A repülőgépgyártó óriás, a Boeing újabb kudarcot szenvedett el, miután bejelentette, hogy a régóta várt 777X repülőgépek gyártását 2027-re halasztják, ami 5 milliárd dolláros (mai árfolyamon 1665 miliárd forint) késedelmi büntetést jelentett a cégnek.
Az amerikai cég azt nyilatkozta, hogy a 777X-es repülőgépének gyártását a növekvő szabályozási akadályok miatt késleltették, amelyeket le kell küzdenie. Az új modellről azt mondják, hogy hatékonyabb lesz, mint a versenytársai, nagyobb bevételt hoz a légitársaságoknak, és a „kategóriájában a legnagyobb megbízhatósággal” rendelkezik majd, tisztább utastéri levegővel és „simább utazással”.
Mindez a nemzetközi utazások iránti kereslet megugrásának idején történik, amikor a Boeing a legújabb modelljét a kereskedelmi légitársaságok kedvenc, ikonikus 747-es és 777-es modelljeinek frissítéseként kívánja népszerűsíteni.
A Boeing, amelyet egy sor katasztrófa – köztük egy repülőgép ajtajának felrobbanása - után bizalmi problémák sújtottak, közölte, hogy a szeptemberig tartó három hónapban a bevétele 30 százalékkal, azaz 23,27 milliárd dollárra nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Fotó: Wikipédia
Kelly Ortberg vezérigazgató azt nyilatkozta, a cég azon dolgozik, hogy „helyreállítsa a bizalmat minden érdekelt féllel”, és csalódott a 777X menetrendjének késése miatt, bár hozzátette, hogy a gép „jól teljesített a repülési tesztek során”.
Az elmúlt években egyes repülőgépeinek biztonságával kapcsolatos panaszok mellett a cég alkalmazottai a bérek és munkakörülmények miatt is sztrájkoltak. Augusztusban több mint 3000 dolgozó vonult ki két amerikai védelmi egységéből, míg tavaly körülbelül 30 000 utasszállító repülőgépen dolgozó dolgozójának sztrájkja hét hét után ért véget. (The Guardian)
Az elárasztott parajdi sóbányát már nem lehet megmenteni, de a térségben újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.


