3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Manapság egy lakás vagy ház szinte helyszíntől függetlenül komoly összeg befektetését jelenti a vásárolni kívánók számára. Azok, akik a párjukkal kívánnak közös otthont venni, vagy már a meglévő családjuk számára keresnek ingatlant, kicsivel talán könnyebb helyzetben vannak. Az egyedülállók számára azonban lényegesen kevesebb támogatási lehetőség áll rendelkezésre, ebből kifolyólag megeshet, hogy nekik tovább kell várniuk álmaik otthonának megszerzésére.

Állami támogatások - Családok Otthonteremtési Kedvezménye (CSOK)

Azok, akik már legalább azt az embert megtalálták, akivel tervezik leélni a hátralévő életüket, sok támogatást kaphatnak az otthonuk megszerzéséhez. Persze ehhez arra is szükség van, hogy tervezzenek családot alapítani.

Családok számára, támogatásokkal is számoló hitelkalkulátor elérhető a megveszLAK.hu oldalán is, ahol ideális esetben álmaink otthonát is megtalálhatjuk!

Ha már van legalább egy gyermek a családban, akkor jogosultak lehetünk az egygyermekesek számára biztosított CSOK-keretre, de ha úgy számolunk alapvetően, hogy akár 3 gyerkőc is lehet a családban, és hajlandóak vagyunk a falusi CSOK keretében támogatott települések egyikére költözni, akkor nem csak az ingatlan vásárlására kaphatunk támogatást, hanem akár a felújítás munkálatokra is igénybe vehető egy nagyon kedvezményes, államilag támogatott kamatozású hitel is.

Állami támogatások - Babaváró hitel

A házaspárok számára elérhető még egy államilag támogatott konstrukció, a Babaváró hitel. Ennek keretein belül vállalni kell, hogy a hitel felvétele után legalább egy gyermek születni fog a családba. Ehhez mérten pedig különböző kedvezmények járnak a visszafizetésre.

  • Az első gyermek megszületése után véglegessé válik a kamatkedvezmény, valamint igényelhető 3 év szüneteltetés a törlesztésben.
  • A második gyermek megszületése után az állam a fennálló tartozás 30%-át elengedi, valamint további 3 év szünetet lehet igényelni a törlesztésből.
  • A harmadik gyermek megszületése után a fennálló tartozást az állam kifizeti, így a hitel megszűnik.

Azonban azzal az eshetőséggel is számolni kell, hogy megeshet, egyáltalán nem történik gyermekáldás a családban a hitelfelvételt követően. Mivel a szerződésben ki van kötve, hogy a hitelfelvétel után 5 éven belül gyermeknek kell születni, ha ez nem történik meg, az addig igénybe vett kamattámogatást vissza kell fizetni, a fennmaradó tartozás pedig 17%-os kamattal folytatódik.

Azoknak sem kell csüggedni, akik nem jogosultak állami támogatásokra. A megveszLAK.hu-n található lakáshitel kalkulátor mindenkinek megmutatja, milyen lehetőségei vannak ingatlant vásárolni.

Az egyedülállók lehetőségei

Azok, akik egyedülállóként szeretnének lakást vagy házat vásárolni, nincsenek ma könnyű helyzetben. Számukra jelen pillanatban ugyanis nem állnak rendelkezésre a fenti kedvezmények. Viszont a lakáshitel számukra is megoldást nyújthat.

Címkék: Vásárló

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Bajban a Robinson Tours utasai: a magyar hatóság tehetetlen
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 17:49
Fizetésképtelen a cég, a bolgár szervektől várnak választ.
Vásárló Láthatatlan rendszerezési tippek, amikkel száműzhetjük a káoszt az otthonunkból
PR | 2026. augusztus 5. 11:37
Egy kompaktabb lakásban gyorsan ráébredünk arra, hogy nem a tárgyaink száma jelenti a szűk keresztmetszetet, hanem az, hogyan gazdálkodunk a rendelkezésre álló hellyel. Aki próbált már rendszert vinni egy kisebb nappaliba vagy egy apró konyhába, jól tudja, hogy a hagyományos, robusztus gardróbok sokszor csak elfedik a zsúfoltságot, ahelyett, hogy valódi megoldást nyújtanának.
Vásárló Kerti összejövetelek: higiénia és biztonság felsőfokon
Márkázott tartalom | 2026. augusztus 3. 10:13
A nyári időszak különösen alkalmas szabadtéri összejövetelek szervezésére, legyen az családi grillezés vagy egy nagyobb szórakozóhely nyitott terasza. Ezen események sikerességéhez elengedhetetlen a higiénia és az élelmiszerbiztonság fenntartása. A gondos előkészítés és az ételek biztonságos kezelése a vendégek egészségét óvja, és hozzájárul az esemény élvezhető megéléséhez.
Vásárló Hogyan találj rá a tökéletes webtárolási megoldásra?
Márkázott tartalom | 2026. augusztus 2. 10:32
Weboldalad beindításakor vagy modernizálásakor kérdéses, hogy milyen típusú tárhelyet válassz. Ha kisebb méretű honlapot tartasz fenn, egy egyszerű tárhelyszolgáltatás is elegendő lehet. Azonban, ha jelentős forgalomra számítasz, érdemes elgondolkodni egy virtuális magánszerver, azaz VPS bérlésén.
Vásárló Az egyik legjobb befektetés ma nem a tőzsdén van, hanem az angol nyelvtudásban
Márkázott tartalom | 2026. augusztus 1. 09:48
A befektetésekről legtöbbször részvények, kötvények, ingatlanok vagy éppen arany jut eszünkbe. Pedig létezik egy olyan „eszköz”, amely sokak számára hosszú távon még ezeknél is nagyobb megtérülést hozhat: a magas szintű angol nyelvtudás.
Vásárló Nehéz megmondani, mi fog történni a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 18:14
Csütörtökön további árváltozásra számíthatunk az üzemanyagokat tekintve.
Vásárló Örülhetnek az érintettek? Erről az áfacsökkentésről döntenek Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 13:33
A nyár közepén a kérdés nem tűnik aktuálisnak, viszont a hidegebb hónapokra fontos felkészülés. 
Vásárló Hitel vagy Ciprus? Így spórolhat meg milliókat a fenntartható esküvővel
Elek Lenke | 2026. július 18. 16:14
Egy átlagos lalkodalom 6-10 millió forintba kerül Magyarországon. Sokan viszont nem akarnak már erre áldozni, a pazarlást sem tartják helyesnek, és a milliókat másra költik inkább. Ezért is terjed a slow wedding. 
Vásárló Mire érdemes költeni lakásfelújításkor, ha az értéknövelés a cél?
Márkázott tartalom | 2026. július 18. 11:06
Lakásfelújítás előtt joggal merül fel a kérdés, hogy vajon melyik beruházás térül meg igazán. Bár csábító lehet a legújabb trendeket követni, egy ingatlan értékét általában nem a látványos, hanem az átgondolt fejlesztések növelik leginkább. Azok a felújítások bizonyulnak jó befektetésnek, amelyek egyszerre javítják a lakás funkcionalitását, megjelenését és komfortját. Ha pedig a későbbi eladás vagy kiadás is szempont, különösen fontos, hogy olyan megoldások szülessenek, amelyek szélesebb kör számára is vonzóak.
Vásárló Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Ez történik kedden
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 13:23
Stagnálnak az árak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG