2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Nem sikerült valami fényesen a szeptemberi acéltermelés.

Szeptemberben 141,43 millió tonna volt a világ acéltermelése, ami 2,3 százalék csökkenés augusztushoz képest - közölte a nemzetközi acélipari szövetség.

A WSA honlapján szereplő adatok szerint Kína 3,7 százalékkal 71,827 millió tonnára, Oroszország pedig 3,2 százalékkal 6,025 millió tonnára csökkentette acéltermelését a múlt hónapban.

Eközben az Európai Unió 10 százalékkal 13 785 millió tonnára növelte, Dél-Amerika 0,3 százalékkal 3,742 millió tonnára mérsékelte, Észak-Amerika 4,7 százalékkal 9,366 millió tonnára csökkentette, Ukrajna pedig 3 százalékkal 1,845 millió tonnára fogta vissza acéltermelését augusztushoz viszonyítva.

Az idei első kilenc hónapban a WSA adataiban szereplő 66 ország együttes acéltermelése 1 milliárd 266 millió 916 ezer tonna volt, 5,6 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

A januártól szeptember végéig tartó időszakban Kína acéltermelése 6,3 százalékkal 638,731 millió tonnára emelkedett, az Európai Unióé pedig 4,1 százalékkal 126,427 millió tonnára nőtt. Észak-Amerika acéltermelése a kilenc hónapban 3,5 százalékkal, Dél-Amerikáé 8 százalékkal, Oroszországé pedig 2,8 százalékkal bővült, miközben az ukrán acéltermelés 11,6 százalékkal csökkent.

Mi újság itthon?

A WSA adatai szerint Magyarország acéltermelése 169 ezer tonna volt idén szeptemberben, ami 49,6 százalékkal haladta meg a tavaly szeptemberi 113 ezer tonnát. A kilenchavi magyar acéltermelés 56,2 százalékkal nőtt, 898 ezer tonnáról 1,403 millió tonnára emelkedett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Repkednek a mínuszok a Magyarországon működő akkugyáraknál
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 17:30
Az általános hazai és világgazdasági helyzetet elnézve egyáltalán nem meglepő, de jelentős veszteséggel zártak a már hosszú ideje Magyarországon működő akkumulátorgyárak.
Vállalat Döntött a kínai elektromosautó-gyártó, nem Magyarországon építi fel az üzemét
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:55
Spanyolországban építi fel első európai elektromosautó-gyárát a kínai SAIC Motor, amely többek között az MG Motor és a Maxus márkákról ismert. A döntés azért is figyelemre méltó, mert a cég korábban Magyarországot is mérlegelte mint lehetséges helyszínt, végül azonban a spanyolországi Galícia lett a befutó.
Vállalat Újabb fordulat a Mol szerbiai vásárlásának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:30
A Mol további 30 napos haladékot kért az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Eszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC) a szerbiai kőolajipari vállalat (NIS) jövőjéről folyó tárgyalások lezárására – közölte Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter a szerbiai közszolgálati televíziónak adott szentpétervári nyilatkozatában.
Vállalat Újabb személycserékről döntött a Tisza-kormány egyik minisztere
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:24
A digitális fejlesztésekért felelős állami társaságok működésének áttekintését követően az érintett szervezetek vezetői struktúrájának megújításáról döntött a kormány – közölte a tudományos és technológiai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Vállalat Olajárfolyam: mi mozgatja az árakat, mire figyelhetnek a befektetők?
PR | 2026. június 2. 15:32
Az olaj ára egyszerre tükrözi a világgazdaság állapotát, az energiapiaci kínálatot és a geopolitikai feszültségeket. Éppen ezért az olajpiac követése több egyszerű árfolyamfigyelésnél. A háttérben működő gazdasági és piaci összefüggések megértése nélkül nem lehet sikeres a folyamat.
Vállalat Mága Zoltán több cége is végelszámolás alá került
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 15:11
A Nemzeti Kultúrális Alap félmilliárd forintos támogatása körüli botrány után megnéztük az elmúlt években már diplomata útlevéllel utazgató hegedűművész céghálóját, ami jelenleg nem fest túl optimista képet.
Vállalat Súlyos vihar közeleg, autógyárak egész sorát zárják be Japánban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:45
Sokakat evakuáltak is.
Vállalat Közel-Keletről vásárolják fel Európa legnagyobb alumíniumkohóját
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:04
670 milliárd forintos üzlet.
Vállalat Ünnepelhet a Samsung, de vajon kiírhatják a Facebookra is?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:29
Beverekedte magát a Top 10-be a dél-koreai óriáscég, a Metát szorították ki.
Vállalat Csúcsot döntött a Wizz Air a BL-döntő miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:51
A Wizz Air több mint 20 éves történetének egyik legjelentősebb üzemelési kihívását zárta le sikeresen a budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntőjének hétvégéjén, a légitársaság a három nap alatt csaknem 80 extra járatot repült Budapest és London, valamint Párizs között, amelyeket a légitársaság több mint 400 pilótája és légiutas-kísérője szolgált ki – közölte a Wizz Air Magyarország hétfőn az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG