4p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A jelek szerint egyszerre két magánrepülővel utazott ki Orbán Viktor és köre Londonba a Chelsea-Mol Vidi meccsre. A miniszterelnököt milliárdosok vették körbe, tehát simán lehet, hogy a meccsnézés több volt sima meccsnézésnél. A kormányfő júliusban egy közbeszerzéseken rendszeresen jól szereplő üzletember, a Vidi tulajdonosának vendégeként repült el a csapat bulgáriai mérkőzésére.
Felső sor: Csányi Sándor, Orbán Viktor, Adnan Polat. Alsó sor: Csányi Péter, Schmidt Mária, Világi Oszkár. Forrás: Streamable

Jelentős erőkkel képviseltette magát a "Nemzeti Együttműködés Rendszere" a tegnap esti Chelsea-Mol Vidi Európa Liga csoportmeccsen.

Két magángéppel repültek

A londoni derbire minden jel szerint két magánrepülő fuvarozta Orbán Viktor miniszterelnököt és a hozzá közel álló személyeket: az egyik az a 17 milliárd forintos  luxusgép volt, amely július végén a fehérvári csapat bulgáriai meccsére szállította a miniszterelnököt, a másik – az RTL Klub Híradója szerint – egy, Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségében lévő repülő. Ezen a gépen szintén többször utazott már a magyar kormányfő. (Arról nincs hivatalos információ, hogy valóban ez a két repülő szállította a "küldöttséget" vagy legalábbis annak egy részét a brit fővárosba, de mivel mindkét gép ezen a napon repült Budapestről Londonba néhány órás különbséggel, ez logikusnak tűnik - a szerk.)

Az első félidő derekán néhány pillanatra a kamera is megmutatta, kiknek a társaságában nézte Orbán Viktor a mérkőzést.

Milliárdosok gyűrűjében

A kormányfőtől balra Csányi Sándor – aki egyben a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke – foglalt helyet, jobbra pedig Adnan Polat török milliárdos ült. Polat a magyar állammal és a miniszterelnök családjával is üzletel, és Orbán Viktor barátjaként emlegetik.

Meglepetésre a helyszínen izgulta végig a találkozót a leggazdagabb magyar nőként számon tartott Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, egyben a Figyelő című hetilap tulajdonosa is, aki eddig nem állt nagy futballrajongó hírében.

Schmidt Máriától balra Csányi Sándor egyik fia, Péter kapott helyet, aki az OTP Banknál tölt be ügyvezető igazgatói pozíciót. A milliárdos üzletasszony jobbján – képünkön csak félig látszik – a 444.hu szerint Világi Oszkár milliárdos felvidéki vállalkozó ült, aki egyben a Mol-csoport igazgatóságának a tagja.

Mindezek alapján úgy tűnik, hogy a focimeccs valójában egy informális üzleti találkozónak szolgált keretül, bár azt természetesen nem tudjuk, hogy a miniszterelnök és milliárdos barátai miről beszéltek a meccs szünetében vagy hazaúton.

Közbeszerzéseken nyertes vállalkozó vendége volt

Az Átlátszó.hu szeptember végén számolt be arról, hogy Orbán Viktor egy vadonatúj, listaáron 17 milliárd forintba kerülő Bombardier Global 6000 típusú luxus magánrepülőgéppel utazott Bulgáriába a Videoton-Ludogorec Bajnokok Ligája selejtezőre július 25-én.

Havasi Bertalan kormányszóvivő akkor a Népszavának azt mondta, hogy a miniszterelnök "a MOL-Vidi FC minden mérkőzésére el szokott menni. Az utazások során a focicsapat tulajdonosának vendége, és ugyanolyan módon utazik, mint a MOL-Vidi FC többi vendége. Ez eddig is így volt, és ezután is így történik majd. Mindez a magyar adófizetőknek egyetlen forintjába sem kerül."

A Mol-Vidi tulajdonosa Garancsi István, aki egyben többségi tulajdonosa a Market Zrt.-nek. Az építőipari cég több tízmilliárd forint értékben nyert el közbeszerzéseket az elmúlt években. Az üzletembert saját bevallása szerint "kötélbarátság" fűzi Orbán Viktorhoz.

UPDATE:

Péntek délután mindkét magángép visszatért Budapestre. A 24.hu helyszíni beszámolója szerint a 17 milliárdos gépből Mészáros Lőrinc felcsúti nagyvállalkozó és Szíjj László, a Duna Aszfalt vezére szállt ki, valamint az utasok között volt Mészáros Lőrinc több bizalmasa is. A másik gép a ferihegyi reptér más részén állt meg, ezért nem lehetett látni az utasait.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:23
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt, összhangban a menedzsment várakozásaival – közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Visszaállnak a Wizz Air Budapest-Tel Aviv járatai
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:57
A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést – közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
Vállalat Prémiumügyfeleinek kedveskedik az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:52
Az UniCredit bejelentette a „Prime by UniCredit Bank” új, prémium ügyfelei számára kidolgozott szolgáltatási modelljének indulását, egyszerre kilenc közép- és kelet-európai piacon – Bulgáriában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában.
Vállalat Szintet lépne a cégével? Mutatjuk, hogyan teheti
Natív tartalom | 2026. május 13. 14:22
2017-ben indult el a Modern Mintaüzem Program. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy új szintre emelje a hazai kis- és középvállalkozások technológiai fejlettségét és hatékonyabbá tegye az üzleti folyamataikat. Cikkünkben bemutatjuk, hogy egy vállalkozásnak miért érdemes csatlakoznia a kezdeményezéshez.
Vállalat Erősen kezdte az évet a TUI
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:43
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője a tavalyinál és az elemzők által vártnál egyaránt kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét.
Vállalat Ezt a veszteséget sem köszöni meg a Porsche SE
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:23
A Volkswagen Csoportot irányító befektetési cég, a Porsche SE német multinacionális vállalat 923 millió euró adózás utáni veszteséggel zárta az idei első negyedévet, miután leírást hajtott végre a Volkswagen-csoportban lévő részesedésén.
Vállalat Akár 50 milliárd forintnyi saját részvényt is visszavásárolhat a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:44
Közel 182 millió részvény lehet érintett a tranzakcióban.
Vállalat Miniszterelnökkel egyeztetett a 4iG-vezér
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 08:56
Stratégiai partnerhez látogatott Jászai Gellért.
Vállalat Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:42
Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall német védelmi konszern – jelentette be Armin Papperger vezérigazgató a vállalat online formában tartott éves nagygyűlésén kedden.
Vállalat Színt vallott a Richter: lerontotta a profitját az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:35
Richter vezérigazgató-helyettes: a kedvezőtlen árfolyamhatások mellett is erős maradt az alapműködés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG