Ők is okosítanák az otthonainkat, az Amazon lehet a fő vetélytárs.
A Reuters cikke szerint tegnap mutatta be az Apple legújabb termékét, a HomePod-ot, ami az Amazon saját Echójához hasonlóan az otthonaink okosítására lett kitalálva. Az eszköz igazából egy öklömnyi hangszóró, amit parancsokkal tudunk aktiválni, így Siri gyakorlatilag bármikor rendelkezésünkre áll. Természetesen, lévén Apple termék, ez is meglehetősen borsos áron kapható, 349 dollárért dobják piacra.
A szakértők szerint elsősorban az Amazon rivális termékét próbálhatják lenyomni, ugyanakkor az Apple mesterséges intelligenciája még nem olyan kiterjedt és széles körben alkalmazható, mint az Amazon Alexája, utóbbi ugyanis képes például arra, hogy gyakorlatilag bármit megrendeljünk a segítségével a cég boltjából.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az INA horvát olajipari vállalat pénteki közgyűlése 168 millió euró osztalék kifizetéséről döntött, ami részvényenként 16,80 eurót jelent – közölte a társaság az MTI-vel.
A SpaceX technológiára fókuszáló Nasdaq indexbe való bejegyzése jó teszt a tőzsdére lépő mesterséges intelligenciával (MI) foglalkozó vállalatok értékelésében, ezért a riválisok szorosan figyelemmel fogják kísérni.
Az elektromos autózás néhány éve még főként technológiai ígéretként jelent meg az autóiparban. Ma már sokkal inkább gazdasági kérdés: teljes birtoklási költségről, töltési infrastruktúráról, maradványértékről, vállalati fenntarthatósági célokról és flottapolitikáról is szól. A globális trend egyértelmű: az IEA adatai szerint 2025-ben világszerte több mint 20 millió elektromos autót értékesítettek, Európában pedig 4 millió fölé nőtt az eladás, miközben az EU-ban az elektromos autók piaci részesedése 27 százalék körül alakult.
A Mol szerkesztőségünknek megküldött közleménye szerint minden sérült dolgozó hazatérhetett a kórházból, rehabilitációjuk otthon folytatódik, míg ketten már újból munkába álltak.