2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Egyes Hyundai és Kia modelleknél csak az elmúlt három évben tízszeresére nőtt a lopások száma,  egy sor olyan közösségi média-bejegyzés nyomán, amelyek megmutatták, hogyan lehet ellopni a járműveket.

A Highway Loss Data Institute, a biztosítási statisztikákat nyomon követő iparági csoport, a Highway Loss Data Institute adatai szerint 2020 első féléve és 2023 első féléve között több mint 1000 százalékkal nőttek a veszélyeztetett Hyundai-kra és Kia-kra vonatkozó lopásbiztosítási kárigények – írja a CNN.

2020 első félévében 1000 biztosított Hyundai és Kia közül nagyjából 1000-ből 1 lopást jelentettek be. Ez nagyjából ugyanannyi volt, mint az összes többi autómárka esetében. 2023 első felére azonban ez a szám 1000 autóból 11,2-re emelkedett. Eközben az összes többi autómárka lopási aránya nagyjából ugyanannyi maradt.

2023 első felében a Hyundai és a Kia lopási kárigénye is több mint hétszer magasabb volt, mint a többi gyártótól származó autóké a HLDI szerint.

Bizonyos régebbi, 2015 és 2019 között gyártott Hyundai és Kia modellek különösen kiszolgáltatottak. Az olyan járművek olcsóbb változatai, mint a Hyundai Santa Fe és Tucson, valamint a kulcsrakész gyújtással felszerelt Kia Forte és Sportage - szemben a csak gombnyomásra indítható autókkal - nagyjából kétszer nagyobb eséllyel lopják el, mint más, hasonló korú járműveket.

Sok ilyen járműből hiányzik néhány alapvető autólopás-megelőző technológia, például az elektronikus indításgátló, amely a legtöbb más járműben még ezekben az években is megtalálható.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Jött egy negatív jelentés a bankszektorról, amire nem számítottunk
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 17:15
Az S&P Global Ratings negatívra rontotta a magyar bankszektor gazdasági kockázataira vonatkozó kilátásait. A lépést elsősorban a növekvő költségvetési nyomás, az intézményi gyengeségek és a külső kitettség indokolja az intézmény szerint, ugyanakkor az úgynevezett Banking Industry Country Risk Assessment (BICRA) besorolást és az OTP Bank minősítését változatlanul hagyta a hitelminősítő.
Vállalat Most végre kiderülhet, van-e alternatívája a Barátság kőolajvezetéknek
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:52
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
Vállalat Megvan, mikortól kapnak mentőövet az éttermek
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:15
A hazai éttermek számára március végétől igényelhető az 5+5 millió forintos hitel- és támogatási konstrukció.
Vállalat Nyolcszorosára nőtt az OTP extraprofitadója tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:37
Hajnalban tette közzé tavalyi eredményeit az OTP Bank. Az utolsó negyedévben megfelelt az eredmény az elemzők várakozásainak, a teljes évet nézve pedig több mint 1146 milliárd forintos pluszban zártak. Az extraprofitadó mértéke pedig nagyot ugrott.
Vállalat Elindultak Debrecenből a BMW-k
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:53
Speciális eszközökön indulnak világhódító útra.
Vállalat Újraindulnak az Emirates járatai
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:37
Március 5-én és 6-án több mint 100 járat indul és érkezik Dubajból.
Vállalat Nagy fába vágja a fejszéjét a 4iG Észak-Macedóniában
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:29
A 4iG Csoport macedón tagvállalata, a One Macedonia és az Ericsson a 2026-os Mobile World Congress (MWC) keretében szállítói és szolgáltatási szerződést írtak alá Észak-Macedónia egyik legfejlettebb, zöldmezős 5G (SA – Standalone) mobilhálózatának kiépítésére. Az Ericsson exkluzív technológiai partnerként vesz részt a 4iG 100 millió eurós észak-macedóniai beruházási stratégiájának részeként megvalósuló fejlesztésben, melynek keretében négy év alatt több mint 500, 5G bázisállomás létesül.
Vállalat Új információk jöttek a Wizz Air közel-keleti járatairól
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:59
Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem – közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
Vállalat 50 milliárd dollárt fektet be az Amazon az OpenAI-ba
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:45
15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
Vállalat Az Adidas nagyot tudott fordítani, maradhat a vezér
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:30
A német sportfelszerelés-gyártó nyereséges negyedik negyedévet zárt az egy évvel korábbi veszteség után, működési eredménye és bevétele is emelkedett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG