5p

Kapcsolatépítésre és tudásmegosztásra is lehetőséget nyújt a Puzl CowOrKing novemberi, ingyenes rendezvénye.

November 8-án nagyszabású nemzetközi IT programra kerül sor Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében - derül ki a szervezők lapunknak küldött közleményéből. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Rakuten Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.

A Puzl CowOrKing tapasztalatai szerint a közösségvezérelt coworking irodák katalizátorai a helyi üzleti közösségeknek. A cégek együtt dolgozhatnak összetett problémákon, keresztértékesítési lehetőségeket találhatnak, valamint bemutathatják egymást a befektetőik, partnereik és szolgáltatóik hálózatának – ezek mind felbecsülhetetlen értékűek az IT vállalkozások növekedése szempontjából.

Az Információs és Kommunikációs Technológiák (IKT) szektor egy kulcsfontosságú terület a mai gazdaságban Magyarországon. Az aktív munkavállalók több mint 4 százaléka a digitális gazdaság területén dolgozik, ez a hazai GDP 5 százalékát adja.

IT kapcsolatépítés a CEE régióban

A Puzl CowOrKing, a Budapestre érkező IT Hub küldetése, hogy összekapcsolja az IT szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban, helyi meetupokat és tudásmegosztó eseményeket támogat az IT ökoszisztéma fejlődésének érdekében.

November 8-án az év legnagyobb IT networking eseménye Budapestre irányítja a nemzetközi figyelmet. A Puzl CowOrKing és további 15+ társszervező egy nyitott és ingyenes, egész napos eseménnyel várja a hazai IT-szereplőket, vállalkozásokat, startupokat és cégeket, ahol a teljes napot a kapcsolatépítésnek és a szakmai edukációnak szentelik.

“A budapesti nyitás fontos mérföldkő a Puzl CowOrKing életében. Fontos küldetésünk az IT szektor régiós összekapcsolása, ezért szervezzük partnereinkkel ezt az egész napos eseményt, ahol a budapesti IT közösség a régió más országaiból is találkozhat az ökoszisztéma legfontosabb szereplőivel” - mondja Thibaut Taittinger, a Puzl CowOrKing igazgatója. “Mivel a szervezők mindannyian meghívják a saját közönségüket a ME.E.T. CEE -re, így a vendégek olyan emberekkel is kapcsolódhatnak, akikkel általában nem” - teszi hozzá.

A CEE régió startup szcénájának integrációja kritikus szerepet játszik a régió gazdasági fejlődésében, az innováció gyorsításában, a befektetési tőke bevonásában és a nemzetközi versenyképesség növelésében.

A menetrendet a résztvevő alakítja

A ME.E.T. CEE egy igazi unconference, ahol megpróbálják elkerülni a hagyományos konferenciák hierarchikus vonatkozásait, mint például a szponzorált előadások vagy a felülről lefelé irányuló szervezés. A hangsúly a valódi kapcsolatépítésen lesz. “Ez egy emberi léptékű esemény, ami a használható tudásra koncentrál, és ahol a résztvevő döntheti el, hogy mit szeretne csinálni” - mondja a Puzl CowOrKing igazgatója.

Az ingyenes, egész napos unconference kiváló alkalom lesz a hazai szakemberek számára, hogy régiós szinten is kapcsolatokat építsenek, új lehetőségeket találjanak és inspirációt szerezzenek.

Ingyenes tanácsadás kockázati tőkebefektetőktől

Lehet majd találkozni sikeres startupokkal és az IT ökoszisztéma képviselőivel Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is. Ott lesz a Credo Ventures, az Oktogon Ventures, az Impact Ventures és a Launch Hub, akik mentoring mellett egy kerekasztal beszélgetésben vizsgálják a Közép-Kelet-Európai (CEE) startup ökoszisztéma lehetőségeit vagy a növekedés akadályait és a közös kihívásokat.

A résztvevők rövid, gyakorlati előadásokat hallgathatnak a fundraising, fintech, AI, design és scaling témákban. Kaphatnak gyors mentoringet startup- és scaleup-alapítóktól, lesznek kerekasztal-beszélgetések, mesterkurzusok - például designerekkel lehet megvitatni a céges vagy saját weboldal UI/UX kérdéseit. Petar Pelov az Eleven Ventures-től, Theodor Panayotov pedig az Ethermindtól tart gyakorlati AI kurzust, a chat appok jövőjéről a Vibertől Ratanas Aikov beszél.

Külön érdekesség a VC Office hour, ahol a kockázati tőkebefektetők (VC-k) segítenek az ötletek finomításában, üzleti modellek kidolgozásában, piacra lépési stratégiákban vagy a startupok növekedési lehetőségeinek vizsgálatában. Az esemény ingyenes, de regisztrációköteles.

Közösségvezérelt iroda az IT szektorra szabva

„Különösen az IT-szektorra jellemző, hogy az irodai szolgáltatások mellett a nehezebben számszerűsíthető tényezők is egyre jobban felértékelődnek egy irodatér kiválasztásakor: a támogató közösség, az inklúzió, a munkaterületek valódi fenntarthatósága és a hangulat, a hasonló gondolkodású közösség, a tanulási és szórakozási lehetőségek. Mindezek hozzáadódnak a téglából és betonból készült infrastruktúrához” – mondja a Puzl CowOrKing ügyvezetője.

A budapesti Goldberger Textilgyárban nyitó, több mint 800 férőhelyes Puzl CowOrKing novembertől valódi otthont teremt a helyi IT- és startup ökoszisztéma számára, és elegendő helyet biztosít számukra a növekedéshez - legyen szó tech startupokról vagy több száz alkalmazottal rendelkező IT cégekről. Valós lehetőséget ad arra, hogy különböző IT szakemberek, startupok, fejlesztők és vállalkozások együttműködjenek. A Puzl CowOrKing nemcsak munkaállomásokat, hanem az informatikai szektorra szakosodott IT Hubot kínál.

A november 8-i ME.ET. CEE térítésmentes eseményre itt lehet regisztrálni.

Az esemény weboldala: https://www.puzl.com/meet-cee-budapest-event-2024

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ha tovább halogatja ezt, lecsap a NAV, törölhetik az adószámát is
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 10:13
Rengetegen maradtak adósak ezzel a beszámolóval – figyelmeztetett a hivatal.
Vállalat Vörös posztó volt az Európai Unió szemében, a kormány módosította a közbeszerzések rendszerét
Imre Lőrinc | 2026. július 13. 17:13
Pénteken biztossá vált, hogy Magyarország megkapja az Európai Unió helyreállítási alapjából (RRF) járó 10 milliárd eurónyi forrást (ebből 6,5 milliárd euró a támogatás, 3,5 milliárd euró a kedvezményes hitel), miután az EU pénzügyminiszterei is jóváhagyták a magyar helyreállítási tervet. Ezeket a pénzeket a magyar kormánynak nagyon szűk határidővel, augusztus 31-ig kell felhasználnia. A jóváhagyást egy törvényalkotási folyamat előzte meg, ami során az Országgyűlés a közbeszerzésekről szóló 2015. évi törvényt is módosította – erről beszélt kollégánk a Trend FM hétfő reggeli műsorában.
Vállalat Jön az MFB tőkeemelése, és ez a magyar gazdaságnak is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 16:54
Az Európai Bizottság jóváhagyó döntése értelmében megvalósulhat a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) forrásaiból az a történelmi léptékű tőkeemelés, amelyet a magyar állam hajt végre a Magyar Fejlesztési Banknál (MFB).
Vállalat Rekordbevétel született a chipek piacán, kaszált az óriáscég
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 15:17
A kereslet nem hagy alább.
Vállalat Megkezdődött az új elektromos Mercedes sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 12:26
Átadták a kibővített kecskeméti gyárat, és egyúttal megkezdődött az új elektromos C-osztály sorozatgyártása is.
Vállalat Tényleg kivonul a Tesco Magyarországról?
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 15:29
Csütörtökön jelent meg a nemzetközi sajtóban a hír, hogy a Tesco fontolgatja a magyar, cseh és szlovák érdekeltségének eladását. A vállalat az értesülést nem kommentálta, de az ATV-nek nyilatkozva kollégánk, Király Béla beszélt az eladás mellett szóló érvekről. Az esetleges tranzakció abból a szempontból nem lenne előzmény nélküli, hogy a közelmúltban az Auchan itthoni részlege is tulajdonost váltott.
Vállalat Kevés a haszon, kivonulhat a Tesco Magyarországról
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 14:11
A brit piacon jóval nagyobb haszonkulccsal tudnak működni, ezért eladhatják a magyarországi, szlovákiai és csehországi üzleteket.
Vállalat Elegük lett a magyarországi Ikea-dolgozóknak, letették a munkát
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 13:41
Mindenkire érvényes, 6 százalékos béremelést szerettek volna, a vállalat csak differenciált béremelést ajánlott fel. A közleményükben azt írták, szuper évet zártak.
Vállalat A kormányváltással megnőtt a nemzetközi érdeklődés a magyar cégek iránt
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 10:55
Élénkült a vállalati összeolvadás és felvásárlás (M&A) piac Magyarországon; tavaly 88 tranzakciót zártak, ami 15,8 százalékkal haladja meg az előző évit; szektorszinten az IT-szektor vált a magyar tranzakciós piac legaktívabb területévé – derül ki a Deloitte Magyarország összesítéséből.
Vállalat Kapóra jött a NATO-csúcs a 4iG számára
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:59
Ankarában is megjelent a magyar cég a kiemelkedő lehetőségek miatt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG