A kérdéssel kapcsolatban Orbán Viktor azt mondta: az energiaárakat csökkenteni kell. Hozzátette, hogy folytatni fogják a Magyarországon rezsicsökkentésnek nevezett politikát, mind a háztartások, mind a vállalkozások esetében.
"Állami eszközökkel csökkenteni fogjuk a vállalkozások által használt energia árát is" - mondta a miniszterelnök. Kifejtette, hogy Európában ma még nem működik, és rövid távon nem is várható az egységes liberalizált piac, amely valóságos verseny révén valós árcsökkenést eredményezhetne. Ennek kialakulása csak középtávon remélhető, és addig - hangsúlyozta a kormányfő - szükség van a hatósági eszközökre.
Ahogy azt a Privátbankár korábban megírta, Németh Lászlóné fejlesztési miniszter a napokban azt mondta, hogy arra is felkészültek, hogy esetleg energiacégek vonulnak ki az országból a rezsicsökkentés miatt. Részletek >>
Közben az egyik energiaszolgáltató bejelentette, hogy pont az eddigi rezsicsökkentés miatt szűnnek meg munkahelyek. Két lépcsőben csaknem kétszáz dolgozótól válnak meg.
Az energiapolitikával kapcsolatban egyébként Orbán Viktor még azt mondta, hogy Magyarország nukleárisenergia-fejlesztésekre készül és fontos, hogy az unió az egyes energiahordozó-fajták között ne állítson fel rangsort, hanem semleges szabályozás révén biztosítsa az atomenergia "egyenjogúságát".
A csúcstalálkozó egyik fő témája a közös energiapolitika volt. Az európai állam- és kormányfők azzal foglalkoztak, hogy milyen negatív hatással járnak a magas energiaárak a gazdasági versenyképességre
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
3 órája
-
Az orosz-ukrán háború a zöld befektetési alapok piacát is megváltoztatta
5 órája
-
Zelenszkij: Trump 15 évre szóló biztonsági garanciát ajánlott Ukrajnának
5 órája
-
Vége a sertéspestisnek a magyar határ közelében
5 órája
-
Orbán Viktor nagy ígéretet tett
6 órája
-
Kreml: a tárgyalások részletei nem tartoznak a nyilvánosságra
8 órája
-
Eddig az OTP a nap vesztese
9 órája
Mfor.hu Top24
- Itt a fagy, van elég hely hajléktalanszállókon?
- Orbán Viktor minden kérdésre válaszol?
- Aggódni kezd, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
- Kreml: a tárgyalások végső szakaszban vannak
- Nagyon dübörög a Demján Sándor Program a kormány szerint
- Pont a legfontosabb ügyekben nem volt előrelépés Trump és Zelenszkij találkozóján
- Hadházy Ákos – Újratöltve: A NER legádázabb ellensége
Vásárló
Melyik fogszabályozó illik hozzád? – Rögzített, láthatatlan vagy kivehető megoldás?
PR | 2025. december 18. 10:37
A modern fogszabályozás ma már minden korosztály számára elérhető – és teljesen személyre szabható. Az Artdent Fogászat és Szájsebészet rendelőjében a 30–60 éves páciensek is egyre nagyobb számban választják az esztétikusabb, rendezettebb mosoly felé vezető utat, méghozzá a lehető legészrevétlenebb módon. De melyik fogszabályozó a legjobb választás? A rögzített, a láthatatlan sín vagy a kivehető készülék? Segítünk eligazodni a lehetőségek között, hogy megtaláld a számodra legideálisabb megoldást.
Vásárló
Olcsóbb lett a tankolás szerda reggelre, de van egy rossz hírünk
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 10:44
A következő napokban viszont nem várható további árcsökkenés.
Vásárló
Mit üzen egy jó ajándék?
Márkázott tartalom | 2025. december 13. 10:34
Az ajándékozás elsőre egyszerű gesztusnak tűnik, valójában azonban jóval többről szól, mint egy tárgy átadásáról. Egy ajándék mindig üzenetet hordoz: figyelmet, elismerést, kapcsolatot vagy éppen státuszt. Éppen ezért nem mindegy, mit, mikor és kinek adunk. Különösen akkor, ha üzleti vagy hivatalos közegben történik az ajándékozás.
Vásárló
Döntött az EU: ezt megemlegeti, aki rendszeresen rendel külföldről
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:25
Jön a kötelező vám a kis értékű csomagokra.
Vásárló
Érdemes lesz elővenni a töltőpisztolyt a hétvégén
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:05
Szombaton mindkét üzemanyag típus nagykereskedelmi ára csökken. A benziné jobban.
Vásárló
Tegyél a kosaradba egy kis gondoskodást! – Indul az Adni Öröm! adománygyűjtő akció
PR | 2025. december 11. 13:27
Idén karácsonykor is több ezer rászoruló ember ünnepe válhat szebbé, ha csatlakozol a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös Adni Öröm! tartósélelmiszer-adomány gyűjtéséhez. 2025. december 11. és 16. között több ezer önkéntes személyesen várja a vásárlók felajánlásait a kijelölt SPAR és INTERSPAR áruházakban.
Vásárló
Táncra perdülhetnek az autósok – itt vannak az új üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 11:42
Csütörtökön mindkét üzemanyag típus nagykereskedelmi ára csökken.
Vásárló
Csak összehozta a kormány: másfél éve nem láttunk ilyet a boltokban
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. december 8. 05:46
Hogy milyen áron, azt még nem tudhatjuk biztosan, de összejött az éves szintű élelmiszerár-csökkenés: annyi termék került be az árrésstop hatálya alá, hogy idén decemberben olcsóbban vásárolhatunk be a hipermarketekben, mint tavaly. Bezuhant a sertésmájas ára, a kávé és az alkohol viszont nagyot drágult.
Vásárló
Outdoor életmód – merész vállalkozás és divat találkozása
Márkázott tartalom | 2025. december 7. 17:21
Gondoltál már arra, hogy mitől válik egy márka ikonikussá a szabadtéri világban? A szabadidős életmód iránti növekvő lelkesedés nemcsak a természet szerelmeseinek körében terjed, hanem divatirányzatként is egyre hangsúlyosabban van jelen.
Vásárló
Miért választják egyre többen a prémium magánegészségügyet?
Márkázott tartalom | 2025. december 7. 14:12
Az elmúlt években látványosan megváltozott, hogyan gondolkodnak az emberek az egészségügyi szolgáltatásokról. Egyre többen szeretnének gyors, kiszámítható, átlátható és magas színvonalú ellátást kapni, lehetőleg olyan környezetben, ahol a páciens valódi partnerként jelenik meg. A prémium magánegészségügy népszerűsége éppen ezért nő: nem csupán szolgáltatást nyújt, hanem komplex élményt, amelyben a figyelem, a kényelem és a szakértelem egyaránt kiemelt szerepet kap.
Heti top
- Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton 2025. december 27. 16:28
- Óriási a baj, mindkét szuperhatalom kezdi bezárni a kapuit a németek előtt 2025. december 23. 16:00
- Mi történik a forinttal és az euróval? Itt az árfolyam 2025. december 26. 12:48
- Valakik százmilliárddal finanszírozták tovább az Orbán-kormányt 2025. december 23. 12:43
Havi top
- Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva 2025. december 10. 15:45
- Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől 2025. december 22. 11:27
- Ketyeg az óra Abramovicsnak: több mint 1100 milliárd forintos vagyon a tét 2025. december 17. 14:46
- Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton 2025. december 27. 16:28
Friss
Makro / Külgazdaság
Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
Mi a válasz a 21 ezer milliárd dolláros kérdésre?
3 órája
Nemzetközi
Zelenszkij: Trump 15 évre szóló biztonsági garanciát ajánlott Ukrajnának
Donbasz sorsáról nem döntöttek.
5 órája
Nemzetközi
Vége a sertéspestisnek a magyar határ közelében
Egy hónapja nem jelentettek újabb megbetegedést.
5 órája
MBH Bank elemzés
-
Befektetésnek sem utolsó az Otthon Starttal vett ingatlan2025. november 27. 13:26 -
Az arany és a mesterséges intelligencia mellett idén van még egy nyertes2025. november 13. 14:45 -
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Karácsonyi fénykonvoj és adományozás a Markhot Ferenc Kórháznak
19:09
-
Tíz esetnél avatkoztak be a hétvégén a tűzoltók
14:11
-
Üzemanyagár változás a hazai kutakon
11:22
-
Továbbra is ingyenes a parkolás a földfelszíni parkolókban - hosszított parkolóházi nyitvatartási készül szilveszterre az EVAT Zrt.
11:17
-
Napsütéssel, kristálytiszta idővel indul a hét
07:46
legolvasottabb
-
Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva
2025. december 10. 15:45
-
Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
2025. december 22. 11:27
-
Ketyeg az óra Abramovicsnak: több mint 1100 milliárd forintos vagyon a tét
2025. december 17. 14:46
-
Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton
2025. december 27. 16:28
-
Mi történt a forinttal? Ennyiért adják az eurót és a dollárt most
2025. december 10. 19:11
top 24
-
Nem lesz vidám, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
2025. december 29. 10:15
-
Belenéztek a jövőbe: pénzgyárrá válhat jövőre ez a befektetés
2025. december 29. 06:12
-
Orbán Viktor nagy ígéretet tett
2025. december 29. 15:23
-
Donbász kérdése megoldatlan maradt Trump és Zelenszkij találkozóján
2025. december 29. 08:22
-
Orbán Viktor neve mindent vitt 2025-ben – a legnézettebb EVP-k
2025. december 29. 11:01


