1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Több tucatnyi ország - köztük kelet-európaiak - olimpiai bizottságainak vezető illetékesei és nemzeti jegyterjesztő ügynökségeinek képviselői próbáltak eladni illegálisan, esetenként a hivatalos ár sokszorosáért belépőjegyeket a júliusban kezdődő londoni olimpiára a The Sunday Times álcázott riportereinek, akiknek a a beszámolója szerint például a szerb olimpiai bizottság illetékeseivel egy budapesti tanácskozáson tárgyaltak a törvénysértő tranzakció lehetőségéről. Az ügyben máris vizsgálatot indított a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.

A vezető konzervatív vasárnapi brit lap munkatársai kéthavi nyomozómunkával tárták fel az olimpiai belépők terjesztését övező korrupciót, és azt találták, hogy nem kevesebb mint 54 ország olimpiai, illetve nemzeti jegyértékesítő szervezeteinek illetékesei voltak hajlandók korrupt jegyforgalmazási ügyletekre. A The Sunday Times riporterei Djordje Visackival, a Szerb Olimpiai Bizottság főtitkárával egy áprilisi budapesti tanácskozáson léptek kapcsolatba. Visacki a lap vasárnapi feltáró riportja szerint a Hilton szállodában találkozott az újságírókkal, akik azt mondták neki, hogy egy liechtensteini vagyonalap képviseletében szeretnének nagymennyiségű olimpiai belépőt vásárolni egy befektető számára. A rejtett kamerával rögzített beszélgetésen a szerb olimpiai vezető kijelenti, hogy "természetesen tárgyalhatunk a dologról".

Nem sokkal a budapesti találkozó után, már Londonban a két riporter telefonhívást kapott Milos Milenkovictól, a Szerbiának kiutalt olimpiai belépők értékesítéséért felelős illetékestől, aki kapcsolatba hozta az újságírókat az értékesítést végző ügynökség vezetőjével, Ivan Radojeviccsel. Radojevic a cég belgrádi székhelyén találkozott az oknyomozó brit újságírókkal, és közölte velük, hogy ezerötszáz olimpiai belépőt tud eladni nekik 80 ezer font (csaknem 30 millió forint) készpénz ellenében. Ez 30 százalékos felár az eredeti árhoz képest, ám Radojevic elmondta, hogy Szerbiában egyes belépők a névérték ezer százalékán találnak gazdára, úgyhogy ő tulajdonképpen "jutányos áron" kínálja a jegyeket.

Asta Zirlyte, a litvániai értékesítést végző Baltic Clipper nevű cég igazgatója - akivel a The Sunday Times riporterei Frankfurtban találkoztak - ugyanakkor a felajánlott kétszeres felárat sem tartotta elégségesnek, javasolva az újságíróknak, hogy "nézzenek már körül a piacon". Zirlyte közölte velük, hogy például a nyitóünnepségre szóló csomagok tízezer fontos áron forognak. A brit lap riporterei kapcsolatba léptek még Joav Bruckkal, az izraeli és a ciprusi jegyértékesítést végző ügynökség vezetőjével, aki 525 belépőt kínált fel, köztük huszonkettőt az egyik legkeresettebb versenyszámra, a százméteres síkfutás döntőjére, AA kategóriás, vagyis a legjobb ülőhelyekre, összesen 66 ezer - egyenként háromezer - fontért, a hivatalos ár háromszorosáért. A cikk megnevezi még Görögországot, Thaiföldet, Szaúd-Arábiát, Pakisztánt, Lengyelországot és Indonéziát azon országok között, amelyeknek illetékesei hajlandónak mutatkoztak olimpiai belépők adásvételére. A The Sunday Times idézi a NOB közleményét, amely "rendkívül súlyosnak" minősítette a lap beszámolójában foglaltakat. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság tudatta azt is, hogy máris megtette az első lépéseket az ügy kivizsgálására.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Bajban a Robinson Tours utasai: a magyar hatóság tehetetlen
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 17:49
Fizetésképtelen a cég, a bolgár szervektől várnak választ.
Vásárló Láthatatlan rendszerezési tippek, amikkel száműzhetjük a káoszt az otthonunkból
PR | 2026. augusztus 5. 11:37
Egy kompaktabb lakásban gyorsan ráébredünk arra, hogy nem a tárgyaink száma jelenti a szűk keresztmetszetet, hanem az, hogyan gazdálkodunk a rendelkezésre álló hellyel. Aki próbált már rendszert vinni egy kisebb nappaliba vagy egy apró konyhába, jól tudja, hogy a hagyományos, robusztus gardróbok sokszor csak elfedik a zsúfoltságot, ahelyett, hogy valódi megoldást nyújtanának.
Vásárló Kerti összejövetelek: higiénia és biztonság felsőfokon
Márkázott tartalom | 2026. augusztus 3. 10:13
A nyári időszak különösen alkalmas szabadtéri összejövetelek szervezésére, legyen az családi grillezés vagy egy nagyobb szórakozóhely nyitott terasza. Ezen események sikerességéhez elengedhetetlen a higiénia és az élelmiszerbiztonság fenntartása. A gondos előkészítés és az ételek biztonságos kezelése a vendégek egészségét óvja, és hozzájárul az esemény élvezhető megéléséhez.
Vásárló Hogyan találj rá a tökéletes webtárolási megoldásra?
Márkázott tartalom | 2026. augusztus 2. 10:32
Weboldalad beindításakor vagy modernizálásakor kérdéses, hogy milyen típusú tárhelyet válassz. Ha kisebb méretű honlapot tartasz fenn, egy egyszerű tárhelyszolgáltatás is elegendő lehet. Azonban, ha jelentős forgalomra számítasz, érdemes elgondolkodni egy virtuális magánszerver, azaz VPS bérlésén.
Vásárló Az egyik legjobb befektetés ma nem a tőzsdén van, hanem az angol nyelvtudásban
Márkázott tartalom | 2026. augusztus 1. 09:48
A befektetésekről legtöbbször részvények, kötvények, ingatlanok vagy éppen arany jut eszünkbe. Pedig létezik egy olyan „eszköz”, amely sokak számára hosszú távon még ezeknél is nagyobb megtérülést hozhat: a magas szintű angol nyelvtudás.
Vásárló Nehéz megmondani, mi fog történni a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 18:14
Csütörtökön további árváltozásra számíthatunk az üzemanyagokat tekintve.
Vásárló Örülhetnek az érintettek? Erről az áfacsökkentésről döntenek Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 13:33
A nyár közepén a kérdés nem tűnik aktuálisnak, viszont a hidegebb hónapokra fontos felkészülés. 
Vásárló Hitel vagy Ciprus? Így spórolhat meg milliókat a fenntartható esküvővel
Elek Lenke | 2026. július 18. 16:14
Egy átlagos lalkodalom 6-10 millió forintba kerül Magyarországon. Sokan viszont nem akarnak már erre áldozni, a pazarlást sem tartják helyesnek, és a milliókat másra költik inkább. Ezért is terjed a slow wedding. 
Vásárló Mire érdemes költeni lakásfelújításkor, ha az értéknövelés a cél?
Márkázott tartalom | 2026. július 18. 11:06
Lakásfelújítás előtt joggal merül fel a kérdés, hogy vajon melyik beruházás térül meg igazán. Bár csábító lehet a legújabb trendeket követni, egy ingatlan értékét általában nem a látványos, hanem az átgondolt fejlesztések növelik leginkább. Azok a felújítások bizonyulnak jó befektetésnek, amelyek egyszerre javítják a lakás funkcionalitását, megjelenését és komfortját. Ha pedig a későbbi eladás vagy kiadás is szempont, különösen fontos, hogy olyan megoldások szülessenek, amelyek szélesebb kör számára is vonzóak.
Vásárló Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Ez történik kedden
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 13:23
Stagnálnak az árak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG