3p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sem a forgalom, sem az eredmény tekintetében. De fontos kihangsúlyozni, hogy a gyógyszercég vezérigazgatójának kijelentése a forintértékekre vonatkozik, és csak akkor áll meg, ha nem következik be törés a rubel árfolyamában.

Ahhoz képest, hogy immár két és fél hónapja zajlik az orosz-ukrán háború, miközben a Richter Gedeon Nyrt. két féllel szembeni kitettsége viszonylag magas, a gyógyszergyár nagyon szép első negyedéves eredményekről számolt be a ma reggel közzétett gyorsjelentésében.

Érthetően nagy a bizonytalanság. Fotó: MTI
Érthetően nagy a bizonytalanság. Fotó: MTI

Ebben nagy szerepet játszott, hogy a háború első öt hetében, március végéig alapvetően még a meglévő készleteikből tudtak értékesíteni. Az első napokban az oroszországi üzletmenetük ugyan késedelmet szenvedett, de azóta a szállítmányok ütemezése a háborút megelőző átlagos szintre állt vissza. A piackutatók által mért adatok szerint, a gyógyszerek patikai forgalma rubelben mérve több mint 33 százalékkal nőtt az év első két hónapjban, elsősorban áremelések következtében. Mindehhez márciusban lakossági felvásárlások is társultak. A beszámolási időszakban esedékessé vált számlákat a Richter partnerei teljes mértékben kiegyenlítették.

Eközben a cég két országgal szembeni kitettsége is csökkent – mondták el a Privátbankár.hu kérdésére a Richter vezetői. Összforgalmukban Oroszország a korábbi 17-tel szemben már csak 13 százalékkal részesedik.

Közel 12 millió beteg szed Richter-gyógyszert Oroszországban, jelentős részük krónikus.

Míg a magyar gyógyszercég Ukrajnával szembeni kitettsége 2 százaléka lenullázódott. Oda ugyanis a kereskedelmi tevékenység teljeskörű leállása miatt jelenleg lehetetlen rendszeres szállítmányokat időben továbbítani, és a Richter 2022. február 24-én bezárták a kijevi kereskedelmi képviseletünket.

A jövőt számtalan bizonytalanság övezi, nem kizárt, hogy az elsőt követően a további negyedévek borús képeket festhetnek majd. Hiszen a termelői és az energiaárak, valamint a bérköltségek csak fokozatosan gyűrűznek be, ami óvatosságra inti a Richter vezetőit.

Egyelőre azonban biztató, hogy a Richter nem tapasztalja a fizetési fegyelem lazulását a partnereinél, a készletei is elegendőnek tűnnek és a helyi infrastruktúra is rendben van, a kinti gyárai működőképesek – mondta Orbán Gábor. Aki mindezek alapján úgy vélte, ha nem következik be törés a rubel árfolyamában, akkor forintban kimutatva a Richter 2022-es éve sem forgalomban, sem eredményben nem lesz rosszabb a tavalyinál. 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az MVM megválaszolta a Reutersnek a gázos kérdést
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 19:28
Az állami tulajdonú csoport akkor is képes lesz elegendő gázzal ellátni az országot, ha az orosz import leállna mondta a cég vezérigazgatója Mátrai Károly.
Vállalat Népautót célozhat a Tesla Európában új modell változatával
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 17:30
A Tesla pénteken, két hónappal az amerikai debütálása után mutatta be Európában Model 3 autójának új, olcsóbb változatát, azzal a céllal, hogy fellendítse az eladásokat a fokozódó verseny és a csökkenő kereslet miatt.
Vállalat Csak nézzük! – jól bevásárolt a Netflix
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 17:10
A Netflix 72 milliárd dollárért megvásárolja a Warner Bros. Discovery stúdióit és streaming részlegét.
Vállalat Újra közelebb kerül Izrael Debrecenhez
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:30
A Wizz Air légitársaság három debreceni járatát is újraindítja a 2026-os nyári menetrendi időszakban, így Tel Aviv, Eindhoven és Isztambul ismét elérhető lesz
Vállalat Elhagyja a Slovnaft vezetői székét Világi Oszkár
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:01
Decemberben távozik a Mol szlovákiai leányvállalata, a Slovnaft éléről a céget leghosszabb ideig vezető Világi Oszkár, akinek helyét ezzel egyidejűleg Szabó Gábor veszi át.
Vállalat 64 milliárd forint készpénz naperőművekért – itt a Mol nagy dobása
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:55
Szerződést kötöttek egy cég megvásárlására.
Vállalat Ezt intézte Washingtonban Orbán Viktor? Komoly lépésre készülhet a Mol
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:11
A Lukoil érdekeltségeit vinné a vállalat. 
Vállalat A bizalom az egyik legfontosabb tényező a bankok és a vállalkozások közötti kapcsolatban
PR | 2025. december 4. 12:22
A gazdasági környezet változása új alapokra helyezte a vállalatfinanszírozást Magyarországon. A bankok egyre inkább partnerként működnek együtt ügyfeleikkel, miközben a vállalkozások is tudatosabban, hosszú távú szemlélettel hoznak pénzügyi döntéseket. A Garantiqa támogatásával készülő Cégkassza Podcast legújabb adásában Győr Tamás, a CIB Bank kis- és középvállalati üzletágvezetője beszélt a vállalati hitelezés jelenlegi trendjeiről, a garanciavállalás fontosságáról, valamint a bizalmon alapuló bankolás jelentőségéről.
Vállalat Megvenné a Lukoil eszközeit az egykori pornócsászár
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 20:19
Az osztrák üzletember, Bernd Bergmair Washingtonig ment, és ügyvédje is jó befektetésnek tartaná a Lukoilt. Azt azonban nem árulta el, melyik Oroszországon kívüli eszközt választaná.
Vállalat A CATL bejelentette, mikor kezdődik a sorozatgyártás a debreceni akkugyárban
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 15:54
A CATL európai működésért felelős ügyvezető igazgatója Debrecenben tett nagy bejelentést. Azt is elmondta, hogy a jövő év első negyedévében ezerről ezerötszázra növelik a dolgozói létszámot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG