3p
Hosszútávú partnerségre lép a legnagyobb brit kiskereskedelmi hálózat francia riválisával.

Hosszú távú globális stratégiai szövetségre lép a Tesco és a Carrefour, a legnagyobb brit kiskereskedelmi hálózat és a francia áruházlánc hétfőn tette közzé a szövetségkötésről szóló közös szándéknyilatkozatot a Londoni Értéktőzsdén. A közlemény szerint a két vállalat szövetsége globális kiterjedésű stratégiai viszonyrendszert teremt a beszállítói hálózatok terén, és közös rendszert hoz létre a sajátmárkás termékek beszerzésére.

Nagy dobás a Tescótól: ilyen még nem volt Magyarországon - Részletek >>>

A szövetség célja a két áruházlánc fogyasztóinak kínált termékek minőségének és választékának javítása a jelenleginél is alacsonyabb árakon, egyúttal erősítve a két cég versenyképességét és megerősítve a beszállítókkal fenntartott kapcsolatokat. A bejelentés szerint két hónapon belül megszülethet a hivatalos megállapodás.

Pörög a közép-európai térség

A Tesco világszerte 440 ezer alkalmazottat foglalkoztat és mintegy 6800 üzlete működtet, ebből kétszáznál többet Magyarországon. A 2017-2018-as pénzügyi évről közzétett beszámoló szerint a cég kivételes tételek előtt számolt csoportszintű működési eredménye 28,4 százalékkal 1,644 milliárd fontra emelkedett az egy évvel korábbi 1,28 milliárd fontról. A csoportszintű értékesítés az ezt megelőző pénzügyi évhez képest 49,9 milliárd fontról 2,3 százalékkal 51 milliárd fontra nőtt, a nettó adósságállomány 29,6 százalékkal, 3,729 milliárd fontról egy év alatt 2,625 milliárd fontra csökkent.

A Tesco közép-európai hálózatának éves eredménye több mint 105 százalékkal, 58 millió fontról 119 millió fontra (több mint 44 milliárd forintra) emelkedett a cég 2017-2018-as pénzügyi évében. Magyarországon a vállalat 1,641 milliárd fontnak megfelelő bevételt ért el. Ennél jobb bevételt a térségben csak a lengyel Tesco-hálózat előzte meg, 2,2 milliárd fontnak megfelelő éves bevétellel. A Carrefour világszerte 12 300 üzletet működtet 375 ezer alkalmazottal, a francia áruházlánc tavalyi forgalma meghaladta a 88 milliárd eurót.

Felejtsük el, hogy olcsóbb lesz a nagybevásárlás

Áremeléssel indították a nyarat a hazai hipermarketek: mind előző hónaphoz képes, mind éves szinten is drágulást tapasztaltunk júniusi Privátbankár-Árkosár felmérésünkben. Pár forint híján most is 20 ezer forintot jelentett egy átlagos családi bevásárlás. Megnéztük, mennyiből lehet kihozni a legolcsóbban egy nyáresti fröccsözést, és hogy mi a helyzet mogyorókrém-fronton. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kínai óriás 450 új munkahelyet hoz Jászfényszarura
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 17:23
Fogaskerekeket és tengelyeket gyártanak majd.
Vállalat Hiába nőtt a Qualcomm bevétele, a nyereség csökkent
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:07
Kiosztottak 949 millió dollárnyi osztalékot is.
Vállalat Hatalmasat kaszált a Google
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 10:49
Először jár az Alphabet bevétele 400 milliárd dollár felett.
Vállalat Megnyílt a Deutsche Telekom giga AI-központja
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:35
Üzembe helyezte első nagy mesterségesintelligencia-központját Münchenben a Deutsche Telekom – jelentette be a vállalat szerdán.
Vállalat Többszáz dolgozójától válik meg a legendás autógyártó
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:09
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál.
Vállalat Magának a tőzsdének nem ment annyira jól a tavalyi évben
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:21
Növekvő bevétel mellett csökkent a BÉT nettó eredménye 2025-ben.
Vállalat Hivatalosan csütörtökön kezdhetik építeni a Paks II. erőművet
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:01
Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) megadta az engedélyt az első beton kiöntésére.
Vállalat Több száz, nácikhoz köthető számlát azonosítottak a Credit Suisse-nél
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:01
Egy vizsgálat 890 olyan bankszámlát azonosított a svájci Credit Suisse-nél, amelyeknek lehetséges náci kapcsolataik voltak – közölte Chuck Grassley amerikai szenátor a Szenátus Igazságügyi Bizottságának keddi meghallgatása előtt, amely a bankok holokausztban játszott szerepét vizsgálja.
Vállalat Új vezető a Gránit Alapkezelő Prémium Vagyonkezelési üzletágánál
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 16:41
Braun Márton tölti be az üzletágvezető pozícióját idén januártól.
Vállalat A teszttel elérkezett a Rijekai Finomító felújításának utolsó szakasza
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 16:21
Az INA már teszteli az új létesítményeket, mielőtt előreláthatólag márciusban termelésbe állnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG