Hírek
Cikkek
Drágul a sztrádamatrica
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 23. 07:28
Az idén és jövőre is bővül a matricával igénybe vehető autópályák hossza, ezért a szolgáltatás bővülésével arányos, nem jelentős díjemelésre lehet számítani jövőre - mondta Keltai Ágnes, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium sajtófőnöke.
Az áremelés konkrét mértékét azonban csak hetek múlva hozzák nyilvánosságra - tette hozzá a sajtófőnök. Elmondta, hogy a miniszteri díjrendelet előkészítése folyamatban
van, folyik az egyeztetés más tárcákkal és különböző szakmai szervezetekkel is, ezért végleges árakat ma még nem tudnak mondani.
Cikkek
Novemberben 20.000 forint pluszt kapnak a nyugdíjasok
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 23. 07:25
A nyugdíjak egyszázalékos, januárig visszamenőleges emeléséről döntött a kabinet, a törvényi előírásoknak megfelelően - közölte Kökény Mihály szociális miniszter a szerdai kormányülést követő szóvivői tájékoztatón, Budapesten, hozzátéve: az 54. heti járadékot is a novemberi kifizetéssel együtt kapják meg az érintettek. Novemberben a nyugdíjasok átlagosan mintegy 20 ezer forinttal magasabb összeget kapnak kézhez a járadékukkal - mondta Kökény Mihály.A miniszter közölte: a kormány a kiegészítő nyugdíjemelés
mellett döntött arról is, hogy januárig visszamenőlegesen egy százalékkal emeli a nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások összegét.
Nyugdíj kiegészítés helyett roma kárpótlási pénz
Árfolyamnyereség-adó: veszélyben a nyugdíjak is
Cikkek
Rendőrségi vezetőkre vallott Kulcsár
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 23. 07:02
Terhelő vallomást tett Kulcsár Attila, a brókerbotrány főszereplője az ügyészségen Bácskai Jánosra, a maffiaellenes központ felfüggesztett főigazgatójára, Ferenczi Lászlóra, az ORFK bűnügyi igazgatójára, Molnár Csabára, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság pénzmosás elleni osztályának egykori vezetőjére és Papp Csabára, a gazdasági bűnözés elleni osztályának volt vezetőjére - értesült a Magyar Nemzet. Eközben a Magyar Hírlap arról ír, hogy a rendőrség vezetői a legmagasabb szinten is konzultálnak arról az ügyészséggel, hogy miként kerülhetnek a Magyar Nemzethez a nyomozás legkényesebb, ráadásul nem is ellenőrzött információi. A vádhatóság viszont nem indít belső vizsgálatot amiatt, hogy Kulcsár vallomásának részletei kiszivárogtak az ügyészségről.
Gazdasági Rádió
Cikkek
Enyhe forintgyengülés
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 17:24
Kismértékben gyengült ma a forint jegyzése, az euró árfolyama napközben a 247-es szintet is elérte, de innen visszaerősödött a hazai fizetőeszköz és délután már 246,30/40-es szinten forgott.
Legfrissebb forint- és devizaárfolyamok
Cikkek
Freesoft - Egis nap a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 16:50
A Budapesti Értéktőzsde 36 pontos csökkenéssel 12306 ponton zárta a szerdai kereskedést, a vezető papírok az OTP kivételével kis mértékben csökkentek.
A bankpapír minimális erősödéssel, 4315 Ft-on (+4 Ft) zárt, a MOL 70 Ft-tal 9560 Ft-ra, a Richter 155 Ft-tal 23.000 Ft-ra, a Matáv 2 Ft-tal 801 Ft-ra csökkent.
A nap érdekességét a Freesoft első napja szolgáltatta, az újonnan bevezetett szoftverpapír első kereskedési napján végig emelkedett és az 1800 Ft-os jegyzési árat jóval meghaladva, 169 millió forintos forgalom mellett 2080 Ft-on zárt.
Az OTP és a Matáv után harmadik legnagyobb forgalommal tovább emelkedett az Egis papírja is, a kisebbik gyógyszerészvény 9700 Ft-on zárt (+190 Ft), szintén jelentős forgalom mellett csökkent viszont az Antenna, a privatizáció előtt álló papír közel 5%-ot csökkent és 3425 Ft-on zárt (-170 Ft).
Tőzsdei záró árfolyamok
Cikkek
Külföldi befektetések: várni kell a boomra
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 15:46
Ennek ellenére középtávon kedvezőnek ítélik meg az FDI felfutási lehetőségét
Cikkek
Eséssel nyitott a Wall Street
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 15:43
Süllyedéssel nyitott a Wall Street és tíz percnyi kereskedés után
már jelentősek voltak a veszteségei. Ekkor a tőzsde DJIA mutatója 60
pont, azaz 0,6 százalékos veszteségben volt, a Nasdaq fő mutatója
pedig ez időre bő 16 pontot, mintegy 0,9 százalékot esett.Legfrissebb tőzsdei árfolyamok
Cikkek
Franciaország jövőre lekerülhet a deficit-sértők listájáról
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 15:35
Franciaország a tervek szerint 2005-ben lekerül a költségvetési
deficit szabályokat megsértő országok listájáról. A költségvetés
hiányának a bruttó nemzeti termék 2,9 százalékára kell
csökkennie az idei évi 3,9 százalékról a pénzügyminisztérium által
szerdán előterjesztett 2005 évi költségvetési javaslat szerint. Ezek szerint Franciaország három év után a 3 százalék alá
szorítaná le a hiány mértékét, teljesítené a brüsszeli stabilitási
paktumban foglalt követelményt. Az idei évi 55 milliárd eurót kitevő
költségvetési hiány jövőre a terv szerint 45 milliárd euróra
mérséklődne.A franciák bekeményítenének az új uniós tagokkal szemben
Cikkek
Létszámleépítés: cáfolt a General Motors
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 15:22
A General Motors cáfolta, hogy 3 ezer fős létszámleépítést
akarna végrehajtani Európában, ahogyan azt brit lapok jelentették. A Daily Telegraph számolt be arról a GM Europe elnökére hivatkozva, hogy a veszteséges európai leányvállalatoknál szerkezeti átalakításokat terveznek. Tony Cervone, a GM szóvivője kifejtette, hogy a brit lap spekulációja arra a feltételezésre épülhetett, hogy a trollhattani gyárat bezárják. "A leépítésről szóló hír puszta spekuláció" -
hangsúlyozta.
Közel felével növelte eredményét a GM
Cikkek
Kelet-Közép Európában erősít a Commerzbank
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 15:07
A német Commerzbank vezérigazgatója szerint a pénzintézet azzal együtt tervez további kelet- és közép-európai fejlesztést, hogy nem stratégiai érdekeltségeit folyamatosan építi le. A bank rossz hitelekre jelenleg az idei évre 880 millió eurót tartalékol, ezt az augusztusi 950 millió euróról csökkentette. A sorrendben negyedik német kereskedelmi bank a hónap elején már közölte, hogy tervei szerint bevételeinek mintegy 50 százaléka 2006-tól már a kelet-európai térségből származhat és ennek érdekében fejlesztésekre is kész a térségben.
Cikkek
Gyurcsány a kormányprogramról tájékoztatta az államfőt
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 15:06
Gyurcsány Ferenc a következő két év kormányprogramjáról tájékoztatta Mádl Ferenc köztársasági elnököt a Sándor-palotában. A koalíció miniszterelnök-jelöltje közölte: "határozott gennel" felelt Mádl Ferenc azon kérdésére, hogy ha őt jelöli
kormányfőnek, elvállalja-e.
Cikkek
A szokásos mennyiség negyedével több bor várható idén
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 14:55
A magyarországi borvidéki területekről várhatóan mintegy 710 ezer
tonna szőlőt takarítanak be az idén, amelyből 4,7-4,8 millió
hektoliter bor kerülhet a pincékbe - tájékoztatta az újságírókat
Kiss László. A hegyközségek nemzeti tanácsának elnöke elmondta: a bor mennyisége előreláthatólag 20-25 százalékkal
haladja majd meg az idén a szokásos éves átlagmennyiséget.
Szüret előtt: jók a villányi kilátások
Cikkek
Szabálytalanságok az unió agrárkasszájában
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 14:37
Több mint 3 milliárd eurót költöttek el szabálytalanul vagy akár csalárd módon a pénzkeretből - állapította meg az Európai Számvevőszék
Adó
Adócsökkentéssel segítik a britek a filmipart
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 14:35
Új adókönnyítést hagyott jóvá a brit kormány az ország filmiparába
befektetni szándékozók számára, mert az elmúlt években virágzásnak
indult ágazatot a 2004 elején bevezetett adóváltozások rendkívül
nehéz helyzetbe hozták. A jövő év júliusában érvénybe lépő új rendszer szerint 4
millió fontig (7,16 millió dollárig) visszaigényelhető a
filmkészítésre fordított összeg; ez a tétel a régi rendszerben csak
2,25 millió font volt. Az adóelengedés a gyártási költségek 20 százalékát fedezheti
majd a jelenlegi 15 százalék helyett, és a mostani 15 millió fontos
költségvetési plafonnal készülő filmek mellett a 20 millió fontos
büdzsével induló alkotások is jelentkezhetnek. A rendszerben új kezdeményezések vannak az elért nyereség visszaforgatására is.Megdupláznák az európai filmipar büdzséjét
Cikkek
17,6 billió forint volt tavaly a nemzeti jövedelem
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 14:20
A bruttó nemzeti jövedelem (GNI) 2003-ban folyó áron 17 621 milliárd forint
volt, 1.808 milliárd forinttal több, mint egy évvel korábban -
közölte az előzetes adatok alapján a Központi Statisztikai Hivatal. A bruttó hazai termék (GDP) 2003. évi előzetes folyóáras adata a negyedéves adatok alapján a 2004. áprilisában közölt első becslésnél 5 milliárd forinttal kevesebb, 18.568 milliárd forint.
Egy évvel korábban ez 16.740 milliárd forint volt. A részletes adatokat a KSH e hónap végén hozza nyilvánosságra.
Cikkek
A lengyelek többsége kárpótlást kérne a németektől
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 14:11
A lengyelek 64 százaléka szeretné, ha kormányuk kárpótlást követelne
Németországtól a második világháborúban okozott veszteségekért, míg
29 százalékuk ezzel ellenkező véleményen van - olvasható a
Rzeczpospolita című lengyel napilap szerdai számában. A második világháborús pusztításokért járó német kárpótlás kérdése az úgynevezett Porosz Vagyonkezelő
színre lépése és követeléseinek megfogalmazása óta uralja a lengyel
belpolitikát. A Porosz Vagyonkezelő a Sziléziából, Pomerániából vagy
Gdanskból a háború végén elmenekült vagy később kitelepített németek
szervezete, amely augusztus elején bejelentette: ősszel kereseteket
fog benyújtani lengyel és európai bíróságokon, kártérítést követelve
tagjai számára a második világháború után Lengyelországhoz csatolt,
korábbi német területeken maradt javaikért.
Cikkek
Nem igazolódtak a magyar munkaerő tömeges uniós megjelenéséről szóló félelmek
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 13:41
2006 májusától indokolt lenne megszüntetni a munkavállalási korlátozásokat az EU régi tagállamaiban - véli a Külügyminisztérium integrációs államtitkára. Gottfried Péter szerint a csatlakozás óta eltelt időszakban nem igazolódtak be azok a félelmek, amelyek a magyar munkaerő tömeges megjelenéséről szóltak. Különösen fontosak a brit, a svéd és az ír tapasztalatok -tette hozzá az államtitkár-, hiszen ez az a 3 tagország, ahol már az idén május óta semmilyen adminisztratív korlátot nem állítanak az új tagállamból érkező munkavállalók elé. Ennek dacára az Egyesült Királyságban alig 24 ezer kelet- és közép-európai adott be regisztrációs kérvényt, és ezeknek is csak 3 százaléka, mindössze 600 fő volt magyar.Több mint 2600 állás vár betöltésre - KATTINTSON!
Cikkek
Csökkent az aukciós hozam
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 13:25
A hat hónapos futamidejű diszkont kincstárjegy szerdai aukcióján 10,80
százalékos átlaghozam alakult ki, ami megegyezik a keddi másodpiaci
referenciahozammal, az előző értékesítés átlaghozamánál pedig 17
bázisponttal alacsonyabb. Az értékesítésre felajánlott 30 milliárd forintnyi
mennyiségre 57,44 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot
az elsődleges értékpapír forgalmazók. Állampapír referenciahozamok, indexek
Cikkek
MSZP: lehetőség a kamatpolitika újragondolására
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 13:14
A szocialisták szerint monetáris eszközökkel is támogatni kell a növekedést és a kivitel bővülését
Cikkek
PKN: új vezér jött a lengyel kormányból
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 13:02
Igor Chalupec lengyel pénzügyminiszter-helyettest választotta a PKN Orlen
olajtársaság vezérigazgatójává a cég igazgatótanácsa. A lengyel kormánynak közvetve és közvetlenül 33 százaléka van a PKN Orlenben, a legnagyobb lengyel olajtársaságban, a június óta tartó hatalmi harcban már két vezérigazgató kidőlt, magával
rántva a felügyelőbizottság többségét, és Chalupec kinevezése sem
oszlatta el a további politikai beavatkozás gyanúját. Chalupec azt ígérte, hogy novemberben bemutatja a felügyelőbizottságnak a PKN Orlen új fejlesztési tervét.Jött, majd gyorsan mehet is a lengyel olajvezér
Cikkek
Átalakítanák a lakásszövetkezetek szabályozását
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 12:59
Az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága egyhangúlag általános vitára
alkalmasnak találta a lakásszövetkezetekről szóló törvényjavaslatot
szerdai ülésén. A tervezet megszünteti az 1992-es törvény által bevezetett, a
gyakorlatban azonban nem alkalmazott lehetőséget, hogy a
lakásszövetkezet "társasházi tulajdonként" is működhessen - áll az
előterjesztésben. A javaslat a lakásszövetkezetek egyesülésére, szétválására és a lakásszövetkezetből való kiválásra is rugalmas szabályokat
tartalmaz. Az egyesülésről és a szétválásról a közgyűlésen
jelenlévők egyszerű többségével hozható döntés. A kiválásról - a
lakásszövetkezeti tagok összességének mai, egyhangú szavazata
helyett - elegendő a kiválni szándékozó önálló épület tagjainak
egybehangzó akaratnyilatkozata.
Az összes lakáshitel összehasonlítása
Cikkek
Mikrohitel: a könnyebb elérhetőséget szorgalmazzák az EU-ban
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 12:56
EU- a kisvállalkozók mikrohitelhez jutását sürgeti az Európai Bizottság
A kisvállalkozók
mikrohitelhez jutásának könnyítését szorgalmazzák az Európai
Bizottságban és az európai ipari szövetségekben annak érdekében,
hogy a vállalkozói szellem növekedése révén javuljon az Európai Unió
versenyképessége. A témáról rendezett brüsszeli tanácskozáson üdvözölték, hogy
a nyilvánvaló kockázatok ellenére egyre több pénzintézet foglalkozik
a 25 ezer euró alatti hitelezéssel, és immár nem egy cég bővítette
profilját e hitelek garantálásával. Magyarországon az elmúlt években bírálatok érték a
mikrohitelekkel kapcsolatos központi szabályozást, és a kormány
éppen a nyáron döntött arról, hogy újraszabályozza, decentralizálja
a mikrohitelprogramot. Ennek nyomán a felhasználható források
nagyobb részét a helyi vállalkozásfejlesztési központoknál lehet
megpályázni. Hatmillió forintra emelik a mikrohitelek plafonját
Cikkek
Fellendülésről beszélt az EKB elnöke
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 12:50
Az euróövezetben a legutóbbi adatok megerősítik, hogy a gazdasági
növekedés üteme fennmaradt, a gazdasági javulás feltételei továbbra
is megvannak, a külső kereslet nagy, úgyhogy várható a növekedés
valamelyes gyorsulása jövőre - mondta az Európai Központi Bank (EKB)
elnöke, Jean-Claude Trichet az Európai Parlament gazdasági és
pénzügyi bizottságának meghallgatásán. Úgy vélte, az olaj árának emelkedése és a továbbgyűrűző hatások emelték az inflációt az utóbbi időben az EKB tizenkét havi célszáma, 2 százalék fölé, és kijelentette, hogy belülről nem fenyeget erősebb
inflációs nyomás, annál is kevésbé, mert a bérmegállapodások
mérsékeltnek ígérkeznek. Ezzel, ki nem mondva ugyan, de
megerősítette az elemzők várakozását, hogy a bank idén már bizonyára
nem emeli a tavaly június óta 2 százalékos, irányadó
refinanszírozási kamatminimumát.Melyikük valójában Mr. Euro? Trichet vagy Juncker?
Cikkek
Távolságfüggő autópálya-díj Németországban
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 12:48
Várhatóan 2005. január 1-től vezetik be Németországban a 12 tonna összsúlynál
nehezebb teherjárművek számára a megtett távolságtól függő
autópálya-használati díjat, amitől havonta mintegy 200 millió eurós
bevételt várnak. Martin Rickmann, a Toll Kollect GmbH az elektronikus
díjbeszedő rendszert kiépítő és üzemeltető cég munkatársa
közölte: Németországban a mintegy kétezer kilométer hosszúságú
autópálya-hálózaton kívánják beszedni a 12 tonnánál nehezebb
teherautók közlekedése után a kilométerenkénti 9-14 eurócentes díjat.Drágul a sztrádamatrica
Cikkek
Lengyel kormányzati kritika a magas jegybanki alapkamat miatt
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 12:45
A lengyel gazdasági miniszter, Jerzy Hausner keményen
megbírálta a központi bankot a magas kamat miatt. A (bank) jelenlegi pénzügypolitikája és a jelzések a pénzügypolitika további szigorítására drágítani fogják a zlotyt, és
nehezíteni az exportőrök helyzetét. Ez a politika hovatovább nem
megfelelő - mondta a miniszter varsói sajtóértekezletén. A Lengyel Nemzeti Bank augusztus végén fél százalékponttal 6,5 százalékra emelte irányadó kamatát, a kéthetes repót. Az idén júniusban kezdte a szigorítást, azóta 1,25 százalékponttal emelte az
irányadó kamatot. Az elemzők újabb negyed százalékpontos emelést
várnak a jövő héten esedékes pénzügypolitikai értekezlettől, és az
év végére 7,0 százalékos alapkamatot jósolnak Lengyelországban. Az elmúlt években súlyos viták voltak a lengyel kormány és a
központi bank között, és a nyomás fajult, hogy az EU vezető
tisztségviselői is hivatva érezték magukat szóbeli beavatkozásra a
Lengyel Nemzeti Bank függetlensége mellett.
Hazugnak nevezték a Parlamentben Járai Zsigmondot
Adó
A Fidesz alacsonyabb társasági adókulcsot szeretne
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:42
A Fidesz támogatja, hogy a bankok és pénzintézetek esetében jövőre nyolc
százalékkal emelkedjen a társasági adó. Ugyanakkor azt javasolja,
hogy ezzel párhuzamosan nyolc százalékkal csökkentsék a kis- és
középvállalkozók társasági adóját - közölte Pokorni Zoltán, a Fidesz
alelnöke szerdai sajtótájékoztatóján. Hangsúlyozta: ahogyan a Fidesz egyértelmű választ adott a bankok és pénzintézetek esetében a társasági adó növelésére, úgy
elvárják, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelölt is egyértelmű
választ adjon a kis- és középvállalkozások társasági adójának
csökkentése ügyében. A Fidesznek is tetszik a bankadó ötlete Adóügyi ötletbörze - haladék a benyújtásra
Cikkek
Euróövezet: visszaestek az ipari megrendelések
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:28
Az utóbbim időben lassult az iparnak adott megrendelések csökkenése az
euróövezetben, de az egy évvel korábbihoz képest mind kisebb a
növekmény. Júliusban az euróövezeti iparvállalatok átlagosan 0,6
százalékkal kevesebb értékű új megrendelést kaptak, mint az előző
hónapban - közölték az EU statisztikai hivatalában. Az adatok a fogyasztói bizalom gyengeségét jelzik, miközben az export továbbra is a bizonytalan gazdasági növekedés húzóerejének mutatkozik, annak ellenére, hogy a júliusig tartó tizenkét hónapban az euró körülbelül 9 százalékkal felértékelődött a dollárral szemben. Júliusban az euróövezet összesített kereskedelmi többlete 12,6
milliárd euró volt a júniusi 9 milliárd és a májusi 7,6 milliárd
euró után - jelentették ugyancsak szerdán az EU statisztikai
hivatalában.Szinten maradt az ipari termelés dinamikája
Cikkek
Miniszteri eskü a jelenlegi felállásban?
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:25
Az X-Press információi szerint október 4-én még a mostani kormányzati szerkezetben teszik le az esküt az új miniszterek. Vagyis nem szűnik meg sem az ifjúsági, sem az informatikai tárca. A hírügynökség úgy tudja: a szocialistákhoz kerül majd a gazdasági tárca, amiért a szabad demokraták az igazságügyi vagy a külügyminisztériumot kapnák cserébe. Várhatóan távozik a kormányból Bárándy Péter igazságügyi, és Lamperth Mónika belügyminiszter.
Cikkek
Jelentős jobboldali előny a Szondánál
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:24
Egy százalékponttal növelte előnyét a biztos pártválasztók körében a Fidesz, így a legnagyobb ellenzéki párt és az MSZP közötti különbség 18 százalékra emelkedett - derül ki a Szonda-Ipsos kormányválság utáni legfrissebb felméréséből. A Népszabadságban publikált adatok szerint a biztos szavazók 53 százaléka a Fideszt, 35 százaléka az MSZP-t támogatja. A parlamentbe jutásra a két nagy párton kívül az SZDSZ-nek van esélye. Valamelyest csökkent a Fidesz előnye a választókorú lakosság teljes körében. Itt a Fidesz 30, az MSZP 22 százalékos támogatottságot élvez. Csökkent a lakosság választáson való részvételi hajlandósága: a megkérdezetteknek csak 45 százaléka menne el szavazni.
Cikkek
Elindult a FreeSoft részvényekkel való kereskedés
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:19
Megkezdődött a kereskedés a FreeSoft Szoftverfejlesztő és Számítástechnikai Szolgáltató Rt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén. A mai kereskedést - a BÉT csengőjét megszólaltatva - Vaspál Vilmos, a FreeSoft Rt. Igazgatóságának elnöke nyitotta meg.A FreeSoft részvényeinek nyilvános jegyzése 2004. július 21. és 27. között zajlott. A nyilvános jegyzés során belföldi magánszemélyek, illetve belföldi intézményi befektetők részére 693.000.000 forint értékben, összesen 385.000 törzsrészvény értékesítésére került sor. 7,7-szeresen túljegyezték a FreeSoft részvényeket
Cikkek
Nem keltek el Budapest milliárdos ingatlanai
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:17
Limitár meghatározása nélkül ismét nyilvános pályázatot írt ki a fővárosi
önkormányzat a Március 15. tér 3. számú épület eladására, miután a
korábbi pályázaton más ingatlannal együtt nem tudták eladni. A kétezer négyzetméteres, többszintes ingatlant, amelyben korábban a csatornázási művek működött, az előző pályázaton sikertelenül próbálták eladni közel egymilliárd forintért. A tulajdonosi bizottság egyébként azt javasolja a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy a jövő heti ülésén nyilvánítsa eredménytelennek a Budakeszi út 65-67. számú ingatlan eladására kiírt pályázatot. Az 1,2 milliárd forintos áron meghirdetett ingatlanért ugyanis egyetlen
pályázó sem jelentkezett.
Cikkek
83,6 milliárd koronás hiánnyal számolnak a csehek
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:14
Közel 84 milliárd koronás hiánnyal számol a jövő évi cseh költségvetés
tervezete, amelyet szerda hajnalban hagyott jóvá a cseh kormány. A költségvetés kiadási oldala 908,4 milliárd, a bevételi oldala 824,8 milliárd koronás. A hiány 83,6 milliárd korona, tehát tízmilliárd koronával kevesebb, mint a korábbi koalíciós
elképzelések - közölte újságírókkal Bohuslav Sobotka,
pénzügyminiszter. A pénzügyminisztérium kedden 82,9 milliárd koronás
hiányt javasolt jövőre. A megtakarítás felét a munkaügyi és népjóléti tárcától elvett
ötmilliárd korona teszi ki. A többi tárcának jóval kevesebbet kell
megtakarítania.
Cikkek
Magától nem jelent csődöt a YUKOS
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 11:11
A YUKOS nem szándékozik csődöt jelenteni, nehogy álcsőddel vádolják meg a
vezetőit - mondta az ostromlott orosz olajcég igazgatótanácsi elnöke
a Kommerszant szerdai száma szerint. - A csőd, ha a cég maga kezdeményezi, előnyösebb a hitelezőknek. A bankok, amelyek fizetésképtelennek nyilvánították a
YUKOS-t, elsődleges jogot kapnak pénzük visszatérítésére. De az idő
előtti bejelentést álcsődként értékelhetik, ami újabb bűnvádi
eljárásokkal fenyegetné a YUKOS munkatársait - mondta Viktor
Gerascsenko a lapnak.Továbbra is csőbe húznák a Jukoszt
Cikkek
Kimerülhettek az agrártámogatási keretek
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 10:46
A felhasználható keretek kimerülése miatt vélhetően hamarosan le kell állítani a nemzeti agrártámogatások döntő hányadát
Cikkek
A tegnapi rekord után korrigált a forint
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 10:23
Az eurót reggel 246,35/55 Ft-on jegyezték a bankközin,
szemben a kedd délutáni 246,10/20 Ft-tal.A piac nem vár jelentős
Ft-erősödést. A forint 12,72 százalékon állt a sáv erős oldalán, 10
bázisponttal gyengébben, mint kedden. Az előző napon többször is 246 forint alá gyengült az euró, de tartósan nem maradt ott. A piacon úgy vélik, hogy a 246-os
euró/forint szint továbbra is erős ellenállást jelent, így nem
várják a forint jelentős erősödését. Éves csúcson a forint: mi állíthatja meg?Friss devizapiaci árfolyamok
Cikkek
Mobilpiac: duplázott a Sagem Nyugat-Európában
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 10:20
A SAGEM erőteljes fejlődést mutat a mobil iparban, amely abban is megmutatkozik, hogy jelentősen növelte piaci részesedését 2004 második negyedévében - adta hírül a GSM Portál. A Gartner Inc. által közzétett legfrissebb adatok szerint a SAGEM piaci részesedése Nyugat-Európában a 2003-as 2,5%-ról 5,3%-ra nőtt 2004. második negyedévében. Ezek az adatok azt mutatják, hogy a SAGEM az első hat gyártó közé került ebben a régióban. TELEKOM hírek, trendek
Cikkek
Magyar munkaerőpiac: kevés foglalkoztatott, régiós aránytalanságok, alacsony mobilitás
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 10:07
Alacsony a foglalkoztatási ráta Magyarországon, különösen az alulképzettek, a
nők és az idősebb munkavállalók körében - állapítja meg az Európai
Unió foglalkoztatáspolitikai ajánlása, amely egyik pillére a most
készülő Nemzeti Foglalkoztatási Akciótervnek. Az ajánlás elismeri: a munkanélküliség szintje Magyarországon
jóval alacsonyabb az Európai Unió átlagánál. Mindez viszont
összefügg azzal, hogy igen magas azok száma, akik nem vesznek részt
a munkaerőpiacon sem foglalkoztatottként, sem munkanélküliként. Az Európai Unió ajánlása felhívja a figyelmet a régiók közötti
igen nagy aránytalanságokra. Megjegyzi azt is, hogy a munkaerő
földrajzi, ágazati mobilitása rendkívül alacsony szinten áll
Magyarországon. Ráadásul bizonyos területeken munkaerőhiány figyelhető meg. Ennek oka, az alacsony mobilitáson kívül, hogy az oktatás és képzés nem
alkalmazkodik a munkaerőpiac igényeihez.Karriertanácsok
Cikkek
Egyre nagyobb gondot jelent a fényszennyezés
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 10:06
A fényszennyezés világszerte mind nagyobb problémát jelent - írja a Népszabadság. Felmérések szerint évente többmillió madár pusztul el toronyépületeknek ütközve - döntően az épületek kivilágítása csalja halálos csapdába a szárnyasokat. A városi fények miatt egyes helyeken a csillagok alig tizedét látjuk. Ugyanakkor megfelelően tervezett világítással, korszerű lámpákkal kevesebb energiából jobb közvilágítást érhetünk el és szó van arról is, hogy a csillagos égboltot a világörökség részévé kellene nyilvánítani.
Cikkek
Ismét leépítés a Videoton csoportnál
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 10:05
A NAPI Gazdaság információi szerint ismét több mint 100 dolgozójától válik meg a Videoton Holdinghoz tartozó veszprémi Euro Sound Kft. A szakszervezet egyik vezetője szerint az elbocsátásról néhány napja már tárgyalások is kezdődtek. A lap szerint az elbocsátás hátterében a cég átszervezése és a munkaigényes gyártás kiszervezése/áttelepítése áll.Leállt a termelés a kunhegyesi Videoton gyárban
Adó
Adóügyi ötletbörze - haladék a benyújtásra
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:36
Kamatadó, banki kamatmarzs-adó, a jegybanki tartalékra fizetett kamat visszafizetése - számos variáció a 30 milliárdos többletbevétel elérésére
Csányi: jobb lenne a kamatadó
Cikkek
Megkezdődött az amerikai dohányper
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:24
A vád szerint a 280 milliárd dolláros "jogtalan haszonszerzésért" kellene bírsággal sújtani a dohánygyárakat
Adó
Globális adóval a szegénység ellen?
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:22
Világszerte több mint egymilliárd ember él napi kevesebb, mint egy dollárból
Cikkek
Mammut: 4 milliárdot hozott a 12 millió látogató
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:19
Naponta 35 - 40 ezer fővárosi és vidéki keresi fel Mammutot, ez tavaly összesen 12 millió látogatót jelentett - áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményben. A közlemény szerint a hatodik születésnapját ünneplő Mammut Rt. több mint 4 milliárd forintot meghaladó árbevételt ért el 2003-ban, mellyel Buda első számú bevásárló- és szórakoztató központja lett. Superbrand lett a Mammut is
Cikkek
Kiskereskedelmi forgalom: +7,2%
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:08
A kiskereskedelmi forgalom volumene az idén júliusban 7,2 százalékkal
haladta meg az egy évvel korábbi szintet a naptárhatástól
megtisztított adatok szerint - közölte a Központi Statisztikai
Hivatal. Kiigazítás nélkül a forgalom 6 százalékkal volt magasabb a
tavaly azonos időszakinál. Az egy hónappal korábbihoz képest 1,1 százalékos növekedést mutatott a szezonális és naptárhatástól megtisztított volumenindex.
6,8%-kal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
Cikkek
Kismértékű ármozgások várhatóak a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:06
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,86 pontos
csökkenéssel, 12.336,75 ponton nyitott ma. A keddi záró értékhez képest ez 0,05 százalékos gyengülés.A mai napra egyébként kismértékű árváltozásokat várnak a budapesti részvénypiacon az MTI által megkérdezett tőzsdei szakértők. Legfrissebb tőzsdei árfolyamok
Cikkek
Leginkább a táplálkozásra költünk
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 09:04
Folyamatosan nő a magyar lakosság fogyasztása, ám mértékében elmarad a nyugat-európai, sőt a régióbeli országokban mért szinttől - derül ki a GfK csoport Prisma piackutató intézete által közzétett adatokból, melyről a Népszabadság mai száma számol be. A GfK becslése szerint a 2003-ban Magyarországon a háztartási kiadásokra költött pénz 27 százaléka élelmiszerre, italra, dohányárura, 23 százaléka lakásfenntartásra, 21 százaléka közlekedésre és kommunikációra, 16 százaléka oktatásra, kultúrára, sportra és üdülésre, hat százaléka ruhafélékre és lábbelire, négy százaléka egészségügyre és testápolásra, három százaléka pedig egyéb célokra ment el.
Cikkek
Tovább menetel felfelé az olajár
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 08:50
Tovább drágult a kőolaj a szabadpiacon, mert a befektetők arra
számítanak, hogy a Mexikói-öbölben dúlt hurrikánok nyomán a szerdán
megjelenő új statisztika az amerikai stratégiai tartalékok múlt heti
csökkenéséről szól majd. A nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate
könnyűolajfajta ára a legközelebbi határidőre hordónként 46,85 dollár volt. Kína + Yukos + Jeanne = újra száguld az olajár
KKV
Versenytársat kap a Matáv?
Privátbankár.hu | 2004. szeptember 22. 08:39
A magyar piac második számú szereplőjévé fejlesztené tulajdonosa a HTCC-t
Friss
Állampapír / Kötvény
Napokon belül új állampapír-sorozat jön
Azt is lehet tudni, mennyi kamatot fizet.
12 órája
Vállalat
Régóta nem volt ennyire gyenge éve a BYD-nak
Hiába a 10 százalékos leépítés, csökkent a profit.
13 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Rekordbevétel a Revolutnál: örülhetnek a dollármilliárdos alapítók2026. március 27. 15:50 -
Varga Mihály cége építi az új Flextronics-központot Zalaegerszegen2026. március 27. 06:00 -
Meghalt az OnlyFans milliárdos tulajdonosa2026. március 26. 15:50 -
Garancsi István lesz a soproni kaszinó többségi tulajdonosa2026. március 26. 05:50 -
Miskolci gyermekotthonokat támogatott az ország leggazdagabb embere2026. március 25. 16:00
További hírek >
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Orbán Győrben az ellentüntetőknek: „Erre fütyüljetek ott hátul, kedves tiszások”
21:15
-
Útfelújítás több szakaszon: jövő héten is forgalomkorlátozásokra kell készülni Egerben és környékén
18:44
-
Dizájnerdrogért és készpénzért vehetnek szavazatokat – súlyos állítások egy friss dokumentumfilmben
15:47
-
Megkezdődött a sétálóutca csapadékvíz-elvezető rendszerének felújítása Egerben
14:42
-
Száz év magány Netflixen: amit a sorozat ki nem mond
12:52
legolvasottabb
-
Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
2026. március 18. 09:54
-
Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
2026. március 12. 17:16
-
Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
2026. március 9. 10:24
-
A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
2026. március 4. 16:45
-
Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni
2026. március 3. 08:16
top 24
-
Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
2026. március 27. 11:35
-
Washingtonból jöhet válasz Orbán Viktor uniós vétójára
2026. március 27. 13:39
-
Republikon: nőtt a Tisza előnye, hárompárti parlament alakulhat
2026. március 27. 11:52
-
Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
2026. március 27. 14:16
-
Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
2026. március 27. 09:21


