1p
Az állami tulajdonú vízművek által felszámítható ivóvíz- illetve csatornahasználati díjak december 24-től részben emelkedtek, a vidékfejlesztési miniszter erről szóló rendelete a Magyar Közlönyben jelent meg. Az ivóvízért és a csatorna használatáért továbbra is alapdíjat és a fogyasztással arányos díjat kell fizetni. A havi alapdíjak a lakosság körében minden cégnél emelkedtek.

Mindenhol emelkedtek a havi alapdíjak a vízszolgáltatóknál. Például a siófoki Dunántúli Regionális Vízmű víz alapdíja havi 210 forintról 260-ra, míg a csatorna alapdíja 385 forintról 455 forintra emelkedett. A fogyasztással arányos díj ugyanakkor nem változott, a vízé 397, a csatorna használaté 540 forint maradt köbméterenként ennél a társaságnál.

A főváros északi agglomerációját kiszolgáló váci központú Duna Menti Regionális Vízműnél viszont az alap- és a mennyiségi díjak is emelkedtek. A víz alapdíja 30 forinttal 280 forintra, a csatornáé szintén 30 forinttal, 330 forintra emelkedett. A víz köbméteréért fizetendő díj 239-ről 241 forintra, míg a csatornáért járó 285 forintról 290 forintra emelkedett. A nem lakossági fogyasztóknál csak a fogyasztással arányos díjat kell fizetni, igaz az magasabb a lakossági tarifánál.

A siófoki cégnél maradt  a víznél a 411 forintos, míg a csatornánál az 566 forintos tarifa. A váci cég a vízért 239 helyett 241 forintot, míg a csatornáért 285 forint helyett 290-et számíthat fel köbméterenként. A kormány honlapján december elején megjelent rendelet tervezethez képest némileg változott a végső tarifa. A példaként vett két vízműnél maradva: a siófokinál a tervezet lakossági havi víz alapdíj 285 forint volt, ebből lett 260 forint, a tervezett 500 forintos havi csatornadíj pedig 455 forintra csökkent. A köbméter díjak viszont a tervezetben és a végleges rendeletben is azonosak.

A váci cégnél fordított a helyzet, a havi alapdíjak maradtak azonosak a végleges változatban a tervezethez képest, viszont a köbméterenkénti díjak kissé emelkedtek. A vízé 240-ről 245 forintra, a csatornáé pedig 290-ről 295 forintra. A tervezet indoklása 4,2 százalékra tette a víz- és csatornadíj emelkedését, a kisebb módosulások feltehetően érdemben nem változtattak a rátán.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Melyik fogszabályozó illik hozzád? – Rögzített, láthatatlan vagy kivehető megoldás?
PR | 2025. december 18. 10:37
A modern fogszabályozás ma már minden korosztály számára elérhető – és teljesen személyre szabható. Az Artdent Fogászat és Szájsebészet rendelőjében a 30–60 éves páciensek is egyre nagyobb számban választják az esztétikusabb, rendezettebb mosoly felé vezető utat, méghozzá a lehető legészrevétlenebb módon. De melyik fogszabályozó a legjobb választás? A rögzített, a láthatatlan sín vagy a kivehető készülék? Segítünk eligazodni a lehetőségek között, hogy megtaláld a számodra legideálisabb megoldást.
Vásárló Olcsóbb lett a tankolás szerda reggelre, de van egy rossz hírünk
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 10:44
A következő napokban viszont nem várható további árcsökkenés.
Vásárló Mit üzen egy jó ajándék?
Márkázott tartalom | 2025. december 13. 10:34
Az ajándékozás elsőre egyszerű gesztusnak tűnik, valójában azonban jóval többről szól, mint egy tárgy átadásáról. Egy ajándék mindig üzenetet hordoz: figyelmet, elismerést, kapcsolatot vagy éppen státuszt. Éppen ezért nem mindegy, mit, mikor és kinek adunk. Különösen akkor, ha üzleti vagy hivatalos közegben történik az ajándékozás.
Vásárló Döntött az EU: ezt megemlegeti, aki rendszeresen rendel külföldről
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:25
Jön a kötelező vám a kis értékű csomagokra.
Vásárló Érdemes lesz elővenni a töltőpisztolyt a hétvégén
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:05
Szombaton mindkét üzemanyag típus nagykereskedelmi ára csökken. A benziné jobban.
Vásárló Tegyél a kosaradba egy kis gondoskodást! – Indul az Adni Öröm! adománygyűjtő akció
PR | 2025. december 11. 13:27
Idén karácsonykor is több ezer rászoruló ember ünnepe válhat szebbé, ha csatlakozol a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös Adni Öröm! tartósélelmiszer-adomány gyűjtéséhez. 2025. december 11. és 16. között több ezer önkéntes személyesen várja a vásárlók felajánlásait a kijelölt SPAR és INTERSPAR áruházakban.
Vásárló Táncra perdülhetnek az autósok – itt vannak az új üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 11:42
Csütörtökön mindkét üzemanyag típus nagykereskedelmi ára csökken.
Vásárló Csak összehozta a kormány: másfél éve nem láttunk ilyet a boltokban
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. december 8. 05:46
Hogy milyen áron, azt még nem tudhatjuk biztosan, de összejött az éves szintű élelmiszerár-csökkenés: annyi termék került be az árrésstop hatálya alá, hogy idén decemberben olcsóbban vásárolhatunk be a hipermarketekben, mint tavaly. Bezuhant a sertésmájas ára, a kávé és az alkohol viszont nagyot drágult. 
Vásárló Outdoor életmód – merész vállalkozás és divat találkozása
Márkázott tartalom | 2025. december 7. 17:21
Gondoltál már arra, hogy mitől válik egy márka ikonikussá a szabadtéri világban? A szabadidős életmód iránti növekvő lelkesedés nemcsak a természet szerelmeseinek körében terjed, hanem divatirányzatként is egyre hangsúlyosabban van jelen.
Vásárló Miért választják egyre többen a prémium magánegészségügyet?
Márkázott tartalom | 2025. december 7. 14:12
Az elmúlt években látványosan megváltozott, hogyan gondolkodnak az emberek az egészségügyi szolgáltatásokról. Egyre többen szeretnének gyors, kiszámítható, átlátható és magas színvonalú ellátást kapni, lehetőleg olyan környezetben, ahol a páciens valódi partnerként jelenik meg. A prémium magánegészségügy népszerűsége éppen ezért nő: nem csupán szolgáltatást nyújt, hanem komplex élményt, amelyben a figyelem, a kényelem és a szakértelem egyaránt kiemelt szerepet kap.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG