2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A franciák után az olaszok is részesedést szereztek a katari projektben.

Az Eni olasz energetikai vállalat is részt vesz a világ legnagyobb, részben Katarhoz tartozó gázmezőjén kezdődő kitermelésben a katari energiaügyi miniszter vasárnapi bejelentése szerint. Sajtótájékoztatóján Szád Serída al-Kábi stratégiai vállalkozásnak nevezte a tervet az MTI beszámolója szerint.

A megegyezés értelmében az Eninek kicsivel több mint 3 százalékos részesedése lesz a mintegy 28 milliárd dolláros projektben, amelynek célja, hogy a világ egyik legnagyobb cseppfolyósított földgáz (LNG)- kitermelőjének számtó Katar LNG-előállítási kapacitását 2027-ig további 60 százalékkal növelje.

Feltankolnak egy szállítóhajót egy katari LNG-terminálnál. Néhány év alatt óriási kapacitásnövekedést hozhat a kitermelés bővítése. Fotó: Quatargas
Feltankolnak egy szállítóhajót egy katari LNG-terminálnál. Néhány év alatt óriási kapacitásnövekedést hozhat a kitermelés bővítése. Fotó: Quatargas

Hamarosan újabb bejelentés várható

Az olasz vállalat Doha második külföldi partnere a francia TotalEnergies mellett. A TotalEnergies-vel kötött szerződést egy hete jelentették be. A 2054-ig érvényes megegyezés értelmében a francia cég 6,25 százalékos részesedéshez jut a projektben.

Az AFP hírügynökség emlékeztet arra, hogy a külföldi vállalatoknak az előzetes tervek szerint körülbelül 25 százalékos részesedése lenne, s hozzáteszi, hogy hétfőn várhatóan újabb bejelentést tesznek az ügyben. A gázmezőn - amelyen Katar Iránnal osztozik - 2026-ban kezdenék meg a projektet, beleértve a mező bővítését is. Az iráni részen a kitermelés a síita államot sújtó nemzetközi szankciók miatt akadozik.

Minden kell, aminek nincs köze az oroszokhoz

Az Eni pénteken bejelentette, hogy a Gazprom orosz állami energetikai óriásvállalat 50 százalékkal csökkentette az Olaszországba irányuló gázszállítást. A Gazprom a héten már korábban megkezdte az olaszországi szállítások csökkentését: szerdán a rendelt mennyiségnél 15 százalékkal, csütörtökön pedig 35 százalékkal kevesebbet szállított.

Az ukrajnai háború februári 24-i kitörése óta több európai vezető is hangsúlyozta a függetlenedés fontosságát az orosz gázszállításoktól - emlékeztet az MTI összefoglalója.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kevesebb mint egy hónap maradt, több ezer cégnek kell gőzerőre kapcsolnia
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 11:58
Fontos határidő közeledik a hazai vállalkozások számára: június 30-ig mintegy négyezer vállalkozásnak kell sikeresen teljesíteni a NIS2 kiberbiztonsági auditot – hívta fel a figyelmet a tudományos és technológiai miniszter a Facebook-oldalán szombaton megjelent bejegyzésében. Jelezte, módosulhat a kiberbiztonsági auditorokra vonatkozó szabályozás.
Vállalat Kivonul Magyarországról a Sameday futárszolgálat
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 14:16
Kivonul a magyar piacról a Sameday futárszolgálat, miután meghiúsult az Osztrák Posta tulajdonában lévő Express One-nal tervezett összeolvadása – közölte a román tulajdonú vállalat.
Vállalat Szép évet zárt a Scruton – a tulajdonosok kivárnak
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:21
Nincs oka panaszra a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Scruton kávézóit és bisztróit vezető cégnek. A tulajdonosoktól mégis azt kérdeztük, mit gondolnak a lánc kormányváltás utáni jövőjéről, hiszen ezeket az az eredményeket az éppen bizonytalan helyzetbe került MCC-vel együtt érték el.
Vállalat Nem akármilyen befektetői körben tűnt fel a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 14:14
Beszállt a vállalat az Axiom Space-be.
Vállalat A remek eredményekkel visszatért Milák Kristóf cége megszenvedte a tavalyi évet
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 12:15
Remek hírek érkeztek a két év után visszatért Milák Kristófról. Ismét parádézott a soproni Országos Bajnokságon, majd a Mare Nostrum-sorozat első két állomásán több dobogós helyezést, köztük három aranyérmet is szerzett. Ugyanakkor vállalkozása 2025-ben veszteséges lett.
Vállalat Idén is lesznek Erzsébet táborok Balog Zoltánék alapítványánál
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 09:23
Tavaly még jelentős állami támogatást kapott az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány, amiből számtalan ingyenes tábort szerveztek. Kérdés, hogy a Tisza-kormány alatt milyen jövő elé néznek. 
Vállalat Repkednek a mínuszok a Magyarországon működő akkugyáraknál
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 17:30
Az általános hazai és világgazdasági helyzetet elnézve egyáltalán nem meglepő, de jelentős veszteséggel zártak a már hosszú ideje Magyarországon működő akkumulátorgyárak.
Vállalat Döntött a kínai elektromosautó-gyártó, nem Magyarországon építi fel az üzemét
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:55
Spanyolországban építi fel első európai elektromosautó-gyárát a kínai SAIC Motor, amely többek között az MG Motor és a Maxus márkákról ismert. A döntés azért is figyelemre méltó, mert a cég korábban Magyarországot is mérlegelte mint lehetséges helyszínt, végül azonban a spanyolországi Galícia lett a befutó.
Vállalat Újabb fordulat a Mol szerbiai vásárlásának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:30
A Mol további 30 napos haladékot kért az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Eszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC) a szerbiai kőolajipari vállalat (NIS) jövőjéről folyó tárgyalások lezárására – közölte Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter a szerbiai közszolgálati televíziónak adott szentpétervári nyilatkozatában.
Vállalat Újabb személycserékről döntött a Tisza-kormány egyik minisztere
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:24
A digitális fejlesztésekért felelős állami társaságok működésének áttekintését követően az érintett szervezetek vezetői struktúrájának megújításáról döntött a kormány – közölte a tudományos és technológiai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG