeing 787, az álomgép
Boeing 787, az álomgép
Fotó: Depositphotos

Stan Deal, a kereskedelmi repülőgépek részlegének vezetője azonnali hatállyal nyugdíjba vonul, helyét Stephanie Pope, a cég üzemeltetési vezérigazgató-helyettese veszi át. A Boeing azt is bejelentette, hogy az elnök, Larry Kellner nem indul újra a pozícióért.

Kevesebb mint három hónappal ezelőtt kényszerleszállást kellett végrehajtania az Alaska Airlines egyik járatának, miután bő fél órával felszállás után hatalmas zörejjel kiszakadt a Boeing 737-es oldala. A fedélzeten 174 utas és hatfős legénység tartózkodott.

A sajtónak egy utas arról számolt be, hogy több utas elvesztette a telefonját, mivel a légnyomás kiszippantotta azokat a lyukon, egy gyereket – aki legközelebb ült a sérült részhez – pedig az anyjának kellett a székében megtartania. Komolyabb személyi sérülés nem történt. 2018-ban és 2019-ben viszont közel 350 ember halt meg, amikor meghibásodott két MAX 8-as repülőgép.

Calhoun 2020 elején vette át a vezérigazgatói tisztséget, miután az elődjét, Dennis Muilenburgot leváltották, két halálos kimenetelű Boeing 737 Max 8 típusú repülőgép tragikus lezuhanása után. A balesetekben 346 utas és a személyzet belehalt. Vezérigazgatóként Calhoun a Boeing „biztonsági kultúrájának” megerősítésére és a „bizalom újjáépítésére” tett ígéretet.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kilőttek a DH Group hitelközvetítései és a jutalékbevétele
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:25
Az ingatlanközvetítéssel és pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó DH Group csaknem 30 százalékkal növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit 2025 utolsó negyedévében.
Vállalat Nagyot robbantott a TSMC a negyedik negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:15
A mesterséges intelligencia térhódítása igen jól jött a tajvani chipgyártó vállalatnak.
Vállalat A Meta az atomerőművek karjaiba szaladt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:24
Három atomenergia vállalattal is hosszútávú energiavásárlási megállapodásokat kötött.
Vállalat Kínával is dacolt a BMW, erős napot futnak a németek
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:05
A BMW Csoport 2025-ben világszerte 2 millió 463 ezer 715 járművet szállított ki, ami 0,5 százalékos növekedés az előző évhez képest – közölte a vállalat a honlapján közzétett jelentésben pénteken. A bővülést elsősorban Európa és az Egyesült Államok, valamint a Mini márka teljesítménye biztosította, miközben a kínai piac jelentősen visszahúzta az összesített számokat.
Vállalat Több száz millió forintos bírságot fújt be a szél a One ablakán
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:45
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 352 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarország Zrt. jogutódjára, a One Magyarország Zrt.-re, mert a Vodafone 2022 októbere és 2024 májusa között nem megfelelően tájékoztatta a fogyasztókat az inflációkövető díjkorrekció alkalmazásáról – közölte a hatóság pénteken az MTI-vel.
Vállalat Óriási, közel egy évtizedes sorozat szakadt meg a technológiai nagyágyúnál
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:45
Az LG Electronics először jelentett negyedéves veszteséget kilenc év után.
Vállalat 2700 munkahely veszélyben: a Zalando bezárja az egyik legnagyobb logisztikai központját
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 16:21
Átszervezik a hálózatot, miután felvásárolták a versenytársukat. 
Vállalat Több mint 200 százalékkal nőtt a Samsung nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:58
Lehengerlő utolsó negyedéves adatok jöttek.
Vállalat Nagy döntés nyertese Kecskemét
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 15:20
A városba kerül át Németországból a Mercedes A-osztály gyártása, elsősorban költségmegtakarítás miatt.
Vállalat Ez repítette a Kia tavalyi járműeladásait rekordmagasra
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 14:01
A dél-koreai Hyundai Motor Co. leányvállalata, a Kia Corporation járműeladásai tavaly éves összevetésben 2,0 százalékkal, rekordmagasra emelkedtek a terepjárók (SUV-ok) iránti élénk keresletnek köszönhetően.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG