3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A héten sokat drágult a benzin és a gázolaj is a mediterrán piacon, ezalatt a forint csak hajszállal erősödött, ezért a GKI Energiakutató most azzal számol, hogy az eheti áremelések után a következő héten is árat fog emelni a Mol, már csak az a kérdés, hogy mennyivel?

A hazai üzemanyagárak változását alapvetően két tényező alakítja: az üzemanyagok nemzetközi piaci árváltozása és a forint-dollár árfolyamának alakulása. Az árdöntések azonban számos más, az olajvállalatok tényleges beszerzéseinek és működési költségeinek alakulásától függnek, A piaci változások regisztrálását több cég végzi, az árjegyzések között esetenként nagyobb eltérés is lehet. A GKI Energiakutató Kft. a Reuters árjegyzései alapján végzi el az árváltozás előrejelzéséhez tartozó számításokat.

A Brent spot kőolaj ára a héten 60-63 dollár között változott, heti átlagban 2 dollárral, 4%-kal nőtt az olajár. A héten az áremelkedés csütörtök-pénteken kezdőfött, a hét elején kis csökkenés és stagnálás volt. Az olajár emelkedését a kereskedők főképp a jemeni harcokkal indokolták, holott ezek az események a globális olajkitermelést nem érintik. Az áremelkedést inkább a dollár gyengülése magyarázhatja, illetve az, hogy továbbra is erős az olaj iránti kereslet annak ellenére, hogy a kőolajkészletek az Egyesült Államokban új csúcsokon vannak.


Kicsit erősödött a forintunk

A forint árfolyama a héten 278,5 Ft/dollár körül ingadozott, összességében másfél forinttal kellett kevesebbet adni egy dollárért, mint a megelőző héten. A forint árfolyama a hét utolsó napján gyengült.

Nagyot drágult a benzin

A hét folyamatai alapján, a már literre és forintra átszámolt különböző tőzsdei jegyzésárak mellett, a benzin esetében a mediterrán piacon 5,2%-os emelkedést jeleznek a változások, az északnyugat-európai piacokon a forintban számított változások 4,7%-os, illetve 3,8%-os áremelkedést mutatnak. A gázolajnál a mediterrán piacon a forintban számított változások 1,4%-os emelkedést jeleztek, az észak-európai piacokon 1,6% volt az árak forintban mért emelkedése. Ezen a héten az árfolyam változása mérsékelte a piaci árak emelkedését.

Ekkora emelés jöhet

A mediterrán és más európai tőzsdei piaci folyamatok hatására összességében benzin áránál 7-8 forintos áremelkedést jelent a teljes heti változás. Ha a pénteki áremelési döntést figyelembe vesszük, akkor a benzin ára hétfőn 4-5 forinttal emelkedhet.

 

 

A gázolajnál a heti változások 2-3 forintos emelést jelentenek, amelyből levonva a pénteki 2 forintos emelést, akkor már nem várható a heti átlagok szintjén változás. Azonban a pénteki áremelés szerdai bejelentése óta a gázolaj piaci ára tovább drágult, ezért elképzelhető egy kisebb, 2-3 forintos áremelés is  attól függően, hogy az árdöntés milyen egyéb hatást vesz figyelembe.

Így a benzin ára 380-383 forint/liter, a gázolaj ára a 377-380 Ft/liter közötti szinten alakulhat - áll a GKI előrejelzésében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Mystery Hotel Budapest – ahol a céges rendezvények élménnyé válnak
PR | 2026. február 16. 08:27
Egy sikeres céges rendezvény több mint jól megválasztott előadók és programok sora: a helyszín, a hangulat és a vendéglátás mind hozzájárul ahhoz, hogy az esemény valóban maradandó élményt nyújtson a résztvevőknek. A budapesti Mystery Hotel különleges atmoszférájával, kifinomult tereivel és professzionális szolgáltatásaival ideális választás konferenciák, tréningek, gálaestek vagy akár kötetlen nyári összejövetelek számára.
Vásárló Mi készül a benzinkutakon? Ez vár a magyar autósokra
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 10:05
Az olajár stabilizálódott – legalábbis egyelőre. 
Vásárló Szívhatják a fogukat az autósok pénteken
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 19:43
Néhány forintos árváltozás jöhet.
Vásárló Lesznek autósok, akiknek igazán jó napnak ígérkezik a csütörtök
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 10:01
Érdemes csütörtökig várnia, ha dízeles.
Vásárló 3 sport, amiben több pénz lehet, mint a fociban
PR | 2026. február 11. 09:54
A labdarúgás világszerte a legismertebb és legnézettebb sportág, ezért sokan automatikusan azt gondolják, hogy itt lehet a legtöbb pénzt keresni sportolóként. A valóság azonban ennél árnyaltabb. Bár a futballban hatalmas fizetések és átigazolási díjak léteznek, vannak olyan sportágak, ahol az elit szintre jutó versenyzők akár még nagyobb bevételre is szert tehetnek, különösen szponzori szerződések, reklámbevételek és versenydíjak révén.
Vásárló 19 évet kellett várni rá, de megtörtént a csoda a magyar hipermarketekben
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. február 11. 05:47
Akkorát estek éves összehasonlításban az élelmiszerárak, mint a Privátbankár Árkosár 19 éves története során még sosem – azt azonban nem árt hozzátenni, hogy egy éve épp történelmi csúcson voltak az árak. Családi nagybevásárlásra ne induljunk el, ha nincs nálunk legalább 35 ezer forint – itt a legfrissebb, ünnepi felmérés eredménye.
Vásárló Ne csaljon Valentin-napon, könnyen lebuktathatja a hatóság
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 08:16
A virágboltok, édesség-, illatszer- és ékszerüzletek, vendéglátóhelyek számíthatnak leginkább a revizorok érkezésére.
Vásárló Mit művelt a családi nagybevásárlás árával az árrésstop?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:01
A 19 éve futó Privátbankár Árkosár-sorozat friss eredményeit harangozta be munkatársunk a Trend FM műsorában: a bázishatás és az árrésstop miatt nagyot esett a családi nagybevásárlás ára. Kérdés, hogy mi lesz egy-két hónap múlva a számokkal. A beszélgetés során távolabbról, az árupiacok és a globális termelők szempontjából is megvizsgálták az élelmiszerárakat.
Vásárló Az üde tekintet titka: műtét nélküli szemöldökemelés
Márkázott tartalom | 2026. február 7. 09:59
Egy nyitott és ragyogó tekintet sokakat lenyűgözhet, ám a szemöldök lógása ezt a frissességet árnyalhatja, még akkor is, ha valaki kipihent. Az életkor előrehaladtával az arcon jelentkező változások egyre észrevehetőbbé válnak, és sokan keresik a hatékony, ugyanakkor kevésbé drasztikus megoldásokat.
Vásárló Hogyan teheted a fogászati rendelődet valóban hatékonnyá?
Márkázott tartalom | 2026. február 7. 07:32
El tudod képzelni, hogy a hétfő reggeled a fogorvosi rendelőben nem a káoszról és a folyamatos csörgésről szól, hanem gördülékeny rendben zajlik? A mindenese recepciós helyett, aki egyszerre próbálja kezelni a telefonhívásokat, a betegeket és az időpontkártyákat, egy hatékony időpontfoglaló rendszer vár. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG