3p

A világ egyik legtekintélyesebb turisztikai magazinja hosszú cikket szentel a Kapolcs közelében épült faházacskáknak, amelyek a szerző, Rachel Chang szerint Csóromföldén épültek. Erről sokaknak bizonyára R.R.Tolkientől Középfölde jut eszébe. Csak itt nem hobbitok pihennek…

De az ember olykor a saját hazáját – sőt, a Balaton környékét - se ismeri.

A lap, amelynek szakírói rendszeresen rangsorolják a világ legjobb légi társaságait, szállodáit, éttermeit, elismeréssel adózik az építészeti és turisztikai szempontból egyaránt különös ötletnek. Ahogy írják, „a Treehouses Kapolcs faházai sziklaépítményeket utánoznak… A magyar mezőgazdasági területek dombvidékén, Budapesttől mintegy 90 mérföldre dél-nyugatra épült az üdülőhely.”

A Csóromföldén található szálláskomplexum valójában hat kabin, amelyet a Hello Wood építészeti stúdió által tervezett, és amelyet szabálytalan, kőtömbszerű formái miatt „ szikláknak” is neveznek. A stúdió közleményét idézi a lap, miszerint ezek a "szabálytalan síkokból álló sötétszürke fapanelek"  beleolvadnak a gyönyörű tájba.

Fotó: Hello Wood/Bujnovszky Tamás
Fotó: Hello Wood/Bujnovszky Tamás

A kőszerű kabinok ugyanakkor ki is tűnnek a Balaton-felvidék világából. Az üdülőhely mindössze 20 percre található az olyan híres magyar látnivalóktól, mint a Balaton és a Veszprémi Vár.

A két fő részére kialakított apartmanok mindegyike nappalival, dupla zuhanyzóval, gardróbbal, étkezőasztallal, terasszal, üvegfalú infraszaunával és pezsgőfürdővel rendelkezik. A helyszínen található egy recepciós épület is, étteremmel, mivel minden éjszakai ott-tartózkodás tartalmaz egy teljes angol-ír reggelit, valamint kerékpárhasználatot, mert a kerékpározás és a túrázás egyaránt népszerű tevékenység a régióban. Az üdülőhelyet a TreeHouses cég üzemelteti, amely már ismert noszvaji faházairól.

Fotó: Hello Wood/Bujnovszky Tamás
Fotó: Hello Wood/Bujnovszky Tamás

A Treehouses Kapolcs a Hello Wood egykori nemzetközi nyári táborának öthektáros területén található. A telket az építésziroda vásárolta meg 2016-ban egy ideiglenes falu számára, amelyek házait az építészhallgatók húzták fel.

„Az évek során nagyon megszerettük azt a területet, ahol régen táborainkat tartottuk” – nyilatkozta a Hello Wood társalapítója és vezérigazgatója, Huszár András. "Az viszont egyértelmű volt, hogy a nyári fesztiválok elmúltával Csóromfölde és a környező falvak az év nagy részében elhagyatottá válnak. De ma már nem csak az építkezésen tudunk munkát biztosítani a helyieknek, hanem a kabinok üzemeltetése és más operatív feladatok révén egész évben."

Címkék: Vásárló Turizmus

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Nyaralni indul? Ezt a tippet fogadja meg tankoláshoz!
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 09:33
Ez történt az üzemanyagokkal.
Vásárló Valami készül a benzinkutakon – örülhetnek az autósok?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 10:26
Ez történt az üzemanyagok árával.
Vásárló Lefújták az egészen különös sztrájkot Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. június 24. 16:08
Mégsem lesz benzinkútsztrájk.
Vásárló Hogyan írjunk figyelemfelkeltő ingatlanhirdetést?
Márkázott tartalom | 2025. június 19. 09:55
Ingatlan eladásakor az egyik legfontosabb tényező a hatásos hirdetési szöveg. A piacon rengeteg hasonló hirdetés található, amelyeket az érdeklődők könnyen átfutnak. Mi teremtheti meg azt a különbséget, ami a mi hirdetésünket kiemeli a tömegből? Egy jól megírt szöveg nemcsak az adatok felsorolásából áll, hanem az ingatlan hangulatát is át kell adnia. Gondoltunk már arra, hogy a részletek és az érzelmek közvetítése az, ami igazán megragadhat egy potenciális vevőt?
Vásárló Nagy durranás készül a magyar patikákban – Nagy Márton már örül
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 16:42
Itt is vállalják az árkorlátozást.
Vásárló Leszegi a fejét, ha meglátja a hétvégi üzemanyagárakat!
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 12:45
A nemzetközi áremelkedés szombattól megjelenik a hazai kutakon is.
Vásárló Diszkrét fogszabályzó módszerek
Márkázott tartalom | 2025. június 13. 10:52
A nem megfelelően nőtt fogak és a torlódásuk hosszú távon igen kellemetlen fogászati problémákhoz vezethetnek, mindemellett esztétikailag sem túl vonzóak. Sokan felnőttkorban jutnak el arra a pontra, hogy szeretnék az egymásra torlódott fogakat szabályozó viselésével helyreállítani.
Vásárló Váratlan veszély leselkedik a gyerekekre – baljós jelentést tettek közzé
Kollár Dóra | 2025. június 11. 15:03
Egy friss jelentés szerint Európában és Nagy-Britanniában folyamatosan nő az új autók motorháztetejének magassága, ami egyre komolyabb közlekedésbiztonsági kockázatot jelent, különösen a gyerekek számára.
Vásárló Miért éri meg jobban bérelni a padlótisztító gépeket?
Márkázott tartalom | 2025. június 11. 09:45
Egy vállalkozás életében minden pénzügyi döntést alaposan mérlegelni kell. Az olyan hétköznapi tevékenységek elvégzése esetében is fel kell kutatni az alternatívákat, mint a padlótisztítás. Az évszakok változásával újabb kihívásokkal találkozhatunk, rengeteg szennyeződés kerülhet be a “műveleti területre”.
Vásárló Hónapok óta nem láttunk ilyet a boltokban: megint drágább lett a családi nagybevásárlás
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. június 10. 05:47
Az árrésstopos termékek ára csökkent, de így is megszakadt egy kedvező trend júniusban: három hónap után most először drágult újra a családi nagybevásárlás a Privátbankár Árkosár-felmérése szerint. Alaposan megvizsgáltuk, hogyan alakítja az árakat az intézkedés, amivel a kormány elégedett, de a szakszövetség szerint csúnyán vissza fog majd ütni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG