4p
Egy négytagú család fürdőbelépője elérheti a tízezer forintot is a fővárosban, de vannak olcsóbb megoldások, mint a nyitott uszodák. Lehet, hogy érdemes kissé kimozdulni a városból is, nem árt utánaszámolni. A velencei-tóhoz például megérheti retúrjegyet venni.

Nem olcsók a fővárosi strandok, egyes helyeken egy négy gyermekes család tízezer forintot is elkölthet csak a belépőre, és abban még nincsen benne kabin, értékmegőrző, lángos, fagylalt vagy legalább egy ásványvíz. Nem árt tehát megfontolni, hova is menjünk, amihez árakat és szolgáltatásokat egyaránt érdemes összehasonlítani.

A gyerekek jól elvannak a gyermekmedencében, ha pedig a felnőttek csak a napozás közben szeretnének egyszer-egyszer megmártózni egy úszómedencében, akkor a listánkon szereplő két „diszkont-strand”, a Paskál és a Csillaghegyi is megteszi. Ezek jóval olcsóbbak az úgynevezett élményfürdőknél, ahol meleg vizes medencék, sodrások, hullámgépek, vízköpők és hasonló látványosságok is vannak. Az utóbbiak (például Dagály, Palatinus) háromszor annyiba is kerülhetnek, legalábbis a felnőtteknek.

Külön kategória a Gellért vagy a Széchenyi, amelyek ugyan nem kifejezetten strandok, de szintén van nyitott rész, illetve napozóterasz. A turizmus itt nagyon felhajtotta az árakat. Ide családosan valószínűleg nem érdemes menni, a gyerekek a műemlék épületeket és a forró termálvizet úgysem értékelnék. Más szolgáltatások (például szaunák) pedig inkább télire valók.

A 2500-3000 forintos élményfürdők esetében már egy 1120 forintos, tehát retúr 2240 forintba kerülő teljes árú Budapest-Agárd vonatjegy is olcsóbb, igaz, a szabadstrandokon a vízen és a füvön kívül semmi sincs ingyen, nincs szekrény, zuhanyzó, rendszerint a mosdóért is fizetni kell, ha van egyáltalán. A homokos aljú természetes vizet van, aki jobban, van, aki kevésbé szereti, mint a csempézett medencéket és a fürdőzők heringszerű elhelyezkedését.

Sőt, akinek van Budapest-bérlete, az csak 650 forintot fizet, tehát 1300-ad oda-vissza, a Budapest-Velence távolság pedig csak 1120 forintba kerül így. Olcsón utazó nyugdíjasoknak, közalkalmazottaknak és más kedvezményezetteknek még inkább jó alternatíva lehet.

Egész napos strandbelépők


Hétvégi Hétvégi diák,

felnőtt gyerek, nyugdíjas
Gellért 5100 -
Széchenyi 4800 ?
Palatinus 3000 2100
Dagály 2800 1900
Római 2600 1800
Budapest-Agárd retúrjegy* 2240 1120
Pünkösdfürdői 1800 1400
Paskál 900 900
Csillaghegyi 900 900
(Forrás: fürdők honlapjai, MÁV)
*Budapest-bérlet nélkül

A vonatút a Velencei-tóhoz településtől függően 47-52 kilométer, így ha teli a kocsi felnőtt utassal, akkor  a vasútnál olcsóbban ki lehet hozni egy utat. Akkor persze lehet, hogy parkolási díjjal kell számolni, viszont vihetjük a nyugágyat és sok más kényelmi eszközt ingyen. Hogy egy 100-120 kilométeres autózás parkolás nélkül kinek mennyibe kerül, az sok mindentől, fogyasztástól, amortizációtól, adóktól, szervizköltségektől függ. Nagyjából 2500-3000 forint körül kezdődhet, ez osztandó az utasok számával.

A főváros környékén még sok más kisebb-nagyobb tó van, ahol legális strand működik, a teljesség igénye nélkül felsorolva néhányat a Rukkel-tó, a Délegyházi-tavak, a pócsmegyeri Pázsit Tófürdő, a Domonyvölgyi Tóstrand, a Veresegyházi Tóstrand. Ezek áraihoz érdemes hozzáadni a közlekedés költségeit is.

Az Omszki-tóban tilos ugyan fürdeni, de napozni a partján és időnként lelocsolni magunkat vízzel, azt szabad. Ez és egyes közparkok lehetnek az abszolút pénztelenek ingyenes megoldásai, legalábbis napozásra. Lehet, hogy lassan a Dunán is nyílnak majd strandok.

Korábbi cikkeink voltak a témában:

A héten várható időjárásról itt írtunk

Spórolási tippek strandokhoz

Tudnivalók balatoni strandokról

Megnyílt a Velencei-tó Kapuja

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Kiderült, melyik márka tarol a hazai újautó-piacon
Privátbankár.hu | 2025. július 5. 11:10
Megőrizte első helyét a BMW a prémium márkák mezőnyében az első fél évben.
Vásárló Ha benzines autója van, kárörvendhet a hétvégén!
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 12:03
A nagykereskedelmi árváltozás csak a dízelt érinti negatívan.
Vásárló Nyaralni indul? Ezt a tippet fogadja meg tankoláshoz!
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 09:33
Ez történt az üzemanyagokkal.
Vásárló Valami készül a benzinkutakon – örülhetnek az autósok?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 10:26
Ez történt az üzemanyagok árával.
Vásárló Lefújták az egészen különös sztrájkot Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. június 24. 16:08
Mégsem lesz benzinkútsztrájk.
Vásárló Hogyan írjunk figyelemfelkeltő ingatlanhirdetést?
Márkázott tartalom | 2025. június 19. 09:55
Ingatlan eladásakor az egyik legfontosabb tényező a hatásos hirdetési szöveg. A piacon rengeteg hasonló hirdetés található, amelyeket az érdeklődők könnyen átfutnak. Mi teremtheti meg azt a különbséget, ami a mi hirdetésünket kiemeli a tömegből? Egy jól megírt szöveg nemcsak az adatok felsorolásából áll, hanem az ingatlan hangulatát is át kell adnia. Gondoltunk már arra, hogy a részletek és az érzelmek közvetítése az, ami igazán megragadhat egy potenciális vevőt?
Vásárló Nagy durranás készül a magyar patikákban – Nagy Márton már örül
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 16:42
Itt is vállalják az árkorlátozást.
Vásárló Leszegi a fejét, ha meglátja a hétvégi üzemanyagárakat!
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 12:45
A nemzetközi áremelkedés szombattól megjelenik a hazai kutakon is.
Vásárló Diszkrét fogszabályzó módszerek
Márkázott tartalom | 2025. június 13. 10:52
A nem megfelelően nőtt fogak és a torlódásuk hosszú távon igen kellemetlen fogászati problémákhoz vezethetnek, mindemellett esztétikailag sem túl vonzóak. Sokan felnőttkorban jutnak el arra a pontra, hogy szeretnék az egymásra torlódott fogakat szabályozó viselésével helyreállítani.
Vásárló Váratlan veszély leselkedik a gyerekekre – baljós jelentést tettek közzé
Kollár Dóra | 2025. június 11. 15:03
Egy friss jelentés szerint Európában és Nagy-Britanniában folyamatosan nő az új autók motorháztetejének magassága, ami egyre komolyabb közlekedésbiztonsági kockázatot jelent, különösen a gyerekek számára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG