A világ számos országa és városa után mostantól Norvégiában, Oslóban sem lehet Uber kocsikat fogni az utcán. A Reuters cikke szerint ugyanis itt is új taxistörvényt hoztak, ami gyakorlatilag ellehetetleníti a cég UberPOP szolgáltatásának a működtetését. Korábban, még júliusban Finnországban függesztették fel a szolgáltatást, ugyanilyen okokból, nemrégiben pedig Londonból vágták ki az Ubert – igaz, itt a vállalat körüli botrányok miatt.
Az UberPOP valójában egy maszkírozó-elnevezése a cég szolgáltatásának. Sok országban ugyanis tilos privát taxiszolgáltatást indítani, így a POP-sofőrök igazából közösségi autózók, akik hivatalosan nem kérhetnek pénzt a szolgáltatásaikért (persze, tudjuk, hogy az Uber esetében nem ez történik). A norvég taxisrendelet az ilyen szolgáltatásokat helyezi szigorúbb megfigyelés alá, ezért döntött úgy az Uber, hogy felfüggeszti a POP-ot Oslóban. Itt egyébként 28 ezer ügyfelük és több száz sofőrjük van.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Néhány befolyásos család már szervezi a testőrséget a meneküléshez – erről is beszélt Magyar Péter egy szombat este közzétett videóban. A TV2 és a Lounge Event Kft. eladásáról szóló részre mindkét cég reagált.
Az ír légitársaságnak kevesebb a közvetlen közel-keleti kitettsége, mint magyar versenytársának, ezért jobb helyzetben van a kerozinhiány idején. Az iráni háború kitörése óta a kerozin ára a duplájára nőtt.
A Ryanair vezérigazgatója szerint az olajárrobbanás miatt az ír fapados légitársaság több versenytársa, így a Wizz Air is csődöt jelenthet. Michael O’Leary szavait a Wizz Air-részvények rögtön megérezték.