2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A legnagyobb szlovákiai munkáltatónak számító vállalat történetében ez lesz az első sztrájk.

Kedd estétől bérkövetelésük teljesítéséért sztrájkolnak a Volkswagen szlovákiai leányvállalatának alkalmazottai, a június 20-án este hat órakor kezdődő, határidő nélküli munkabeszüntetésben a szakszervezet közlése szerint a dolgozók 85-90 százaléka vesz részt, ami miatt a gyártás teljes leállásával kell számolni.
Szokatlan módon spórolnakA Volkswagennél nemrég 9300 alkalmazott egyezett bele abba, hogy idő előtt nyugdíjba vonuljon, csak, hogy a cég ezzel is spórolhasson. Részletek >>>

A vállalat legnagyobb taglétszámú szakszervezetének vezetői közölték, a VW több mint tízezer embernek munkát adó pozsonyi gyára mellett sztrájkolnak a vállalat Stomfán (Stupava) és Túrócszentmártonban lévő üzemében is.

Nem jutottak dűlőre

A pozsonyi VW munkavállalóinak érdekképviselete azután hirdetett sztrájkot, hogy kudarcba fulladt a több mint tíz fordulóban zajlott tárgyalássorozat a cég vezetőségével. A dolgozói bérekről folytatott egyeztetések az elmúlt években többször is a sztrájkkészültség szintjéig éleződtek, de a sztrájk előtt eddig mindig sikerült megegyezésre jutni.

A több mint 12 ezer alkalmazottjával a magánszféra legnagyobb szlovákiai munkáltatójának számító vállalat történetében ez az első sztrájk.

16 százalékos fizetésemelést akarnak

A legnagyobb szlovákiai autógyár alkalmazottai a sztrájkkal 12 pontban megfogalmazott követelési listájuk teljesítését szeretnék elérni, ennek központi eleme béreik 16 százalékos emelése. Ezt a követelést a munkavállalók érdekképviselete a vállalat rekordértéket mutató gazdasági eredményeivel, valamint azzal indokolta, hogy a minőségi munkaerőt meg kell fizetni.

A követelésekre a cég vezetése a múlt héten tett ajánlatot, s ezt tegnap, véglegesnek nevezve, megismételte. Azt ígérték, hogy júniustól 4,3 százalékkal, a jövő évtől pedig 4 százalékkal emelik a béreket, valamint új számítást vezetnek be a szabadságpótlékra, illetve a karácsonyi juttatásra.

A Volkswagen szlovák cégénél a bérátlag - sajtóinformációk szerint - az 1700 eurót (mintegy félmillió forint) közelíti, ugyanakkor az ottani munkavállalók közlése szerint sokuk bére a gyakorlatban ennél jóval alacsonyabb, 700 euró körüli.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Olajárfolyam: mi mozgatja az árakat, mire figyelhetnek a befektetők?
PR | 2026. június 2. 15:32
Az olaj ára egyszerre tükrözi a világgazdaság állapotát, az energiapiaci kínálatot és a geopolitikai feszültségeket. Éppen ezért az olajpiac követése több egyszerű árfolyamfigyelésnél. A háttérben működő gazdasági és piaci összefüggések megértése nélkül nem lehet sikeres a folyamat.
Vállalat Mága Zoltán több cége is végelszámolás alá került
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 15:11
A Nemzeti Kultúrális Alap félmilliárd forintos támogatása körüli botrány után megnéztük az elmúlt években már diplomata útlevéllel utazgató hegedűművész céghálóját, ami jelenleg nem fest túl optimista képet.
Vállalat Súlyos vihar közeleg, autógyárak egész sorát zárják be Japánban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:45
Sokakat evakuáltak is.
Vállalat Közel-Keletről vásárolják fel Európa legnagyobb alumíniumkohóját
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:04
670 milliárd forintos üzlet.
Vállalat Ünnepelhet a Samsung, de vajon kiírhatják a Facebookra is?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:29
Beverekedte magát a Top 10-be a dél-koreai óriáscég, a Metát szorították ki.
Vállalat Csúcsot döntött a Wizz Air a BL-döntő miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:51
A Wizz Air több mint 20 éves történetének egyik legjelentősebb üzemelési kihívását zárta le sikeresen a budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntőjének hétvégéjén, a légitársaság a három nap alatt csaknem 80 extra járatot repült Budapest és London, valamint Párizs között, amelyeket a légitársaság több mint 400 pilótája és légiutas-kísérője szolgált ki – közölte a Wizz Air Magyarország hétfőn az MTI-vel.
Vállalat Megint méretes veszteséget hozott az Orbán-kormány tengeri álma
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:16
Megjelent a trieszti kikötőt építő vállalat beszámolója.
Vállalat AI, automatizáció és outsourcing: merre tartanak a modern vállalkozások?
PR | 2026. május 29. 19:41
Az elmúlt néhány évben látványosan megváltozott az, ahogyan a vállalkozások működéséről gondolkodunk. Korábban sok cég számára a növekedés elsősorban nagyobb irodát, több alkalmazottat és egyre nagyobb infrastruktúrát jelentett. Ma viszont egyre több modern vállalkozás inkább a rugalmasságra, az automatizációra és a kiszervezhető megoldásokra épít. Ebben pedig óriási szerepe van a technológiai fejlődésnek. Az AI-alapú eszközök, az online rendszerek és a távoli együttműködések ma már olyan lehetőségeket adnak a kisebb cégek kezébe is, amelyek korábban leginkább nagyvállalati szinten voltak csak elérhetők.
Vállalat Rekorderedményről, euróról és a Tisza-kormányról is beszélt a 4iG
Imre Lőrinc | 2026. május 29. 17:43
Rekordot jelentő árbevételt ért el a 4iG az idei első negyedévben. A társaság eközben egy nagy nemzetközi kötvénykibocsátás célegyenesébe fordult és a kormányváltástól függetlenül új növekedési fázisba lépne át. A vállalatcsoport legfrissebb eredményeit bemutató háttérbeszélgetésen megtudtuk, hogy milyen tervei vannak a 4iG-nek az űr- és védelmi ipar területén, mekkora az állami kitettségük és mit gondolnak az euró bevezetésének tervéről.
Vállalat Már nem létezik Oltóanyaggyár Zrt. – új neve van
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 12:45
Aki a régi nevén keresné az Oltóanyaggyárat a cégek között, a hűlt helyét találja. Pedig nem szűnt meg a kudarcra ítélt Nemzeti Oltóanyaggyár, csupán új nevet kapott, miközben még a nyeresége is csökkent.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG