3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A halál gondolatát még ma is sokan kerülik, beszédtémaként pedig szinte sosem találkozhatunk vele. Olyan, mintha valami bajt hozna ránk, ha felemlegetjük, pedig ez valójában nem a halálról szól, hanem rólunk és a szeretteinkről, akiket magunk után hagyunk majd.

A számunkra fontos személyekről akkor is gondoskodhatunk, ha már nem vagyunk jelen: a b120 örökösödés, életvégi tervezés kapcsán elérhető szolgáltatási sokat segíthetnek ebben. Ez a tevékenység sokkal több, mint egy hagyományos végrendelet: míg a hivatalos irat csupán az anyagiakra vonatkozik, egy tudatos megoldással személyes üzenetet is hagyhatunk, mely könnyíti a gyászolók helyzetét.

Sokat segít, ha rendet hagyunk magunk után!

Képzeljük el a helyzetet, amikor egy gyászoló család épp próbál eligazodni az adminisztrációs teendők útvesztőjében. Ez mindenkor kellemetlen feladat, de a veszteségek mellett különösen nagy teher lehet. Ilyenkor a szükséges papírok felkutatása, az elhunyt végakaratának keresése, jelszavak, előfizetések, bankszámlák rendezése nem egyszerű feladat.

Ez a kép remekül vázolja, miért olyan fontos, hogy még életünkben rendet tegyünk ezek kapcsán – így a hozzátartozóink dolga sokkal egyszerűbbé válhat. Fontos megérteni, hogy az orvosi papírok, iratok és személyes kérések rendezése nem a kontroll végletes formája, hanem a szeretteinkről való gondoskodás.

Sokat adhatunk azzal, ha előre tervezünk

A bevezetőben is említett B120 LifeTresor egy olyan speciális rendszer, mely segít az életvégi tervezés hatékony lebonyolításában.

Ez a megoldás nemcsak a vagyonunk rendezését teszi lehetővé, hanem arra is kiváló, hogy személyes információkat – üzeneteket, fényképeket, esetleg kéréseket – hagyjunk a családunknak. Ebből kifolyólag az örökségünk nem korlátozódik az anyagiakra, hanem érzelmi értékeket is hagyhatunk az utókor számára.

Ha előre gondolkozunk ezek kapcsán, megadhatjuk hozzátartozóinknak a szeretetteljes, nyugodt búcsú lehetőségét, hiszen nem kell majd azon aggódniuk, hogy vajon mindent úgy tesznek-e, ahogy azt mi szerettük volna.

Így kezdhetjük el a folyamatot

Ha még csak most kezdünk bele a tervezésbe, érdemes átgondolni, hogy vajon a családunk tudná-e, hogy mire vágyunk, ha holnap történne velünk valami? Amennyiben nemmel felelünk, érdemes lehet tovább haladni a folyamattal.

Gondoljuk át, hogy van-e olyan információ, jelszó, dokumentum, amelyről rajtunk kívül nem tud senki. Azt is vegyük sorra, hogy van-e olyan üzenet, gondolat, emlék, melyet mindenképp szeretnénk megosztani a családunkkal – ezek már remek kiindulópontot adhatnak számunkra.

Ha szeretnénk megismerkedni mélyebben is az életvégi tervezés lehetőségeivel és lényegével, akkor a b120.eu oldalát mindenképp érdemes felkeresni. Itt minden fontos információt megtalálhatunk a téma kapcsán, és természetesen elérjük azokat a tudnivalókat, ami a tényleges tervezéshez szükséges lehet.

Címkék: Vásárló

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Nincsen még vége a horrornak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 10:36
Újabb áremelkedés jön.
Vásárló Egész évben karácsony – de hová tűnik az ünnep varázsa?
Elek Lenke | 2025. október 27. 19:22
Kint 17 fokot mutat a hőmérő, még októberben vagyunk, de az egyik nagy bevásárlóközpont lakberendezési üzletében már ömlenek ránk a halloweeni mellett a karácsonyi áruk is. Mire eljön az ünnep, elvész annak a varázsa, gondolhatja sok magyar vásárló. De hogyan és miért kezdtek a hazai kereskedők is elmozdulni ebbe az irányba?
Vásárló Csapatépítés: befektetés vagy plusz kiadás?
Márkázott tartalom | 2025. október 27. 18:58
A legtöbb vállalat életében időről időre felmerül a kérdés, hogy vajon tényleg megéri-e csapatépítést szervezni, vagy ez csak egy újabb költség, amit a vezetőség jobb híján elkönyvel a „jó hangulat fenntartása” címen? A válasz azonban sokkal egyértelműbb, mint gondolnánk. Egy jól megválasztott program ugyanis nem csupán a közösséget erősíti, hanem hosszú távon a teljesítményre és a lojalitásra is hat. 
Vásárló Új korszak kezdődik Salgótarjánban: épül a város első STOP SHOP bevásárlóparkja
Natív tartalom | 2025. október 27. 16:18
Salgótarján új fejezethez érkezik: a város központjában, a Lidl melletti területen megkezdődött a régió legújabb STOP SHOP bevásárlóparkjának építése. A CPI Hungary fejlesztésében megvalósuló projekt nemcsak új vásárlási lehetőségeket, hanem modern, fenntartható és közösségbarát környezetet is hoz a nógrádi megyeszékhelyre.
Vásárló Csak ebben a magánkórházban található újszülött/koraszülött intenzív centrum
Natív tartalom | 2025. október 27. 14:33
A természetes szülés fontosságára hívta fel a figyelmet Dr. Siklós Pál, hiszen szerencsére már akár két császár után is lehetséges a hüvelyi szülés, ahogyan ikreknél is. A szülészfőorvos kiemelte a magánegészségügy azon vitathatatlan előnyét, hogy személyhez kötött szülésznő és/vagy szülészorvos választására is lehetőség van. A TritonLife magánkórház közleményében továbbá kiemelik, hogy intézményükben van a magánegészségügyben egyedüliként elérhető újszülött/koraszülött intenzív centrum (PIC II).
Vásárló Miért éri meg ökobarattá tenni egy szálláshelyet?
Márkázott tartalom | 2025. október 27. 12:22
A turizmusban is évről évre egyre fontosabb szempont a fenntarthatóság. Az utazók közül sokan ma már nemcsak a szállás kényelmét vagy elhelyezkedését mérlegelik, hanem azt is, hogy mennyire környezetbarát a hely, ahol megszállnak. Egy ökobarát szálláshely nemcsak a bolygónknak tesz jót, de hosszú távon a tulajdonosnak is, hiszen csökkenhetnek a költségek, nőhet a vendégek elégedettsége és a vállalkozás vonzóbbá válhat a piacon. 
Vásárló Nagy öröm érte az Aldi vásárlóit
Privátbankár.hu | 2025. október 21. 08:14
Megduplázza az online vásárlás elérhetőségét.
Vásárló Milyen termékeket érdemes értékesíteni a magyar online piactereken?
Márkázott tartalom | 2025. október 20. 16:56
A magyar online kereskedelem folyamatosan bővül, és a piacterek egyre népszerűbbek a vásárlók körében. Az eladók számára ez hatalmas lehetőségeket kínál, ugyanakkor egy fontos kérdést is felvet: mely termékek fogynak a legjobban? A megfelelő termékkör kiválasztása döntő lehet a siker és a stagnálás között.
Vásárló Brand safety vs. bevétel: mit kezdjenek a kiadók a „szürke zónás” hirdetőkkel?
Márkázott tartalom | 2025. október 20. 10:17
A hazai online médiapiac egyszerre él meg két nyomást: az egyik az olvasói bizalom megőrzése, a másik a hirdetési bevétel növelése. A kettő általában együtt halad – amíg nem kerül szóba a „szürke zóna”. Ez az a tér, ahol a hirdető jogilag tiszta, a termékkategória nem tiltott, mégis felmerülhetnek reputációs, ízlésbeli vagy kontextusbeli kérdések. Klasszikus példa, amikor egy komoly, tragédiával foglalkozó cikk mellé fut be harsány, „garantált eredményt” ígérő kreatív. Nem illegális, csak rossz helyen van – és a kiadó márkájától idegen.
Vásárló Egyre jobb magyar autósnak lenni
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 09:49
Megint csökkentek az üzemanyagok átlagárai, a dízelről pedig újabb jó hír érkezett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG